Downsizing'in sonu geliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
https://www.carthrottle.com/post/downsizing-is-ending-but-its-not-all-good-news/ Bİr devrin daha sonu geldi. Küçük hacimli motorların vaat ettikleri şeylerin (yakıt tüketimi, ekonomi, performans) sınırına ulaşılmış. Bu bağlamda motor hacimleri büyüyecek. 1.4 motorlardan daha düşük motor hacmi pek olası değil bundan sonra. Bence bu değişikliğin 2 temel yansıması olacak ülkemizde.
1- Motor hacimleri büyüyecek, devlet daha çok vergi alacak. Olan vatandaşa olacak.
2- Günümüzde satılan 1.4'den küçük her motora cüzzamlı gibi yaklaşılacak. 0.9, 1, 1.2 motorların 2. elleri ile ilgili ciddi sıkıntılar olacak. Hatta VAG'ın 1.0 hacimli araçları ucuza vermesinin sebebinin bu olduğunu düşünüyorum. Çünkü o motor 2-3 yıl içinde artık olmayacak.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Degerli arkadaslar comfortline bile olsa 50 bin benim icin buyuk bir rakam. 50 bin olsa 2 + 1 eve topraktan girer 3ncu evi alirim. Zaten 280 nm torku olan ilk arabami cok masrafli oldugu icin satip ikinci evi almistim. Şu an ikinci evin kredisini, yaşadigim evin kirasini ve ailemin masraflarini karsilarken i10 sag olsun masrafi devede kulak gibi kaliyor...
Siz de ben gibi 2 kredi 1 kira odeseniz paranin ne kadar kiymetli oldugunu anlarsiniz.
Zaten hiçbir zaman 50 bin TL küçük bir rakam demedim tabiikide büyük bir rakam. Ayrıca üzerinizde olan büyük yükü de anlıyorum. Ne kadar koca yürekli adam bütün bunların arasında hala pozitif ve bildiği şeyleri paylaşıyor diyorum. Fakat sırf pahalı olan vag değil ben sadece onu söylemeye çalışiyorum. Ayrıca bende tesla lari çok severim.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Insanlarin audi a3 1.0 tsi icin cok ucuz deyip kosturmasi tuhafima gidiyor. Normalde arabalari kiralayarak gezerdim. Ama cocuk bekledigimden aldim i10nu yoksa hic almazdim. 2 gun 1 gun kiralayip kiralayip sikilana kadar surup birakiyordum avise

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Insanlarin audi a3 1.0 tsi icin cok ucuz deyip kosturmasi tuhafima gidiyor. Normalde arabalari kiralayarak gezerdim. Ama cocuk bekledigimden aldim i10nu yoksa hic almazdim. 2 gun 1 gun kiralayip kiralayip sikilana kadar surup birakiyordum avise
Düşün bak golf 1.2 doldurunca fiyat oluyor 82k megane yine o civarda. Yani insanlar o fiyata 10cc motor da olsa premium olduğu için fiyat iyi diyecektirler.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Benim sirketim avisin sahibi. Belli bir indirimim var. Mtv kasko trafik sgortasi derdim yoktu. Bu yil o isler icin 4000 tl ucup gitti. En son qasqai kiralayip hanimi sirketinden alip aksam yemegine goturmustum. Son kiraladigim araba idi. Haziran ayinda 2500 km ege turunu qasqai ile yapacaktim. Kiralamalarim bile yapilmisti. Topu topu 3000 liraya 1 hafta gezecektim. Ama ne oldu sadece i10 sahibi oldum diye havaya 4000 verdim..

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bizim sitede her garajda daha şimdiden 2 adet priz konuldu bile. Düşün bu yıldan artık alt yapı hazırlanıyor ve teknoloji çabuk gelişiyor ve bu sayede daha da hızlı bir şekilde alt yapı hazırlanacak. Yani elektrikli arabalr çok yakın.

Sizin site nerde... Bu arada esimin calistigi yerde dmd toyota corolla ve sarj istasyonu var..

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Bizim ülkemizin insanı araştırmayı, okumayı pek sevmediği için bu konu şaka gibi geliyor insanlara. Sonra yaz mevsimi gelince "ay çok sıcak, esmiyor, bu sene son 1000 yılın en sıcak yılıymış" geyikleri alıp başını gidiyor. Temiz enerji, yeşil binalar, küresel ısınma gibi şeyler bize hayal gibi geliyor ne yazık ki. Dünya'nın en güzel ülkesindeyiz belki, onun da içine etmek için hızla çalışıyorız. Adı da kalkınma! yersen.

Ama bir Hollanda öyle değil mesela. Adamın ülkesi zaten deniz seviyesinin altında. Buzulların erimesiyle deniz seviyesi 1m yükselse adamlar topraklarının yarısını kaybedecek neredeyse. Adam Tesla'ya muhtaç, yeşil binalara muhtaç, iyi tasarlanmış kentlere ve yerleşim yerlerine muhtaç. Aynı olay Florida'da geçerli. Ha keza Almanya, adamlar bir gaz yüzünden Rusya'nın oyuncağı oldu. Alman çalışsın, üretsin; Rus gaz satsın sonra kendi çapında Putin efendi atar gider yapsın.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Narcity ile alakasi varmi. Servisim hergun onunden gecer. Birde daire fiyatlari nedir. Biliyorsan kiralarida yaz.. :)
Evet narcity de tepe inşaatın. Yan yanayız zaten. Valla 4+1 site içi bakan için 1milyon 150, kiralik olarak da 4500 istiyorlar. 3+1 2500 kira 800 bin TL diye hatırlıyorum. Denize bakan 4+1 ise 1.350 ve 5000 kira yani buralar uçtu.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bu gun polosu megani corsasi olan adamlar , şahinci doganci kitlesine nasil bakiyor ise. 10 yil sonra Tesla model 3, chevroler bolt, bmw i5 olan adamlar, fosil yakit kullanan suruculere o gozle bakacak..

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bu gun polosu megani corsasi olan adamlar , şahinci doganci kitlesine nasil bakiyor ise. 10 yil sonra Tesla model 3, chevroler bolt, bmw i5 olan adamlar, fosil yakit kullanan suruculere o gozle bakacak..

Hocam o kadar erken ülkemize giriş yapmaz yapamaz da zaten adamlar çevreyi düşünmüyor ki aldığı parayı düşünüyorum yoksa şimdiye avrupadaki vergi sistemine geçerdik.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Hocam o kadar erken ülkemize giriş yapmaz yapamaz da zaten adamlar çevreyi düşünmüyor ki aldığı parayı düşünüyorum yoksa şimdiye avrupadaki vergi sistemine geçerdik.
Bu gun emisyon sistemi devreye girdi diyelim 2002 yilindan beri satilan arabalarin zararini nasil karsiliyacaklar. Adam 3000 motor jeep aldi 450 bin tl.
Yarin yasa onaylandi emisyon yasasi ile araba 200 bin tl oldu. O adamin 250 bin tl parasi ne olcak... Isyan cikar.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Her ne kadar vag grubun başı emisyon ile belada olsada doğuş grubu bu olaydan önce devlete baskı kuran firmalardan biriydi emisyona göre vergilendirme olsun diye.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım