Crossclimate meselesi..

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,356
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sıfır lastikle sattım arabayı bu kadar arttıklarını tahmin etmemiştim ya 13 inch jantlı araba yok mu ondan alalım.
Almayın hocam almayın. Ebat bulunmuyor. Bulunsa da fiyatta büyük bir avantaj olmuyor. 14'ten aşağı almayın. 175/65 14 ebatla takılın, en iyisi o.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,705
2
9,636
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bana da gelmiyor.
O zaman turanzalarla devam..

Bir çok fikir söylendi konuda kafanızda çok karıştı ama ben son olarak "jant lastik/kışlık set" tavsiyesinde bulunayım size , son diyeceğim bu olsun umuyorum :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
O zaman turanzalarla devam..
Maddi durum yokken şartları zaten zorlamak doğru olmaz hocam. Fakat alabilecek durumunuz varken de 4 mevsim veya jant + kış lastiği bir şekilde alınmalı. Evet, kar kışta aracınızı kapıya koyar çıkarmazsınız. Ben de olsam aynı davranırdım. Lakin öyle bir an gelir ki aciliyet hasıl olur araçla yola çıkmanız gerekir, uzun yol yapmanız gerekir yahut başka bir şey olur. En azından o durumlarda da yolda bırakmayacak, can veya mal kaybına yol açmayacak yeterli düzeyde güvenliğe sahip bir lastik şart.

Şimdi, ' eskiden kış lastiği mi vardı. Hiç bir şey olmuyordu ' diyenler olabilir. Doğru, eskiden kış lastiği yoktu. Hatta 4 mevsim lastiklerin çoğu vasatın da altındaydı işe yaramazdı. Ama artık teknoloji gelişti. Kaç bin lira para verip araç alıyoruz, üstüne bir de can taşıyoruz. 365 gün lazım olmaz ama 1 gün lazım olur ve o gün de her şey olabilir.

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
Maddi durum yokken şartları zaten zorlamak doğru olmaz hocam. Fakat alabilecek durumunuz varken de 4 mevsim veya jant + kış lastiği bir şekilde alınmalı. Evet, kar kışta aracınızı kapıya koyar çıkarmazsınız. Ben de olsam aynı davranırdım. Lakin öyle bir an gelir ki aciliyet hasıl olur araçla yola çıkmanız gerekir, uzun yol yapmanız gerekir yahut başka bir şey olur. En azından o durumlarda da yolda bırakmayacak, can veya mal kaybına yol açmayacak yeterli düzeyde güvenliğe sahip bir lastik şart.

Şimdi, ' eskiden kış lastiği mi vardı. Hiç bir şey olmuyordu ' diyenler olabilir. Doğru, eskiden kış lastiği yoktu. Hatta 4 mevsim lastiklerin çoğu vasatın da altındaydı işe yaramazdı. Ama artık teknoloji gelişti. Kaç bin lira para verip araç alıyoruz, üstüne bir de can taşıyoruz. 365 gün lazım olmaz ama 1 gün lazım olur ve o gün de her şey olabilir.
O gun de taksi cagiririm artik. 3.600 TL de veremem ne oldugunu bilmedigim lastiklere, kis yaz ayri set de yapamam, yilda iki kez lastik sok tak jantlar cizildi bilmem ne onla da ugrasamam.. Turanza ile devam

Esik mezar bulsam girip yaticam hahahhhah
Hicbir seye mecalim yok, yillardir Izmir de yasadiktan sonra Ankara da zordayim : D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,856
26,202
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Soğuk havada tutunma olayını dersit etmiyosanız yılda 1-2hafta yatar araba en fazla kışın. İmkan olsa ben de isterim yaz kış ayrı lastik ama 20 liralık arabaya da 2-3lastik parası veremiyoruz malesef yazlıkla idare ediyoruz biz yıllardır. Şehir içi her türlü kullanılır da uzun yol yapmamak lazım bence önemli olan bu

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,705
2
9,636
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
O gun de taksi cagiririm artik. 3.600 TL de veremem ne oldugunu bilmedigim lastiklere, kis yaz ayri set de yapamam, yilda iki kez lastik sok tak jantlar cizildi bilmem ne onla da ugrasamam.. Turanza ile devam

Hicbir seye mecalim yok, yillardir Izmir de yasadiktan sonra Ankara da zordayim : D

Haydee konu nereye geldi :D hocam lastikçi iyiyse tek bir rica ile çizilmeden çalışması lazım ki her lastikçinin bu şekilde olması lazım , karga tulumba işe girilmemesi lazım benim jantlarım full çizik içinde bu sebeplerden dolayı...

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,705
2
9,636
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Soğuk havada tutunma olayını dersit etmiyosanız yılda 1-2hafta yatar araba en fazla kışın. İmkan olsa ben de isterim yaz kış ayrı lastik ama 20 liralık arabaya da 2-3lastik parası veremiyoruz malesef yazlıkla idare ediyoruz biz yıllardır. Şehir içi her türlü kullanılır da uzun yol yapmamak lazım bence önemli olan bu

Açık söyleyeyim , kış vakti uzun yolda ve şehir içi kar yağışı alan yerlerde yazlıklarla gördüğüm her araca saydırmışımdır :D Yanlış anlamayın lütfen şahsi değil :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,856
26,202
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Açık söyleyeyim , kış vakti uzun yolda ve şehir içi kar yağışı alan yerlerde yazlıklarla gördüğüm her araca saydırmışımdır :D Yanlış anlamayın lütfen şahsi değil :D
Ya ben de farkındayım yanlış olduğunun yaptığımızın. Ama ciddi anlamda sıkıntı olacağı durumlarda binmiyoruz. Gittiğimiz yerde kar yağınca bırakıp geldiğimiz oluyo. Geçtiğimiz yıllarda ben de çok ısrar ettim abime alalım kışlık diye o gerek yok yav kafasında zaten ama bu yılki fiyatlarla ben de bişey diyemiyorum

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

Hocam araba mevzusu boyledir. Araban varsa bakiyorsun. Sen ona bakacaksin ki o da sana baksin. Lastigi gectim bunu muayeneye goturmek gerekiyor, bakimlari gelince sira alip onu yaptirmaya goturmek gerekiyor. Yani araba dedigin zaten bir ugras ve masraftir. Alan kisi zaten bunu goze alarak sahip olur. Herkes de maddi gucu yettigince guvenligine onem verir.

Turanzayla bu kisi cikardiniz. Onumuzde ki yaz yahut sonra ki yaz artik her neyse omru dolunca yine lastige para vermeyecek misiniz ? Ustelik kullanmasaniz bile kis sogugu yiyen bir yaz lastiginin omru kac bin km kisaliyor biliyor musunuz ? 2 kış boyunca kış soğuğu yiyen bir yaz lastiğinin ömrü, yazın kullanmalarla beraber 2.senenin sonunda biter. Dişleri kalsa hamuru sorun çıkarır. 4 sene kullanacağınız yerde 2 sene güvenle ancak kullanabilirsiniz. Yani kışı yaz lastigiyle atlatmak size surekli omru daha erken dolan yaz lastigi masrafi acmaktan baska ise yaramaz. Yinede siz bilirsiniz.

Son düzenleme:

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
Hahha tamam hocam bana da saydirin, ne guzel Adana da boyle bir dert yok; 2 yil kaldim Pirelli P7 lerle.. Zaten orda herkese herkese saydiriyor :D

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
Hocam araba mevzusu boyledir. Araban varsa bakiyorsun. Sen ona bakacaksin ki o da sana baksin. Lastigi gectim bunu muayeneye goturmek gerekiyor, bakimlari gelince sira alip onu yaptirmaya goturmek gerekiyor. Yani araba dedigin zaten bir ugras ve masraftir. Alan kisi zaten bunu goze alarak sahip olur. Herkes de maddi gucu yettigince guvenligine onem verir.

Turanzayla bu kisi cikardiniz. Onumuzde ki yaz yahut sonra ki yaz artik her neyse omru dolunca yine lastige para vermeyecek misiniz ? Ustelik kullanmasaniz bile kis sogugu yiyen bir yaz lastiginin omru kac bin km kisaliyor biliyor musunuz ? 2 kış boyunca kış soğuğu yiyen bir yaz lastiğinin ömrü, yazın kullanmalarla beraber 2.senenin sonunda biter. Dişleri kalsa hamuru sorun çıkarır. 4 sene kullanacağınız yerde 2 sene güvenle ancak kullanabilirsiniz. Yani kışı yaz lastigiyle atlatmak size surekli omru daha erken dolan yaz lastigi masrafi acmaktan baska ise yaramaz. Yinede siz bilirsiniz.
Diger her seyi ok ama lastik konusu cok can sikici cidden. Ki bana kalirsa ucagin en onemli parcasi kanatlari otomobilin de lastikleridir... Bu kadar zorlanip derlenicem aklima gelmezdi.. Heralde ufak bir tedirginlik yasayana kadar turanzalarla devam.. Ondan sonda ya cc+ ya da alpin ya da conti 860 kislik alirim gider.. Kararsizlik kadar kotu bisi yok, insan iyi ya da kotu karar verip yola devam etmeli.. Boyle surekli yarim debriyaj balata yiyen araba gibi olmak da zarar veriyo bunyeye.. Gunun bir ani kendimi lastik meselesini dusunurken buluyorummm :/

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,356
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yalnız ilk kar düştü, yakında 4mevsimler ve kış lastikleri fahiş zam yer aklınızda bulunsun.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Ya ben kaçırdım heralde ama o ne öyle ya 4 lastik 3600tl. Ölçüleri farklı heralde baya .. ben geçen yıl Eylül de 4 tane CC+ ı 1400 e almıştım.. ama işte 16jant olunca baya ucuzluyor demekki.. şimdide sanırım 500-550 ye alınır tanesi... bende olurda arabayı değiştirmezsem alıcan heralde tekrardan.. değişiklik olsundiye Goodyear denerim bu sefer

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Diger her seyi ok ama lastik konusu cok can sikici cidden. Ki bana kalirsa ucagin en onemli parcasi kanatlari otomobilin de lastikleridir... Bu kadar zorlanip derlenicem aklima gelmezdi.. Heralde ufak bir tedirginlik yasayana kadar turanzalarla devam.. Ondan sonda ya cc+ ya da alpin ya da conti 860 kislik alirim gider.. Kararsizlik kadar kotu bisi yok, insan iyi ya da kotu karar verip yola devam etmeli.. Boyle surekli yarim debriyaj balata yiyen araba gibi olmak da zarar veriyo bunyeye.. Gunun bir ani kendimi lastik meselesini dusunurken buluyorummm :/
Maalesef fiyatlar böyle ve az ya da çok zam gelmeye de devam edecektir. Ben geçen sene zamları ön görüp 2500 liraya ts 860'ları almıştım. 4 veya artık lastiğin durumuna göre 5 sene kafam rahat. 1-2 ay sonra lastikler biraz daha pahalı hale gelebilir hocam. Madem kararsızsınız bir kaç hafta daha bekleyin. Duruma göre tekrar bir gözden geçirirsiniz.

DeepSky

Profesör
6 Eki 2016
73
76
1,010
Marka
Porsche
Yalnız ilk kar düştü, yakında 4mevsimler ve kış lastikleri fahiş zam yer aklınızda bulunsun.
Hocam Haklısınız. Tam 1 Yıl Önce Aldığım Nokian WR D4 205/50R17 93V XL 1.750 tl idi Bugün Sordum 3.800 tl Olmuş
Daha Kar Yok. Aralık Ayı Gelince Fiyatları Düşünemiyorum.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Hocam aynı ebatta Ankara'da Sava Eskimo kullanıyorum, geçen sene tanesini 250 liradan almıştım. En kötü kış lastiği bile yaz lastiğiyle gezmekten iyidir. Önemli olan sadece kar değil, 4 derecenin altında yazlıklar ciddi anlamda taş gibi oluyor. Tutuş çok azalıyor. Allah korusun ani bir durumda kışlık lastik hayat kurtarır. Lastik sök takta da adam akıllı bir yere giderseniz jantınıza hiçbir zarar gelmez, merak etmeyin. Hem sizin için hem trafikteki insanlar için kışlık lastik alın.

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen

3.600 TL fiyat veren de on siparis le getiriyo lastikleri ve 2018 garantisi vermiyo.. 2018 de olabilir 2017 son hafta uretim de olabilir diyo...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım