KAPALI Ford Focus titanyum mu Toyota Coralla Advance mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Bugün itibari ile araç bayilerinde araçlara baktıktan sonra seçeneklerimi ikiye düşürdüm. Bunlardan birincisi Ford Focus 1.6 titanyum otamatik benzinli ikincisi ise Toyota Coralla 1.6 advance otomatik benzinli siz bunlardan birini seçmek zorunda kalsanız hangisini alır yada önerirdiniz..Bu arada ikisininde fiyatı aşağı yukarı aynı

any77

Asfalt Kurutucu
17 Eyl 2016
37
22
595
Hocam ayrintili anlatmissiniz çok teşekkürler. Peki siz olsaniz ne alirdiniz yada ne önerirdiniz sifir olarak ?
Hocam ayrintili anlatmissiniz çok teşekkürler. Peki siz olsaniz ne alirdiniz yada ne önerirdiniz sifir olarak ?
Arabadan beklentiniz çok önemli. Önceliğin neler bu çok önemli. Bütçede elbette önemli ama araba alırken bütçe daha arka planda. Çünkü 50.000 ₺ ya hb te var sedan da suv da. Bunları biraz net yazarsan nacizane bir önerim olur kendi çapımda. yanlış seçilmiş araba mutsuzluğunu ne kendim nede başkası yaşasın istemem o yüzden bildiklerimi söylüyorum bu tarz platformlarda.

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Arabadan beklentiniz çok önemli. Önceliğin neler bu çok önemli. Bütçede elbette önemli ama araba alırken bütçe daha arka planda. Çünkü 50.000 ₺ ya hb te var sedan da suv da. Bunları biraz net yazarsan nacizane bir önerim olur kendi çapımda. yanlış seçilmiş araba mutsuzluğunu ne kendim nede başkası yaşasın istemem o yüzden bildiklerimi söylüyorum bu tarz platformlarda.
Sedan,geniş aile arabası konforlu ve sorun çıkarmayan 80 bin civari arac bakıyorum. Araçtan öyle sürüs anlamında çok çok bi beklentim yok zaten senelik 10 bin km ancak yaparız. Aracı en az Allah'tan birşey olmaz ise 7-8 sene kullanmayı düsünüyorum

any77

Asfalt Kurutucu
17 Eyl 2016
37
22
595
Sedan,geniş aile arabası konforlu ve sorun çıkarmayan 80 bin civari arac bakıyorum. Araçtan öyle sürüs anlamında çok çok bi beklentim yok zaten senelik 10 bin km ancak yaparız. Aracı en az Allah'tan birşey olmaz ise 7-8 sene kullanmayı düsünüyorum
Ben ikinci el araba bakıyorum ve GOLF yada Scirocco almayı düşünüyorum. Siz sıfır bakıyorsunuz. Çokta güzel bir bütçe belirlemişsiniz. Sıfır otomobili ilerde satarken zarar etmek yani değer kaybetmesi durumu çok önemli bir konu. Örneğin; 2012 yılında 120.000 ₺ ödeyerek Fiat Freemont satın alanlar günümüzde otomobillerini 90.000 ₺ civarı satmaya çalışırken. Aynı yıl 56.000 ₺ ödeyerek VW Golf 1.2 TSI 105 hp alanlar şimdi otomobillerini 60.000 ₺ civarına satabiliyor. Seçimlerimiz önemli:) Sedan konusunu göz ardı edebilirseniz size nokta atışı VW GOLF 1.2 TSI 110 Hp DSG tavsiye ederim. İç hacim açısından Focus ve Corolla dan aşağı kalmaz. Malzeme kalitesi, konfor, sürüş özellikleri ve yakıt tüketimi olarakta Premium sınıf araçlara en yakın arabadır GOLF. Bakın sedan olduğu halde Jetta demiyorum GOLF diyorum. Bunun dışında T 7-8 sene bir otomobili sıfır alıp binmenizi maddi kayıplar nedeniyle tavsiye etmek imkansız. Mümkünse en geç 2 yılda bir değişim yapmak en makulüdür. Aldığınız otomobile garanti uzatma yaptırmayı ihmal etmeyin. Renk ve paketlerde ikinci eli çok etkileyen durumlar. Bayiler ellerinde en ağır giden otomobilleri pompalamaya çalışırlar, sabırlı davranın ve o modelde en tercih edilen unsurları barındıran bir seçim yapmaya gayret edin. Uzun uzun yazıyorum işinize yarar İnşallah. Heyecanınızı paylaşmak keyifli oluyor:))

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
Seçeneklerden biri Mazda 3?
Bu kriterlere aykırı değil özellikle sorumsuzluğu
Hem 8 sene kullanacakmışsınız

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Ben ikinci el araba bakıyorum ve GOLF yada Scirocco almayı düşünüyorum. Siz sıfır bakıyorsunuz. Çokta güzel bir bütçe belirlemişsiniz. Sıfır otomobili ilerde satarken zarar etmek yani değer kaybetmesi durumu çok önemli bir konu. Örneğin; 2012 yılında 120.000 ₺ ödeyerek Fiat Freemont satın alanlar günümüzde otomobillerini 90.000 ₺ civarı satmaya çalışırken. Aynı yıl 56.000 ₺ ödeyerek VW Golf 1.2 TSI 105 hp alanlar şimdi otomobillerini 60.000 ₺ civarına satabiliyor. Seçimlerimiz önemli:) Sedan konusunu göz ardı edebilirseniz size nokta atışı VW GOLF 1.2 TSI 110 Hp DSG tavsiye ederim. İç hacim açısından Focus ve Corolla dan aşağı kalmaz. Malzeme kalitesi, konfor, sürüş özellikleri ve yakıt tüketimi olarakta Premium sınıf araçlara en yakın arabadır GOLF. Bakın sedan olduğu halde Jetta demiyorum GOLF diyorum. Bunun dışında T 7-8 sene bir otomobili sıfır alıp binmenizi maddi kayıplar nedeniyle tavsiye etmek imkansız. Mümkünse en geç 2 yılda bir değişim yapmak en makulüdür. Aldığınız otomobile garanti uzatma yaptırmayı ihmal etmeyin. Renk ve paketlerde ikinci eli çok etkileyen durumlar. Bayiler ellerinde en ağır giden otomobilleri pompalamaya çalışırlar, sabırlı davranın ve o modelde en tercih edilen unsurları barındıran bir seçim yapmaya gayret edin. Uzun uzun yazıyorum işinize yarar İnşallah. Heyecanınızı paylaşmak keyifli oluyor:))
Mutlak Sedan olamsı gerektigi için maalesef Golfü elemek zorunda kalıyorum. Yarın izmire araba bayilerine gidip hem aracları son bir görüp hemde pazarlık yapacam nasipse. Ayrıca civar illerdeki bayileride telefonla arayıp fiyat alacam

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Arkadaşlar bu arada kar beyazi ile inci beyazi arasında 750 TL fark var inci beyazi daha yüksek sizce degermi buna Corollada

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Arkadaşlar bu arada kar beyazi ile inci beyazi arasında 750 TL fark var inci beyazi daha yüksek sizce degermi buna Corollada

Kar beyazı her araçta gördüğümüz opak beyaz. İnci beyazı dedikleri sedefli beyaz. Kar beyazının kodu 070, inci beyazının kodu 084. Görüntü olarak fark var, özellikle güneşte baya farklı duruyorlar. Fark vermeye değer mi sizin bileceğiniz konu.

sukruabay

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
29
20
595
2 gün önce makyajlı focus'a bindim Yalıtımı konforu Golf 7'den daha çok etkiledi beni . Tabi bir nebze Golf'ten daha dar . Golf nerden çıktı derseniz malüm C segmentinde Golf başı çekiyor diyorlar.
Testini de izlemişsinizdir Focus'un gayet iyi bi araç bence . Alternatif olarak isterseniz Mazda 3

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Ford maalesef 2000 lira daha yüksek o yüzden Corollaya ibre döndü. Ön pazarligi yaptim salı veya perşembe artik işi bitirecem nasip olursa. Sadece 750 TL renk farkina degermi kafam ona takildi kimide madem 750 TL verecen metalik gri veya başka bir renk al diyor aksam tekrar inceleyecem bakacam renklere son kararimi verip hem kendlm kurtulacam hemde sizleri kurtacaram :))

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Üstte yanlış yazmışım. Opak beyazın kodu 040 mış. 070 inci beyazı diye geçiyormuş, benim bahsettiğim 084 buzul ince beyazı diye geçiyormuş ve corolla yokmuş, yaris'te varmış.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,056
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ford maalesef 2000 lira daha yüksek o yüzden Corollaya ibre döndü. Ön pazarligi yaptim salı veya perşembe artik işi bitirecem nasip olursa. Sadece 750 TL renk farkina degermi kafam ona takildi kimide madem 750 TL verecen metalik gri veya başka bir renk al diyor aksam tekrar inceleyecem bakacam renklere son kararimi verip hem kendlm kurtulacam hemde sizleri kurtacaram :))
Hayırlısı olsun. İnci beyazı, eğer baktığınızda hoşunuza gidecek bir tonsa hiç düşünmeden alabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım