KAPALI A4 vs C180

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Arkadaslar merhaba,
Baslikta belirtilen 2 aractan birini bir abime engelli otv indirimi ile almayi dusunuyoruz. C180 comfort paket ve metalik renkli olacak, A4 1.4 TFSI Design isitmali koltuk, metalik renk opsiyonlu falan olacak. Bugun 2 aracida surduk. Su an arkadasta 170 lik 118i var ve arkadan cekisi 6 yildir kullandigi icin alismis vaziyette. Eger c180 alirsa 1 satar, a4 alirsa 1 i satmaz. Ayrica c180 distan tampon modifikasyonu istiyor gibi, bu elegance paket oluyor galiba onun tamponunu takmayi dusunuyor, sizce ne kadara alir bu tampon paketini orijinal? Ayrica 16” janta dayanamayacagi icin 18” jantta alacak. Audide 17” oldugu icin belki almaz. Donanim olarak 2 araci karsilastirdik, neredeyse komple ayni, audide isitmali koltuk ve dis dolu paket kromajli tamponlar var, mercedeste iste carpisma onleyici otomatik park falan var. Simdi, surus olarak c180 bize daha cezbedici geldi, motoru sanki cok azicik daha iyi ve ayrica yeni 9gtronic baya basarili olmus, cok begendik. Audinin islak dsg evet, ama o klasik dsg ruhsuzlugu var. Gel gor ki Audi’nin icine binince ve surunce kesinlikle daha kaliteli oldugunu anliyorsun. Tabi bunlar kisa test surusu yorumu, bu arabayla birkac gununu surerek geciren ya da bu iki aractan birine sahip olan varsa yorumlarini bekliyorum.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Abi attığın 1 E87, yani 2004'te piyasaya sürülmüş bir otomobil, kıyas yapmak biraz abes o yüzden :) F20'ninki şu:

BMW-M135i-Facelift-2015-F20-LCI-xDrive-Valencia-Orange-Interieur-Autosalon-Genf-Live-03.jpg

Tasarım tabii ki göreceli ama malzeme kalitesi olarak kötü değil. Abartılıyor.
Bu direksiyon ve ekran opsiyon degilmiydi ? Bu ic mekana benzer 1 serisi bildigim kadariyla cok az var cunku.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Ayrica kendi gorusume gore c segmentinde premiumlarda a3 sedan su anki fiyatina gore cop. Bagajinin sedanla alakasi bile yok zaten. 1 serisini doldurunca gercekten guzel oluyor ama o fiyatlara giris seviyesi alacagima temiz 2.el 3 alir bmw ye biniyorum derim en azindan.yinede 1serisinin sedan versiyonu olsa guzel olurdu. (Mercedes b veya bmw 2 lere isinamadim)
A serisi bana gore mezar zaten. (Hele hele cla falan mercedes in yuz karasi olabilir.bas mesafesi yok arkanin) ama kisisel gorusum dis tasarimlari cok iyi.
Sanirim c plusta volvo ciddi ciddi alinabilir.
Vw ford mazda pejo 4lusu normal c segmentinde favorilerim muhtemelen onlar varken 170 e a3 alacagima bunlardan birinin girtlak dolu olanina binerdim eger ki amblem takintim yoksa ozellikle.
Burasinin yeri degil c segmentini konusmak ama baslik senlensin bari muhabbet oldun.

Son düzenleme:
10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Ayrica kendi gorusume gore c segmentinde premiumlarda a3 sedan su anki fiyatina gore cop. Bagajinin sedanla alakasi bile yok zaten. 1 serisini doldurunca gercekten guzel oluyor ama o fiyatlara giris seviyesi alacagima temiz 2.el 3 alir bmw ye biniyorum derim en azindan.yinede 1serisinin sedan versiyonu olsa guzel olurdu. (Mercedes b veya bmw 2 lere isinamadim)
A serisi bana gore mezar zaten. (Hele hele cla falan mercedes in yuz karasi olabilir.bas mesafesi yok arkanin) ama kisisel gorusum dis tasarimlari cok iyi.
Sanirim c plusta volvo ciddi ciddi alinabilir.
Vw ford mazda pejo 4lusu normal c segmentinde favorilerim muhtemelen onlar varken 170 e a3 alacagima bunlardan birinin girtlak dolu olanina binerdim eger ki amblem takintim yoksa ozellikle.
Burasinin yeri degil c segmentini konusmak ama baslik senlensin bari muhabbet oldun.
Baştan aşağı +1 bmw 1 Sedan mevzusu hariç. Herhangi bir Hatchback in Sedan versiyonundan nefret ediyorum

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Bu direksiyon ve ekran opsiyon degilmiydi ? Bu ic mekana benzer 1 serisi bildigim kadariyla cok az var cunku.
Direksiyon M pakette standart, kaldı ki ben normal direksiyonu daha çok seviyorum. Ekransa opsiyon. Neredeyse herkes o direksiyonu sonradan taktırıyor zaten. Çok da az değil o yüzden.

Ayrıca dediğim noktaya geliyor olay, tasarım göreceli ama kalitesiz değil kesinlikle.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Direksiyon M pakette standart, kaldı ki ben normal direksiyonu daha çok seviyorum. Ekransa opsiyon. Neredeyse herkes o direksiyonu sonradan taktırıyor zaten. Çok da az değil o yüzden.

Ayrıca dediğim noktaya geliyor olay, tasarım göreceli ama kalitesiz değil kesinlikle.
zaten su anda bıldıgım kadarıyla bu bmw ler hırsızların favorısı . komple ıc parcaların calınma olayını bu forumda defalarca okudum doldurunca guzel ama dısarıya parketmeye korkarım ben :D bu sadece bmw ıcın degıl ama son zamanlarda anadolu yakasında baya baya bmw lere yogunlastılar .
ben kendı adıma kalıtesız bulmuyorum zaten. bmw cabuk yaslanır kavramıda gordugum kadarıyla cok eskıde kaldı. tasarımı guzel ergonomı kalıte guzel ama su an ınternetten baktıgım kadarıyla 118i m paket 177 mılyar.116d m paket 188 . bana gore bu fıyatlara degmeyecegı.

akif51bmw

Elit Apaçi
21 Ocak 2018
142
265
885

yorumunuza katılıyorum. kesinlikle kalitesiz değil. fakat biraz daha bmw kalitesi olmalı diye düşünüyorum. örneğin a3 kalite olarak daha bir "ben audiyim" diyor

Son düzenleme:

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
zaten su anda bıldıgım kadarıyla bu bmw ler hırsızların favorısı . komple ıc parcaların calınma olayını bu forumda defalarca okudum doldurunca guzel ama dısarıya parketmeye korkarım ben :D bu sadece bmw ıcın degıl ama son zamanlarda anadolu yakasında baya baya bmw lere yogunlastılar .
ben kendı adıma kalıtesız bulmuyorum zaten. bmw cabuk yaslanır kavramıda gordugum kadarıyla cok eskıde kaldı. tasarımı guzel ergonomı kalıte guzel ama su an ınternetten baktıgım kadarıyla 118i m paket 177 mılyar.116d m paket 188 . bana gore bu fıyatlara degmeyecegı.
Tabi canım, fiyatlar saçmalık. Hepsinin saçmalık. Leon'a bile 120-125 isteniyor yani.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Yaptigim hesaplara gore, 2013 yilindan beri enflasyon olan bir ulke de ayrica aldigimiz zamlarla fiyatlarin yukselmesi normal. Sikinti su, max o zamana gore kazancimiz 1.5 kat artmisken, araba fiyatlarinin 2 katin uzerinde zamlanmasi canimizi yakiyor.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Yaptigim hesaplara gore, 2013 yilindan beri enflasyon olan bir ulke de ayrica aldigimiz zamlarla fiyatlarin yukselmesi normal. Sikinti su, max o zamana gore kazancimiz 1.5 kat artmisken, araba fiyatlarinin 2 katin uzerinde zamlanmasi canimizi yakiyor.
2013 den beri bizim kazançlar artmadı bir tek sanırım :D

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
2013 den beri bizim kazançlar artmadı bir tek sanırım :D
Yav gecende oturdum dusundum, babamin bana aylik verdigi para ile eskiden arabama yakit koyardiiim, guzel yerlerde yemek yerdiiim. Son zamanlarda mcdonaldsdan yukari yiyememeye ve yakit koyamamaya baslayinca anladim ki enflasyon diye bir gercek var bu ulkede, babamla yapilan muzakereler sonucu(epey cekismeli gecti) 4 senedir istemedigim zammi istedim ve hemen hemen alabildim, artik mutluyum :D

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Yav gecende oturdum dusundum, babamin bana aylik verdigi para ile eskiden arabama yakit koyardiiim, guzel yerlerde yemek yerdiiim. Son zamanlarda mcdonaldsdan yukari yiyememeye ve yakit koyamamaya baslayinca anladim ki enflasyon diye bir gercek var bu ulkede, babamla yapilan muzakereler sonucu(epey cekismeli gecti) 4 senedir istemedigim zammi istedim ve hemen hemen alabildim, artik mutluyum :D
70 lira mazot aldım nerdeyse hiç gezmedim kırmızı ışık yaktı daha nooolsun ya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım