KAPALI 90 bin TL ye kadar araç tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Beyler toplaşın bi hele, bana araba alıyok :)
Merhaba arkadaşlar. Başlıktanda anlaşılacağı üzere 90 bin TL ye kadar araç bakıyorum. İkinci el 1-2 yaşına kadar, km si düşük olabilir arkadaşlar. Çünkü sıfıra bu vergilerden sonra para vermek istemiyorum açıkçası.

Segment olarak birşey düşünmedim. Aklımda Audi A3 var ama o bütçeye olur mu hiç bilmiyorum. 3-4 sene sonra satarken de fazla değer kaybetmeyecek bir model olursa iyi olur. Audi ler öyle mesela. En azından benim bildiğim kadarıyla.

Suanlik aklıma yazacak başka birşey gelmiyor. Sizler de bana soru sorup konuyu detaylandirirsaniz, yardımcı olursanız çok memnun olurum :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Hocam madem öyle .. azcık kassan 2nci el tertemiz Civic 1.5 Turbo alabilirsin.. hem bayide var :)
Şaka bir yana geçen hafta inceledim.. bir kaç klasik "Honda işte" durumu hariç araba gayet şık, ve liftback olanıda kullanışlı..
İç mekan kalitesi ve tasarımıda bence fiyatına göre gayet başarılı ...performans sıkıntın hiç olmaz.. tek sıkıntı yakıt olur ki 1.6 turbo Opel bakana dokunmaz bence

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Hocam madem öyle .. azcık kassan 2nci el tertemiz Civic 1.5 Turbo alabilirsin.. hem bayide var :)
Şaka bir yana geçen hafta inceledim.. bir kaç klasik "Honda işte" durumu hariç araba gayet şık, ve liftback olanıda kullanışlı..
İç mekan kalitesi ve tasarımıda bence fiyatına göre gayet başarılı ...performans sıkıntın hiç olmaz.. tek sıkıntı yakıt olur ki 1.6 turbo Opel bakana dokunmaz bence
Hocam o aracın yurtdışındaki donanımını vs gördüm. Buradaki donanım çok boş geldi. Ayrıca performans kısmında hiç 182 bg lik gibi gitmiyor. Gidip bakmakta fayda var fakat performansı hiç iyi durmuyor. Hem de o paraya. Bizim araçla 0-100 de kafa kafaya gider. Her şey 0-100 değildir yalnız biraz da koltuğa yapışalım değil mi? 207 hız sınırını hiç söylemiyorum bile.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bir de şimdi görüştüm. Opel Gerçek şubesinde var. Balmumcu da. O da sadece showroomda. Dün bir tane satılmış. 8 inç ekranlı.

Yani harbiden kafalar pırıl pırıl. Arkadaş, aracı getirtmiyorsan, showrooma koyup test ettiremiyorsan satıştan nasıl bahsedeceksin? Bu nasıl bir satış politika?? Keşke şurda Opel yetkilisi olsa da yazdıklarımı okusa. Youtube den video izlenerek araç mı alacağız Opel Türkiye??
Sen yine showroom da araba olduğuna şükret. Bu motorda gelmiyor daha önce hala manuel 1.6t ve 1.6 biturbo dizel de yok.
Geçen 308 gt sordum neden gelmediğini sordum. Markalar pazar incelemesi yapıyor ona göre araçlarını getiriyor. Böyle bir arabaya daha önce sizden başka talep eden de olmadı. Talep olmayınca niye getirelim ama eğer isterseniz özel sipariş ile getirebilir miyiz getirirsek fiyatı ne olur öğrenirsek sizi bilgilendirebiliriz dedi.

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Sen yine showroom da araba olduğuna şükret. Bu motorda gelmiyor daha önce hala manuel 1.6t ve 1.6 biturbo dizel de yok.
Geçen 308 gt sordum neden gelmediğini sordum. Markalar pazar incelemesi yapıyor ona göre araçlarını getiriyor. Böyle bir arabaya daha önce sizden başka talep eden de olmadı. Talep olmayınca niye getirelim ama eğer isterseniz özel sipariş ile getirebilir miyiz getirirsek fiyatı ne olur öğrenirsek sizi bilgilendirebiliriz dedi.
Hocam sergilemek için getirmeleri lazım. Müşteri görecek ki talep edebilsin. Ben görmediğim aracı neden sipariş edeyim? Sen eğer incelensin, sürülsün diye getirmez isen o aracın satışından da pek ümidin olmasın.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
max 80 çıkabildiğin bir test sürüşü ile nasıl arabayı tanıtabilirsin ki. 2 tane yakında yaşadığım olayı anlatayım
1. yakın bir arkadaşa tam senin bütçenle araba bakıyoruz ve bana civic rs nasıl diye sordu araba çok kaliteli hissettiriyor dedim sonra sordum neyini seviyorsun diye kanka tipi yılan birde 182bg dedi bende otm vitesinden dolayı 182 lik gibi gitmiyor haberin olsun dedim o da bana olsun yeter dedi.
2. olarak otopark sohbet-forumdan bir kaç arkadaş whatsapp grubu açmış. İyi hoş insanlar severim de kendilerini ama sabah akşam araba yıkama resimleri atıp duruyorlar. Biri de çıkıp kanka şu viraja şöyle girdim araba böyle tepki verdi diye yazan bir Allah'ın kulu yok. Araba yıkama yoksa yakıt muhabeti yapılıyor.
Şimdi biz forum olarak sürüşe çok önem veren bir kitleyiz. Ama dışarısının böyle bir düşüncesi yok. Böyle bir kitle ağırlıkta olduğu sürece neden manuel civic rs,astra 1.6,proceed vb. gibi warmhatch getirip zaman harcasınlar ki.

Muhabbeti yapan kitle ortalama 20 yaşında bu arada öyle 45-50 yaşında insanlarda değil.

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
max 80 çıkabildiğin bir test sürüşü ile nasıl arabayı tanıtabilirsin ki. 2 tane yakında yaşadığım olayı anlatayım
1. yakın bir arkadaşa tam senin bütçenle araba bakıyoruz ve bana civic rs nasıl diye sordu araba çok kaliteli hissettiriyor dedim sonra sordum neyini seviyorsun diye kanka tipi yılan birde 182bg dedi bende otm vitesinden dolayı 182 lik gibi gitmiyor haberin olsun dedim o da bana olsun yeter dedi.
2. olarak otopark sohbet-forumdan bir kaç arkadaş whatsapp grubu açmış. İyi hoş insanlar severim de kendilerini ama sabah akşam araba yıkama resimleri atıp duruyorlar. Biri de çıkıp kanka şu viraja şöyle girdim araba böyle tepki verdi diye yazan bir Allah'ın kulu yok. Araba yıkama yoksa yakıt muhabeti yapılıyor.
Şimdi biz forum olarak sürüşe çok önem veren bir kitleyiz. Ama dışarısının böyle bir düşüncesi yok. Böyle bir kitle ağırlıkta olduğu sürece neden manuel civic rs,astra 1.6,proceed vb. gibi warmhatch getirip zaman harcasınlar ki.

Muhabbeti yapan kitle ortalama 20 yaşında bu arada öyle 45-50 yaşında insanlarda değil.
Hangi grupta yıkama muhabbeti dönüyodu ya unuttum ben onu :confused:.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Hocam o aracın yurtdışındaki donanımını vs gördüm. Buradaki donanım çok boş geldi. Ayrıca performans kısmında hiç 182 bg lik gibi gitmiyor. Gidip bakmakta fayda var fakat performansı hiç iyi durmuyor. Hem de o paraya. Bizim araçla 0-100 de kafa kafaya gider. Her şey 0-100 değildir yalnız biraz da koltuğa yapışalım değil mi? 207 hız sınırını hiç söylemiyorum bile.

Haksız değilsiniz... aslında bu endişeler çok yersiz değil lakin 0-100 problemi tamamen CVT nin "kafayı kaldırma" reaksiyonunun geç olabileceğinden kaynaklı olduğunu düşünüp, son hıza da pek takılmamıştım (zaten sınır var her yerde.. hızlıca 200km ye çıkması benim için aslında daha önemli ) ..... gidiş anında ara hızlanmalara bir bakmak lazım ... onlar da kötüyse (veya iyi değilse diyelim) admin mesajımı silebilir :D

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Haksız değilsiniz... aslında bu endişeler çok yersiz değil lakin 0-100 problemi tamamen CVT nin "kafayı kaldırma" reaksiyonunun geç olabileceğinden kaynaklı olduğunu düşünüp, son hıza da pek takılmamıştım (zaten sınır var her yerde.. hızlıca 200km ye çıkması benim için aslında daha önemli ) ..... gidiş anında ara hızlanmalara bir bakmak lazım ... onlar da kötüyse (veya iyi değilse diyelim) admin mesajımı silebilir :D

O kadar abartıldığı kadar kötü hatta cvt manuel moda alınca 7 ileri tork konvertörü gibi çalışıyor ama insan o hondanın vtec sesini filan arıyor.

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,025
1,996
2,770
Marka
Subaru
Ben 1.5t civicleri seviyorum sağlam hissi veriyolar yürümeleride bana yeterli geliyor zaten tüm honda algılarını barındırdığı için satımıda kolay olur diye düşünüyorum. Donanıma çok takılmamak lazım evet daha dolusunu hakediyordu ama bu bana yeterli geliyor şu an heçbeki gözüme kestirdim ama nasip kısmet.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Arkadaşlar, az yakan çok kaçan otomobil öneriniz var mı? O araçları da bir değerlendireyim.
dizel 308 olabilir 120 bg-300 tork ve 1200 kilo sınıfının en hafif araçlarından biri yakıt-performans gayet iyi.
1.4 tsi 150 lik ibiza gelecek o olabilir.

edit: Bir araba var diyordum: dizel otomatik astra da var :D

Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Çok kaçan ama gazlamassanız makul yakacak bir araç diyince aklıma ibiza cupra geldi :)
Onun dışında sanırım en mantıklısı dizel+chip :)... mesela astra, özellikle manuel de olursa iyi olabilir.. veya maneul ceed ...

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Manuel süremiyorum. Otomatikçiyim :)

Otomatik Astra chip e ne kadar gelir, araştırmak lazım... Ceed i boşver o zaman lakin çift kavramaya ben fabrika değerleri üzerine yükleme yapmaya karşıyım :) ..

Tabi bu araçların standart gidişleride yeterli gelebilir.. özellikle Astra için çok İyi performans yorumları yapılıyor... 308 içinde kötü, gitmiyor diyeni duymadım ..

Veya Leon FR bakılır.. 150 likleri gayet iyi yürüyor.. otomatik te oluyordu sanırım... kullandığım için biliyorum, aracı normal kullanırsan gayet makul yakıyor

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Otomatik Astra chip e ne kadar gelir, araştırmak lazım... Ceed i boşver o zaman lakin çift kavramaya ben fabrika değerleri üzerine yükleme yapmaya karşıyım :) ..

Tabi bu araçların standart gidişleride yeterli gelebilir.. özellikle Astra için çok İyi performans yorumları yapılıyor... 308 içinde kötü, gitmiyor diyeni duymadım ..

Veya Leon FR bakılır.. 150 likleri gayet iyi yürüyor.. otomatik te oluyordu sanırım... kullandığım için biliyorum, aracı normal kullanırsan gayet makul yakıyor
Opel 150 hp lik ile Peugeot 130 luk üzerine yoğunlaşacağım. Bir de iyi donanımlı güzel fiyata anlaşırsam tam künefe tadında olur. Seat ta Dsg var. Ne olur ne olmaz :D

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Opel 150 hp lik ile Peugeot 130 luk üzerine yoğunlaşacağım. Bir de iyi donanımlı güzel fiyata anlaşırsam tam künefe tadında olur. Seat ta Dsg var. Ne olur ne olmaz :D
Ben olsam 308 alırdım ama aldığım bilgiye göre stoklarında allure donanım 1.2 eat6 kalmamış bayinin de yalanı olabilir. Alt donanımlarda nedense 308 de sırıtıyor sanki.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım