KAPALI Ford Focus titanyum mu Toyota Coralla Advance mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Bugün itibari ile araç bayilerinde araçlara baktıktan sonra seçeneklerimi ikiye düşürdüm. Bunlardan birincisi Ford Focus 1.6 titanyum otamatik benzinli ikincisi ise Toyota Coralla 1.6 advance otomatik benzinli siz bunlardan birini seçmek zorunda kalsanız hangisini alır yada önerirdiniz..Bu arada ikisininde fiyatı aşağı yukarı aynı

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,056
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Evet son fikirlerinizi alsam çünkü haftaya kredi çekecem
Kardeşim al bir araba. Kardeşi kardeşe kırdırdı bu konu bak 5 sayfa mesaj olmuş burası :D
Şaka bir yana, benim diyeceğim şu, ikisi de sizi pişman etmeyecek, gözünüzü arkada bırakmayacak arabalardır. Çok farklı karakterlerde, birbirlerinden çok farklı iki kaliteli araba. Lpg uyumu Corolla'da net şekilde daha iyi. Bunun dışında zaten diğer konular da malum. Son son çapraz sorgu yapar gibi iki markanın bayii leri arasında mekik dokuyun. Hangisinin bayiilerinden biri en iyi fiyatı ve ödeme koşullarını verirse onu alın. Şimdiden güle güle kullanın :)

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Kardeşim al bir araba. Kardeşi kardeşe kırdırdı bu konu bak 5 sayfa mesaj olmuş burası :D
Şaka bir yana, benim diyeceğim şu, ikisi de sizi pişman etmeyecek, gözünüzü arkada bırakmayacak arabalardır. Çok farklı karakterlerde, birbirlerinden çok farklı iki kaliteli araba. Lpg uyumu Corolla'da net şekilde daha iyi. Bunun dışında zaten diğer konular da malum. Son son çapraz sorgu yapar gibi iki markanın bayii leri arasında mekik dokuyun. Hangisinin bayiilerinden biri en iyi fiyatı ve ödeme koşullarını verirse onu alın. Şimdiden güle güle kullanın :)
Teşekkür ederim farkındayım sıktıgımın ama napacaksınız garibanlık zor :D gelelim pazarlık konusuna onun içinde ayrı bir konu açacam ordanda cevaplarınızı daha ayrıntılı bekliyorum

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Kardeşim geniş ve konforlu olsun diyorsan Corolla. Uçsun, otomatiği iyi olsun diyosan focus kesinlikle. Ayrıca Toyota alacaksan hiçbir şekilde otomatik vites almayın. Bunlar kesin bilgiler.

Not: corolla da kullandım. Focus 2009'dan şimdiye kadarki tüm kasaları makyajlarını ne derseniz uzun süre kullandım. Gocunsan çok memnunum. Ama bu iki seçenek için konuştum. Yoksa bi Octavia da fena değil.

Toyota otomatiği için yapılan yoruma kesinlikle katılmıyorum. Corolla dizellerde multimode şanzıman var onun hakkında bilgim yok. Ancak benzinlilerde multidrives diye adlandırdıkları cvt şanzıman var ve iyi bir şanzıman. Amaç sorunsuzluk ve akıcılıksa mükemmel bir tercih olur.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,056
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Toyota otomatiği için yapılan yoruma kesinlikle katılmıyorum. Corolla dizellerde multimode şanzıman var onun hakkında bilgim yok. Ancak benzinlilerde multidrives diye adlandırdıkları cvt şanzıman var ve iyi bir şanzıman. Amaç sorunsuzluk ve akıcılıksa mükemmel bir tercih olur.
Hah işte o hakkında bilginiz olmayan dizelin şanzımanı alınmaması gereken bir şanzıman :) Ben de benzinliyi bilemiyorum. =)

Cihat58

Profesör
9 Eyl 2016
305
196
1,145
25
Kayseri
İnstagramda @otomobilkutuphanesi var arabadan baya baya baya iyi anlayan bi abimiz ikisinide karşılaştırdı rica ettim artısına eksisine karar verirsiniz artık :D

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    239.3 KB · Görüntüleme: 433
  • image.jpg
    image.jpg
    225.6 KB · Görüntüleme: 501

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
İnstagramda @otomobilkutuphanesi var arabadan baya baya baya iyi anlayan bi abimiz ikisinide karşılaştırdı rica ettim artısına eksisine karar verirsiniz artık :D
Kardeşim Tsk.ederim Yeteri kadar bilgilendik .Evet fiyat uçmuş corolladada fiyat güncellenmesi yapılıyor inanki şaşırdık kala kaldık. Ne yapacagımızı neye karar vereceğimizi bilmiyorum belki alternatif aramak zorunda kalacaz

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Arkadaşlar konuyu hortlatmak gibi olmasında bir sorum olacak sizlere. Malum bu iki araç arasında kalmıştım şidmi ise otamatik ve manuel arasında kaldım şimdiki bütçem manuele yetiyor ancak.Sizce manuel ile otamatik arasında çok fark varmıdır her iki araçtada yoksa kendimi riske atıp sagdan soldan bulup otamatik mi almalıyım

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Arkadaşlar konuyu hortlatmak gibi olmasında bir sorum olacak sizlere. Malum bu iki araç arasında kalmıştım şidmi ise otamatik ve manuel arasında kaldım şimdiki bütçem manuele yetiyor ancak.Sizce manuel ile otamatik arasında çok fark varmıdır her iki araçtada yoksa kendimi riske atıp sagdan soldan bulup otamatik mi almalıyım

Aynı sebepten manuel araba satın alan biri olarak ne yapın edin otomatik alın derim. Keşke ben de sağdan soldan bulsaydım biraz daha fazla kredi çekseydim de otomatik alsaydım.

Focus alacaksanız mutlaka otomatik (Power Shift) alın. Corolla CVT şanzıman kullanıyor her ne kadar sorunsuz da olsa keyifsiz bir şanzımandır. Yine de manuel mi CVT mi deseniz nihayetinde otomatik der CVT alırım. ama Focus için düşünmeye bile gerek yok direk PS.

any77

Asfalt Kurutucu
17 Eyl 2016
37
22
595
Yıllarca şirket aracı olarak TOYOTA kullanmış birisi olarak size çok ama çok net bir şeyi gönül rahatlığıyla söyleyebilirim; TOYOTA nın otomatik vitesinden uzak durun. ALMAYIN. Biz şirkete araç alırken bayimizden istedik sağolsunlar satmadılar, tavsiye etmeyiz size düz vites verelim sorun çıkıyor Multi Mode viteslerde dediler. Şimdi bişey değiştimi bilmiyorum çünkü son 1 yılda şanzımanlarında neler yapıldı, revizyon yada komple değişiklik oldumu bilmiyorum. İki arabanın dizel manual versiyonlarını hatırı sayılır KM lerde kullandım. Aradaki farkları bence şöyle FOCUS ARTILAR: Yol Tutuş- Motor teknolojisi-Direksiyon tepkileri- Yakıt tüketimi ve bence daha yakışıklı. TOYOTA ARTILAR: Konfor ön planda bir sürüş- Daha iyi servis hizmeti- İkinci elde daha az değer kaybı- Filo arabası olarak daha az kullanılıyor oluşu- Focus gibi beyazını kızılay dağıtmış gibi değil mesela. Benim tercihim Sürüş özellikleri açısından açık ara daha iyi bulduğumdan Focus olurdu. Benzinli Focus yada TOYOTA kullanmadım. Fakat benzinli Focus lar çok yakıyor diye duyuyorum bilginiz olsun. O paralara iki arabayıda seçmezdim oda ayrı bir konu.

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Yıllarca şirket aracı olarak TOYOTA kullanmış birisi olarak size çok ama çok net bir şeyi gönül rahatlığıyla söyleyebilirim; TOYOTA nın otomatik vitesinden uzak durun. ALMAYIN. Biz şirkete araç alırken bayimizden istedik sağolsunlar satmadılar, tavsiye etmeyiz size düz vites verelim sorun çıkıyor Multi Mode viteslerde dediler. Şimdi bişey değiştimi bilmiyorum çünkü son 1 yılda şanzımanlarında neler yapıldı, revizyon yada komple değişiklik oldumu bilmiyorum. İki arabanın dizel manual versiyonlarını hatırı sayılır KM lerde kullandım. Aradaki farkları bence şöyle FOCUS ARTILAR: Yol Tutuş- Motor teknolojisi-Direksiyon tepkileri- Yakıt tüketimi ve bence daha yakışıklı. TOYOTA ARTILAR: Konfor ön planda bir sürüş- Daha iyi servis hizmeti- İkinci elde daha az değer kaybı- Filo arabası olarak daha az kullanılıyor oluşu- Focus gibi beyazını kızılay dağıtmış gibi değil mesela. Benim tercihim Sürüş özellikleri açısından açık ara daha iyi bulduğumdan Focus olurdu. Benzinli Focus yada TOYOTA kullanmadım. Fakat benzinli Focus lar çok yakıyor diye duyuyorum bilginiz olsun. O paralara iki arabayıda seçmezdim oda ayrı bir konu.
Hocam ayrintili anlatmissiniz çok teşekkürler. Peki siz olsaniz ne alirdiniz yada ne önerirdiniz sifir olarak ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım