KAPALI 90 bin TL ye kadar araç tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Beyler toplaşın bi hele, bana araba alıyok :)
Merhaba arkadaşlar. Başlıktanda anlaşılacağı üzere 90 bin TL ye kadar araç bakıyorum. İkinci el 1-2 yaşına kadar, km si düşük olabilir arkadaşlar. Çünkü sıfıra bu vergilerden sonra para vermek istemiyorum açıkçası.

Segment olarak birşey düşünmedim. Aklımda Audi A3 var ama o bütçeye olur mu hiç bilmiyorum. 3-4 sene sonra satarken de fazla değer kaybetmeyecek bir model olursa iyi olur. Audi ler öyle mesela. En azından benim bildiğim kadarıyla.

Suanlik aklıma yazacak başka birşey gelmiyor. Sizler de bana soru sorup konuyu detaylandirirsaniz, yardımcı olursanız çok memnun olurum :)

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Golfün ucuz yolludur kendisi ....
Donanımı genel olarak daha zengindir (fiyat seviyesine göre).
Şekli daha güzeldir (göreceli tabi)

Bunun dışında malzeme kalitesi daha düşüktür, Golf e binildiğinde alınan şıklık ve kalitesi hissi yoktur.. ama tasarım olarak göstegeler özgün, genel olarakta araç iç mekanda da biraz daha sportif denilebilir.

Yalıtım konusunda biraz daha zayıf olduğu söylenmektedir (ben benzin leon mk3 sahibiydim.. dizel Golf ile karşılaştırmak doğru olmaz). Yol sesi biraz daha fazla alır ama golf zaten bu konuda çok başarılı olduğundan, Leon en az sınıf ortalamasındadır.. Süspansiyonları biraz daha sesli ve sert çalışır.. yol tutuşuda Golf e göre biraz daha zayıftır.. o kadar güven vermez, ama kesinlikle güvensiz bir araç değildir...

Golf ten farklı olarak biraz daha trim sesi yapar (benimki ilk çıkan Mk3 ler dendi... şimdi iyileşmiş olabilir)...
En güzel tarafı o zaman 140hp olan TSI motoruydu... düz yolda çok güzel yürüyor, gayette az yazkıyordu (makul kullanımlarda)

Yani ne kadar ekmek o kadar köfte bir araçtır...
aracı kullandığım dönemde sıkça bunu söylemişimdir..

Hocam Seat Leon u tercih edecek olmamın sebebi donanım olur. Yoksa aynı donanımı aynı fiyata versinler Golf alırım :D Şuan sıfır araçta baktığım için (ikinci ele ek olarak) Seat Leon fiyat-performans geldi. Bir de Seat a nedense daha sıcağım. Vw pek ısınamadım. Hem fiyatı yüzünden hem de ne bileyim her yerde görüyorum, iç tasarımı neredeyse her aracının aynı vs. soğuğum kendisine.

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Beklentiniz nedir bilmiyorum ama;
Sıfır bakıyorsanız 1.0tsi octavia, 1.2 ve 1.5dci megane gibi alternatiflerde var. Değer kaybedeceklerini pek düşünmüyorum.
Hocam hem genç işi olsun, az buçuk kaçsın, donanımı da iyi olsun diyorum ama hepsi bir arada ne yazık ki olmuyor. Birisi tutsa yıldan kaybediyorum, yıl tutsa fiyatı olmuyor, fiyat tutsa kilometresi olmuyor, kilometre tutsa istediğim araç olmuyor gibi gibi gibi :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Hocam Seat Leon u tercih edecek olmamın sebebi donanım olur. Yoksa aynı donanımı aynı fiyata versinler Golf alırım :D Şuan sıfır araçta baktığım için (ikinci ele ek olarak) Seat Leon fiyat-performans geldi. Bir de Seat a nedense daha sıcağım. Vw pek ısınamadım. Hem fiyatı yüzünden hem de ne bileyim her yerde görüyorum, iç tasarımı neredeyse her aracının aynı vs. soğuğum kendisine.

Kişisel tercihler tabiki ama ben olsam donanıma bu kadar takılmazdım ...
donanım benim nezlimde biraz göz boyamam gibi geliyor... evet mutlaka güzel şeylerde oluyor, işinize yarıyor ama arabanın salt özelliklerine bir etkisi olmuyor.. Golf, bir şekilde özünde Leon dan daha iyi bir araç.. o aradaki fark donanım ile kapanmaz .. ama eğerki donanımı çok olsun diyip, kötü bir araç olmasın derseniz Kia Ceed Premium da iyi bir alternatif ... ona da bakın o zaman ...

Bu arada yukarıda arkadaşımızın bahsettiği gibi megane ve octavia tercihleride yapılabilir rahatça..
Özellikle Octavia yı Leon a tercih ederim ... çok genç işi değil kabul ama sanki malzeme kalitesi vs si daha yüksek ... ve geniş !

HB temiz bir Megane da gönül rahatlığıyla alınıp kullanılır...

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-temiz-arac-463427725/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...i-150-ps-act-bmt-dsg-highline-319773643/detay
En temiz bunları bulabildim. Piyasa uçmuş gitmiş arkadaş millet C Segmenti için 100.000'leri ne kadar rahat söylüyor yahu :eek::eek:.
C segmenti arabaya o paraları vereceğime 115.000 TL ye 1.6 dci talisman gördüm sahibinden de yeniköy motorsta ona bakarım ben olsam.Duzeltme yapayim:125.000 tl imiş

Son düzenleme:

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Hocam bugun peugeot 308 kullandım. Arkası biraz dardır ama öneririm. Ellerinde allure donanım hiç bir araba kalmamış sadece active varmış. 1.2 130bg eat6 active için 92k fiyat aldım.
Bu da 1.6 bluehdi ile ilgili yazım. http://garajtv.com/aslan-parcasi-peugeot-308-1-6-bluehdi-eat6/

Bide 3 gündür insignia bende. Gazlama-şehir içi-şehirler arası genel karmam 7.5 araba 1.6 dizelden çok küçük hacimli benzinli değerleri gösteriyor.Tabii dizel olduğu için yine onlardan daha az yakmış oluyor. Performans fena değil 200 kadar çıkabildim ama üstü çok zor gözüküyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım