KAPALI 30k 42k arası en alınası en donanımlı araç : Megane2 HB

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

berkay1234

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
312
74
645
evet arkadaşlar bu gün size megane2 den bahsedeceğim megane2 nin 3 türü vardır sedan sw ve hb dir en çok alınan sedandır sadece bagajı hb den büyük olması nedeniyle alınır ama hb de geniştir hb ile sedan arası fark nedir ? hb daha sportif ve daha hızlıdır megane2 teknolojiyle dolup taşan bir araçtır araçta ne ararsanız var konfor rahatlık teknoloji elektrohidrolik direksiyon bagaj hacmi araç içi bisürü bölmeler bardaklık yağmur sensörü otomatik far otomatik itlenme daha sayamadığım milyonlarca özellik var her serisi tutulur ama sw yi çok göremeyiz piyasada çğu sedan dır nedeni ise bagajdandır ama hb tutmuyor diye bişey yok sedanla neredeyse eşitler ben hb öneririm gerek tip olarak gerek hız olarak hb daha iyidir ve en iyilerden biri elektrohidrolik direksiyon bu direksiyon tipine pek raslanılmaz ama bu araçlarda bulunmaktadır elektrohidrolik direksiyon doğaya hidroliğe göre daha az zarar verir ve daha az yağ kullanır tam bir F/P ürünü daha ne olsun sol 2 ön çamurluk plastik oda kaza anında çok işe yarar korkmayın kırılmıyor araç çok sağlamdır en dolu modeli 1.5 dci dynemiq dur bende dizel var benzine göre daha iyi ve lpg ye göre bence alıcaksanız dizel alın bulursanız benzinlide güzel lpg yi ben sevmiyoru mseven için iyidir ve 1.5 expresson modelide doludur benimki 1.5 dci dynemiq sunfrof hariç en fulldür bence alınır ve para verilir hiç pişma n olmassınız geyik başlığında emre arkadaşımız deiya son 20 yılın en az arıza çıkaran 10 otomobilin arasına 1.5 dci dynemiq hb modeli bana göre verin alın pişman olmassınız gelip kötü yorumlar yapmayın mesela kronik sorun vb. demeyin yok ya yok kronik sorun bu pejo değil bana iyi yorumlar yapın kalp kırmayalım iyi günler...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Şimdi bu Megane2 1.5 dci motorun sedan gövdesini bir süre kullandım. Arabanin motor nazlı değil, gürültülü ama ekonomik. Olması gerektiği gibi. Yol tutuşu vasat derler ama ben zorunluluktan bayağı bayağı zorlamıştım, yana yatmasına rağmen yola tutunuyor. On düzen biraz narin, kötü kullanılırsa zamanla tıkırtı yapar. İç mekan gayet geniş. Direksiyon yumuşacık çok rahat.
Gelelim fiyasko taraflarına:
Direksiyon yumuşak ama yüksek hızda da yumuşak :'D Hissiyat zayıf. Allah o vites kolunun zaten ayrı cezasını versin. Renault klasiği, gaza yüklenip şanzıman kastırıldığında vites kolu boşa atacakmış gibi oynuyor. Sinir hastası eder kimisini. Elin değdiği her yer kaçınılmaz olarak zaman içerisinde soyulur. Biraz hor kullanılmışsa kapı trimleri sökülüp sarkacak kadar yıpranır. Gözümle gormesem bir arabanın o kadar yıpranabileceğine inanmazdım. Bunun dışında trim sesleri filan da çoktur ama ben ona takılan insan değilim. Zaman ilerlediğinde mutlaka merkezi kilit ve cam açma kapatma arızaları çıkar. Çıkmayanına denk gelmedim. Ses sistemi vasatın altı diyebilirim. İsteyen tesisat çeker o sorun çözülebilir. Ha bir de, kimisi el freninin şeklini hiç sevmiyor. İhtiyaç halinde bir kez seyir halinde bile çekebildim, benim için fark yaratmadı.

Tüm Renault'lar gibi Megane2 de ne kadar temiz kullanılırsa kullanılsın km yaptıkça motoru dışındaki her yerinden eskime yapar. Temizini arayan direk düşük km'lisini arasin. 2.el fiyatlarının uygun olma sebebi de budur zaten. :)

boris-M5

Profesör
30 Eki 2016
803
1,219
2,270
istanbul
Marka
Peugeot
hqdefault.jpg
hakkatten sapasağlam araba,şuraya bak kamyonu durdurmuş

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
:D Bu sorunun cevabı bu mu şimdi :D

Megane 2'de kronik sorunlarından biri direksiyon airbag sargısı. Airbag sargısı zamanla deforme oluyor, hatta kopuyor. Airbag sargısının tamirini yapan insanlar yanlış tamir edebiliyor, sonrasında kaza anında açılmıyor veya açıldığında sönmüyor. Garajda bile dursa belirli bir kilometre kullanımdan sonra sargıda deforme oluşuyor, bu deforme maalesef dediğin soruna sebep oluyor. Megane 1'de de aynı sorun var, ama kendini daha az belli eder. Kendi Megane 1 Coupe aracımda 200.000 kilometreden sonra airbag sargısı ses yapmaya başladı.Değiştirmem gerekiyor ve 500 TL civarında. :)

Son düzenleme:

berkay1234

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
312
74
645
@berkay1234 Hocam, daha önce farklı bir başlıkta da mevzusu geçmişti.

Megane 2 dünyanın en sağlam aracı falan değil.
Aracınızı yeni aldınız. Sizin aracınız sizden önceki sahiplerinde dikkatli kullanılmış olabilir veya km'nin yüksek olduğu düşünülürse iç trim parçalarından bazılarının değişmiş olma ihtimali de yüksek.
Sizin aracınızda başınıza gelmemiş olması hiç bir megane 2'de o sorunların yaşanmayacağı anlamına gelmez.
Çalıştığınız sektör otomotiv sektörü olabilir ancak bütün otomobiller hakkında bu kadar emin konuşmayın.
Özellikle megane 2 konusunda forumda bir nefret kitlesinin oluşmasına sebebiyet verecek düzeyde bağlı kalmayın.
Bir dönem i10 için benzer şeyler düşünülmüştü, şu anda da megane 2 için bi nefret tohumları atılmış durumda...
Lütfen aracınızı ilah gibi görmeyin. Başkalarının düşüncelerine de saygı gösterin.
Sevgiler.
abi ben dünyanın ne en sağlam arabası dedim ne en güzel arabası dedim başlıkta ne yazıyor en donanımlı i10 kötü araç değil bu arada konu kilitleme gibi bir seçenek ekleseniz teşke kimse cevap vermeden konuyu kilit yapardım okuyan okurdu sonra giderlerdi

berkay1234

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
312
74
645
@berkay1234 Hocam, daha önce farklı bir başlıkta da mevzusu geçmişti.

Megane 2 dünyanın en sağlam aracı falan değil.
Aracınızı yeni aldınız. Sizin aracınız sizden önceki sahiplerinde dikkatli kullanılmış olabilir veya km'nin yüksek olduğu düşünülürse iç trim parçalarından bazılarının değişmiş olma ihtimali de yüksek.
Sizin aracınızda başınıza gelmemiş olması hiç bir megane 2'de o sorunların yaşanmayacağı anlamına gelmez.
Çalıştığınız sektör otomotiv sektörü olabilir ancak bütün otomobiller hakkında bu kadar emin konuşmayın.
Özellikle megane 2 konusunda forumda bir nefret kitlesinin oluşmasına sebebiyet verecek düzeyde bağlı kalmayın.
Bir dönem i10 için benzer şeyler düşünülmüştü, şu anda da megane 2 için bi nefret tohumları atılmış durumda...
Lütfen aracınızı ilah gibi görmeyin. Başkalarının düşüncelerine de saygı gösterin.
Sevgiler.
abi konu kilitleme ve yorumların hepsini silme şansımız varmı almayı düşünen vb. okur başka cevap vb. gelmesin olmayacak konularda ortam geriliyor abi konuyu kilitleme ve yorumları silme şansın varsa sil benim yazıyı okuyan okur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım