KAPALI A4 vs C180

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Arkadaslar merhaba,
Baslikta belirtilen 2 aractan birini bir abime engelli otv indirimi ile almayi dusunuyoruz. C180 comfort paket ve metalik renkli olacak, A4 1.4 TFSI Design isitmali koltuk, metalik renk opsiyonlu falan olacak. Bugun 2 aracida surduk. Su an arkadasta 170 lik 118i var ve arkadan cekisi 6 yildir kullandigi icin alismis vaziyette. Eger c180 alirsa 1 satar, a4 alirsa 1 i satmaz. Ayrica c180 distan tampon modifikasyonu istiyor gibi, bu elegance paket oluyor galiba onun tamponunu takmayi dusunuyor, sizce ne kadara alir bu tampon paketini orijinal? Ayrica 16” janta dayanamayacagi icin 18” jantta alacak. Audide 17” oldugu icin belki almaz. Donanim olarak 2 araci karsilastirdik, neredeyse komple ayni, audide isitmali koltuk ve dis dolu paket kromajli tamponlar var, mercedeste iste carpisma onleyici otomatik park falan var. Simdi, surus olarak c180 bize daha cezbedici geldi, motoru sanki cok azicik daha iyi ve ayrica yeni 9gtronic baya basarili olmus, cok begendik. Audinin islak dsg evet, ama o klasik dsg ruhsuzlugu var. Gel gor ki Audi’nin icine binince ve surunce kesinlikle daha kaliteli oldugunu anliyorsun. Tabi bunlar kisa test surusu yorumu, bu arabayla birkac gununu surerek geciren ya da bu iki aractan birine sahip olan varsa yorumlarini bekliyorum.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Yav gecende oturdum dusundum, babamin bana aylik verdigi para ile eskiden arabama yakit koyardiiim, guzel yerlerde yemek yerdiiim. Son zamanlarda mcdonaldsdan yukari yiyememeye ve yakit koyamamaya baslayinca anladim ki enflasyon diye bir gercek var bu ulkede, babamla yapilan muzakereler sonucu(epey cekismeli gecti) 4 senedir istemedigim zammi istedim ve hemen hemen alabildim, artik mutluyum :D
ben hıc bır zaman yakıt harıcı bırsey yapamadım pederden alırken. gercı hala yakıt boynumu bukuyor olsundu

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Beyler, asil konuya donecek olursak, basliktaki iki arabayada yazilim attirsak, pek verim alinmaz degil mi? Sagdan soldan duydugum kadariyla oyleymis
Merso'da ki 156'lık üniteyi sorunsuz şekilde yazılımlı olarak kullanan 1-2 kişi duymuştum dolaylı olarak tabii. Motorların direkt olarak yazılıma uygun olup olmadığını tam bilemiyorum gerek şanzıman olsun gerek biraz daha fazla hacim sunuyor oluşundan olsun, C'nin biraz daha avantajı var gibi. Fakat önceki kasada kullandığım hem 1.8 hem de 1.6 hacimli 156'lık ünite gayet yeterli performans veriyordu diyebilirim.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Merso'da ki 156'lık üniteyi sorunsuz şekilde yazılımlı olarak kullanan 1-2 kişi duymuştum dolaylı olarak tabii. Motorların direkt olarak yazılıma uygun olup olmadığını tam bilemiyorum gerek şanzıman olsun gerek biraz daha fazla hacim sunuyor oluşundan olsun, C'nin biraz daha avantajı var gibi. Fakat önceki kasada kullandığım hem 1.8 hem de 1.6 hacimli 156'lık ünite gayet yeterli performans veriyordu diyebilirim.

Sorunsuz yurur yurumesine de yaptirdigina deger mi, golf e yaptirdim ben, sildirdim en son gerek yok diye mesela

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sorunsuz yurur yurumesine de yaptirdigina deger mi, golf e yaptirdim ben, sildirdim en son gerek yok diye mesela
İşte onu hiç bilemiyorum. Zira yazılımlı haline hiç binmedim. Fakat makyajlı w204 kasadaki şanzımanla 156'lık ünite bana yeterli performans vermişti ki şimdi daha da gelişmiş 9 ileri şanzıman kullanılıyor. Muhakkak stok performansını bir nebze de olsa yükseltmiştir bu şanzıman. Yani stok haliyle güzel yürüyen bir araç, yazılım yaptırınca da yeterince tatminkar hale gelir diye tahmin ediyorum ki bana kalsa ben zaten yaptırmazdım. Dediğim gibi o güç bana yeterli gelmişti. Tabii sen 1'den alışkın olduğun için daha yüksek güçlere, sana yeterli gelir mi orasını bilemem.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
İşte onu hiç bilemiyorum. Zira yazılımlı haline hiç binmedim. Fakat makyajlı w204 kasadaki şanzımanla 156'lık ünite bana yeterli performans vermişti ki şimdi daha da gelişmiş 9 ileri şanzıman kullanılıyor. Muhakkak stok performansını bir nebze de olsa yükseltmiştir bu şanzıman. Yani stok haliyle güzel yürüyen bir araç, yazılım yaptırınca da yeterince tatminkar hale gelir diye tahmin ediyorum ki bana kalsa ben zaten yaptırmazdım. Dediğim gibi o güç bana yeterli gelmişti. Tabii sen 1'den alışkın olduğun için daha yüksek güçlere, sana yeterli gelir mi orasını bilemem.
Arabayı özgür almayacak ki :D yazılım pek görmedik c180 de. Kimse bir yorum yapamayacak galiba. Bence turbo ve enjektör markasını modelini öğrenin İskender bişeyler diyecek gibi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Arabayı özgür almayacak ki :D yazılım pek görmedik c180 de. Kimse bir yorum yapamayacak galiba. Bence turbo ve enjektör markasını modelini öğrenin İskender bişeyler diyecek gibi
Yok, Özgür direkt yazılımı sorunca bana yetti ama sen daha güçlü makinelere bindiğin için stok haline yetersiz diyebilirsin dedim :D Gerçekte arabayı kullanacak olan kişi için demedim yani.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Yaptigim hesaplara gore, 2013 yilindan beri enflasyon olan bir ulke de ayrica aldigimiz zamlarla fiyatlarin yukselmesi normal. Sikinti su, max o zamana gore kazancimiz 1.5 kat artmisken, araba fiyatlarinin 2 katin uzerinde zamlanmasi canimizi yakiyor.

Aslında bütün alanlara sirayet eden bir durum bu ...
Maaşlı çalışanlar için zamlar ortalama enflasyon oranında artarken, bu açıklanan enflasyon oranlarının gerçek hayatı yansıtmaması, ek vergiler vs ler ele geçen paranın kuş gibi kalması ..

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,069
4,358
4,220
varsova
Marka
Porsche
Usenmedim benim surekli servis icin gittigim fordu aradim focus RSí sordum sonra da 400 bine burada neler var diye baktim(bu aralar biraz issizim sanirim :) ) focus RS 150 bin pln elimizde var dediler, yaklasik 166 bin turk lirasi yapiyror vergisi dahil anahtar teslim fiyati. 400 bin nedir ya gercekten cok insafsiz bir vergilendirme var, 400 bine ne alinir diye bmwye baktim bmw X5 Xdrive 40d M paket burda.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Usenmedim benim surekli servis icin gittigim fordu aradim focus RSí sordum sonra da 400 bine burada neler var diye baktim(bu aralar biraz issizim sanirim :) ) focus RS 150 bin pln elimizde var dediler, yaklasik 166 bin turk lirasi yapiyror vergisi dahil anahtar teslim fiyati. 400 bin nedir ya gercekten cok insafsiz bir vergilendirme var, 400 bine ne alinir diye bmwye baktim bmw X5 Xdrive 40d M paket burda.

Turkiye ye hosgeldin :)

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
A180 AMG ile dr.ecu yazılımlı olarak 60000km'den fazla yol teptik. tık denemedi. iyi de yürüyordu. düzde 245 görüyordu. dyno ölçümüme göre tekerde 150hp 3220 330nm civarı veriyordu. burada yıllar evvel fotosunu paylaşmıştım ara ki bulasın.. sonra turbo bitirdik ama yazılımla alakası yok. karter delindi turbo yağsız kaldı hop 8000tl. #ogündecenabettikçokşükür

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
166 bin liraya burada focus rs alınıyor olsaydı... diye bir cümleye başladım ama sonunu getirmeye hayal gücüm yetmedi öyle düşün hocam :D

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
gerçi 400k TL ye burada şu anda alınacak arabaların aşşa yukarı tamamı 166k ya ineceğinden, seçenekler çok artardı ... :) hayal bile edemedim ..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım