Crossclimate meselesi..

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,742
3
9,669
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bu kış sert geçecek diyorlar , zaten iklimlerin içine edildiğinin son zamanlarda kanıtlarını bizzat gördük görmeye devam ediyoruz hadi bakalım... Yakında dunlop winter ice02 alıp çivi çakarız gibime geliyor :D

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
Bak simdi tepetaklak oldu yine planlarim. En iyisi turanzalarla devam bisi olmaz heralde atlatiriz kisi. Hahahahaha

giualfa

Düz Yol Gazcısı
2 Eyl 2018
12
9
145
Ankarada 40.000 km aktif olarak CC'yi kullandım.Aracı kar kış olduğunda limitlerinin altında kullandım.Bir sıkıntı yaşamadım.Yazın taitile antalyaya gittim .Yine bir sıkıntı yaşamadım.Bu arada aracım 170 hp lik bir araç.Bazen aracı sıkıştırırım.Buna rağmen ben memnun kaldım.Aracı limitlerinde kullanıyorsan yeterli.Güzegahın yokuş değilse alınabilir.Bunun yanı sıra nokian weatherproff'uda babam ve abim kayseride kullanıyorlar.Onlar benden daha çok memnunlar.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,742
3
9,669
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bak simdi tepetaklak oldu yine planlarim. En iyisi turanzalarla devam bisi olmaz heralde atlatiriz kisi. Hahahahaha

Bence kafanız çok karışmasın kullanım koşullarınızı değerlendirin ona göre bir lastik tercihi yapın diyorum en azından 4 mevsim istediğiniz için , ben CC lastiklerimle erzurumda kış gördüm nurdağından adıyamana kar kış gittim bir sorun yaşamadım açıkçası , bence sizde bir sorun yaşamazsınız gibi geliyor bana , ben neredeyse 50 bin yol yaptım CC lastiklerle , 2 kış geçirdik beraber bir sıkıntı olmadı , jant yarısına kadar çamura girdim bir sıkıntı yapmadı , aşınması evet benim gibi kullanırsanız fazla oluyor dişler yumuşak olduğu için kesilip kopma yapabiliyor ( uyarı ; benim gibi dağa falan güvenip çıkarsanız oluyor bu durum :D ufak ralli durumları :D )

Bence alın gitsin ihtiyacınız böyle bir lastiğe yönelikse :) Mümkün olan en yeni üretim ve PLUS (+) etiketli olanını alın :) Ve 4000 tl demişsiniz akıl sağlığımı kaybettim :D İnternetten lastik alabilirsiniz güvenilir sitelerden daha uyguna gelir çok çok lastikçiye 70-80 verir sök tak balans yaptırıp binersiniz :)

https://www.hepsiburada.com/ara?q=225 45 R17&filtreler=mevsim:4€20Mevsim&siralama=artanfiyat

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
Bence kafanız çok karışmasın kullanım koşullarınızı değerlendirin ona göre bir lastik tercihi yapın diyorum en azından 4 mevsim istediğiniz için , ben CC lastiklerimle erzurumda kış gördüm nurdağından adıyamana kar kış gittim bir sorun yaşamadım açıkçası , bence sizde bir sorun yaşamazsınız gibi geliyor bana , ben neredeyse 50 bin yol yaptım CC lastiklerle , 2 kış geçirdik beraber bir sıkıntı olmadı , jant yarısına kadar çamura girdim bir sıkıntı yapmadı , aşınması evet benim gibi kullanırsanız fazla oluyor dişler yumuşak olduğu için kesilip kopma yapabiliyor ( uyarı ; benim gibi dağa falan güvenip çıkarsanız oluyor bu durum :D ufak ralli durumları :D )

Bence alın gitsin ihtiyacınız böyle bir lastiğe yönelikse :) Mümkün olan en yeni üretim ve PLUS (+) etiketli olanını alın :) Ve 4000 tl demişsiniz akıl sağlığımı kaybettim :D İnternetten lastik alabilirsiniz güvenilir sitelerden daha uyguna gelir çok çok lastikçiye 70-80 verir sök tak balans yaptırıp binersiniz :)

https://www.hepsiburada.com/ara?q=225 45 R17&filtreler=mevsim:4€20Mevsim&siralama=artanfiyat
Cidden cok kararsizim yani anlik karar verip yanlis yapmaktan korkuyorum su an... Dedigim gibi sok tak olmasin istiyorum biraz da. Ankara da gayet stabil bir ev -is guzergahim var. Sakin normal siradan bir kullaniciyim.. 4 mevsim taktirip Ankara da kaldigim surece bir daha lastikciye ugramak ya da yazlik kislik derdine dusmek istemiorum.. Bakalim :/

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,742
3
9,669
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Cidden cok kararsizim yani anlik karar verip yanlis yapmaktan korkuyorum su an... Dedigim gibi sok tak olmasin istiyorum biraz da. Ankara da gayet stabil bir ev -is guzergahim var. Sakin normal siradan bir kullaniciyim.. 4 mevsim taktirip Ankara da kaldigim surece bir daha lastikciye ugramak ya da yazlik kislik derdine dusmek istemiorum.. Bakalim :/

Öyleyse gittiğiniz yolun durumunu göz önüne alır , ana yollar ve sık kullanılan yollar her zaman açık ve temizdir :) şehir dışında ise zaten yolların geneli sürekli temizliğe tabi , bence bir sorun yaratmayacaktır , geç kalmak her zaman kötü olur , iyi düşünüp hızlı karar verin daha çok zam gelmeden diyorum size sadece , kolaylıklar dilerim :) ve 4000 tl vermeyin :D

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085
geçende dediğim gibi ankarada olsa 4mevsim almayı düşünmekle bence doğru kararı vermişsiniz. ben yazlıkları kullanırken 2. senesinde önleri arkaya arkadakileri öne alayım dedim. sonra baksın dedim balansına. adam 4 jantıda çizdi. o gün dedim bi daha uğraşanın diye :D
cc ler iyi ama ankaraya biraz yazlık kaçıor gibi geliyor bana(bu benim fikrim).

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
Burda 4 mevsimle crossclimate i farkli turler olarak gostermis...
Neden ki :s

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
Cc+ alma yolunda ilerliyorum... Taktirip 1 ay bisi yemem heralde...

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,742
3
9,669
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Cc+ alma yolunda ilerliyorum... Taktirip 1 ay bisi yemem heralde...

Kesinlikle fiyat araştırması yapın , internetten sipariş avantajlı görünüyor her zaman için , paranızı boşa vermeyin uygun fiyat neredeyse oradan alın diyorum yeniden.

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
Kesinlikle fiyat araştırması yapın , internetten sipariş avantajlı görünüyor her zaman için , paranızı boşa vermeyin uygun fiyat neredeyse oradan alın diyorum yeniden.
Ankara/Baglica da evim. Bana yakin 3 Michelin bayii var. Yarin arayip fiyat alicam. Nette 2018 uretim cc+ lari 664 TL ye buldum . Ama guvenebilir miyim yani kargo ile gelmesi vs nasil olur bilmiyorum.. Cebimden cikan para 3.000 TL'ye yakin olucak da her halukarda 4.000 TL yi gecmesek bari diyorum...

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,742
3
9,669
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Ankara/Baglica da evim. Bana yakin 3 Michelin bayii var. Yarin arayip fiyat alicam. Nette 2018 uretim cc+ lari 664 TL ye buldum . Ama guvenebilir miyim yani kargo ile gelmesi vs nasil olur bilmiyorum.. Cebimden cikan para 3.000 TL'ye yakin olucak da her halukarda 4.000 TL yi gecmesek bari diyorum...

Ben lastiklerimi online alışveriş olarak alıyorum , kafama takılanları arayıp m.hizmetlerine soruyorum , 1 hafta içinde lojistik firma deposuna gelmiş oluyor , ben gidip kendim firma deposundan alıyorum , hiç bir problemle karşılaşmadım ki lastikler tazecik ve üzerinde etiketleriyle geliyor , ben öneririm size internetten alışverişini en azından fiyatlar çok çok uygun oluyor bayilere göre en az %40 :)

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
Bayinin birini aradim 1.003 TL fiyat ama 905 TL ye olur. 2018 uretim 16 kasimda gelicek ve her sey dahil 3.600 TL ye olur dedi guzelce anlatti cevap verdi ilgilendi. Diger bayiyi aradim cc+ fiyatini anca buldu elimizde yok dedi dogru durust anlasamadik bile. Tanesine 755 TL dedi her sey dahil 3.000 TL ye olur dedi.

Bu durumda siz hangi saticiyi tercih ederdiniz.......(?)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,245
45,845
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bayinin birini aradim 1.003 TL fiyat ama 905 TL ye olur. 2018 uretim 16 kasimda gelicek ve her sey dahil 3.600 TL ye olur dedi guzelce anlatti cevap verdi ilgilendi. Diger bayiyi aradim cc+ fiyatini anca buldu elimizde yok dedi dogru durust anlasamadik bile. Tanesine 755 TL dedi her sey dahil 3.000 TL ye olur dedi.

Bu durumda siz hangi saticiyi tercih ederdiniz.......(?)
Her şey dahil 3000 lira tutar diyen bayii lastiklerin üretim tarihini söyledi mi ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,245
45,845
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ellerinde yokmus zaten..
Onu anladım da 3.600 liraya satanın da elinde yokmuş. Ama adam ne zaman geleceğini, hangi yıl ve ay üretimli olduğunu hepsini söylemiş. Öbürü bu hususta bir bilgi vermedi mi ? Yeni gelecek yahut depolardan birinden buluruz v.b.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım