Goodyear EGP vs Conti PC5 hangisi ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Şikayet konusunda değil araba uçar gider daha kalmaz bizle ahahahahahahahah

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi
Yahu sorma. Focus'u alırken c4'ü Ford'un önüne bıraktım. Hiç aklıma gelmedi iki aracın lastiklerini değiştirmek. Henüz 10-15 bin km kullanmıştım egp'ları.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Internetten lastiklere dair kullanici yorumlarina bakiyorum. Biri egp icin berbat yol tutuyor diyor, hemen altindaki sacmalama cok iyi yol tutuyor diyor.
Pc5'e bakiyorum birisi erken bitti ve cok gurultulu lastik diyor, oburu sacmalama cok konforlu diyor.
Tamam arabadan arabaya farklilik gosterebilir yorumlar ama nasil oluyorda yorumlar arasinda boylesine + - derecesinde fark olabiliyor anlamiyorum. Bizim millet ciddi anlamda garip yahu.

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
Hepsiburadada zamanında 150 tl ye veriyorlardı TR üretimi üçkağıt ortaya çıktı

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

O üçkağıt devam ediyor. Ben telefondan 2 yere sordum, ikiside 205 55 16 egp için 250 tl fiyat verdi. Taktırmaya diye gittim iki dükkanda da lastikler 3 kanallı çıktı. Bunun 4 kanallısı nerde diye sorunca kaçacak yer arıyolar. Bilmeyenlere bi güzel 3 kanallı lastikleri kakalıyolar. Kar marjını siz düşünün artık hepsiburada'da bi ara 150 tlye satılan lastiği 250'den satıyolar.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
@CenkGs Cenk abi ben EGP kullanıyorum. 3 yıllık lastikler, 2 yıl boyunca yaz-kış Antalyada kullanılmış, bu sene 3-4 ay balkonda yattılar Ispartada olduğum için kışlıkları kullandım. 2 gün önce EGP leri yine taktık, çok şükür hiç bir sıkıntısı yok. Lastik deseninde bozulma yok, diş derinliği belki 1 mm ya eksilmiştir ya eksilmemiştir. Yol tutuşundan ve konforundan gayet memnunum bu lastikler arabayı aldığımızda üzerinde olan lastiklerdi bir daha lastik alacak olsam ya yine EGP alırım ya da Hankook yaz lastiklerine bakarım

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@CenkGs Cenk abi ben EGP kullanıyorum. 3 yıllık lastikler, 2 yıl boyunca yaz-kış Antalyada kullanılmış, bu sene 3-4 ay balkonda yattılar Ispartada olduğum için kışlıkları kullandım. 2 gün önce EGP leri yine taktık, çok şükür hiç bir sıkıntısı yok. Lastik deseninde bozulma yok, diş derinliği belki 1 mm ya eksilmiştir ya eksilmemiştir. Yol tutuşundan ve konforundan gayet memnunum bu lastikler arabayı aldığımızda üzerinde olan lastiklerdi bir daha lastik alacak olsam ya yine EGP alırım ya da Hankook yaz lastiklerine bakarım
Sagolasin kardesim. Ben c4'de 10 15 bin km kadar kullanabildim. Lastikleri cok sevmistim ama aradan uzun zaman gecti dolayisiyla kafam da karisti ama tekrar egp alacagim sanirim. 4 kanalli ve yurt disi uretimli olani alacagim kesinlikle.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
O üçkağıt devam ediyor. Ben telefondan 2 yere sordum, ikiside 205 55 16 egp için 250 tl fiyat verdi. Taktırmaya diye gittim iki dükkanda da lastikler 3 kanallı çıktı. Bunun 4 kanallısı nerde diye sorunca kaçacak yer arıyolar. Bilmeyenlere bi güzel 3 kanallı lastikleri kakalıyolar. Kar marjını siz düşünün artık hepsiburada'da bi ara 150 tlye satılan lastiği 250'den satıyolar.
Insanlari bilinclendirmek haberdar etmek gerekiyor ki aldatilmasinlar. Lastigi almaya gittigimde ozellikle dikkat edecegim bu hususlara.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Allah kahretsin, gittim ucuz olan Türk üretimi EGP'yi aldım, tanesi 150 lira idi, anlamam lazımdı bir pislik olduğunu, neyse, ben olsam PC6 yı beklerdim, zaten lastik var elinde. Hankook Ventus Prime 3'e bakabilirsin, bizim Gökhan abi piste girdi o lastiklerde, çabuk aşındı ama bayağı iyi yol tutuyor. EGP meselesini anlamam gerekiyordu yav, internettte 68 db b/a idi, bana gelen 69 c/a, zaten hiç kullanmadım, satsam mı direk?

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Allah kahretsin, gittim ucuz olan Türk üretimi EGP'yi aldım, tanesi 150 lira idi, anlamam lazımdı bir pislik olduğunu, neyse, ben olsam PC6 yı beklerdim, zaten lastik var elinde.
Türk üretim ile Avrupa üretim arasında gerçekten çok fark var. Şanssızlık olmuş işte hocam. PC6'yı beklemek istiyorum ama Conti Türkiye ne zaman getirileceğine dair tahmini bir tarih vermeyi geçtim, 16 inch ebatında bu lastiğin üretimi yok diye bana geri dönüş yapıyorlar. Nasıl üretimi olmaz, yurt dışı kaynaklarında 16-21 inch arası üretimi var diyorum, Conti'nin Avrupa sayfasında belirtiyorlar diyorum, lastik test eden kuruluşların sayfalarında belirtiyorlar diyorum ama yok, gelmeyecek diyorlar. Eğer pc5'in üretimi durdurulmasaydı o zaman 16 inch pc6 Türkiye'ye getirilmeyecek cümlesine inanabilirdim ama o lastiğin üretimi bitti, stokları da erittikten sonra mecburlar pc6 getirmeye çünkü başka lastikleri yok. Onca araca ecocontact takacak değiller sadece.
O sebeple pc6'nın Türkiye kaderi muallakta bayağı. Seneye yazın mı gelir, başka zaman mı gelir hiç kimsenin bir fikri yok. Eğer biraz umut görsem dediğim gibi beklerim ama distribütörün tavrı bu şekilde. Primacy 3 ise artık iyice bozuldu, normal asfaltta hiç tutmuyor. Düşün ki 50 kmh hızla bile önden çeker bir aracın arkasını getirebiliyorum. Artık yüksek hızlarda araç ne hale geliyor sen düşün.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bu arada Goodyear'ın Conti'ye konforlu olduğu fikrine ben katılmıyorum. Kendi aracımda TS850 225/45 R17 var, anneminkinde UG9 205/60 R16, ikisinin jantları değiştirdim, annemin aracı ne gram sertleşti, benim aracımda gram yumuşamadı, buradan anlaşılacağı üzere Continental en azından kış lastiklerinde Goodyear'dan daha konforlu.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
@CenkGs Vallahi Cenk abi, alacaksan araştır didik didik et, EGP'nin yurt dışı üretimi olanını al, ben memnun kalsam da Assy3 lerden(alman üretimi) beklentim daha yüksekti, yazın Bodrum'un virajlı yollarında yaşadığım tehlikeli arkadan kopma beni biraz pişman etmedi değil Assy3 konusunda, genel anlamda yol tutuşu çok iyi ama değişik zeminlerde performansı pek iyi gelmedi, ayrıca sıfırdan kalkışlarda çok fazla patinaja düşüyor.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Türk üretim ile Avrupa üretim arasında gerçekten çok fark var. Şanssızlık olmuş işte hocam. PC6'yı beklemek istiyorum ama Conti Türkiye ne zaman getirileceğine dair tahmini bir tarih vermeyi geçtim, 16 inch ebatında bu lastiğin üretimi yok diye bana geri dönüş yapıyorlar. Nasıl üretimi olmaz, yurt dışı kaynaklarında 16-21 inch arası üretimi var diyorum, Conti'nin Avrupa sayfasında belirtiyorlar diyorum, lastik test eden kuruluşların sayfalarında belirtiyorlar diyorum ama yok, gelmeyecek diyorlar. Eğer pc5'in üretimi durdurulmasaydı o zaman 16 inch pc6 Türkiye'ye getirilmeyecek cümlesine inanabilirdim ama o lastiğin üretimi bitti, stokları da erittikten sonra mecburlar pc6 getirmeye çünkü başka lastikleri yok. Onca araca ecocontact takacak değiller sadece.
O sebeple pc6'nın Türkiye kaderi muallakta bayağı. Seneye yazın mı gelir, başka zaman mı gelir hiç kimsenin bir fikri yok. Eğer biraz umut görsem dediğim gibi beklerim ama distribütörün tavrı bu şekilde. Primacy 3 ise artık iyice bozuldu, normal asfaltta hiç tutmuyor. Düşün ki 50 kmh hızla bile önden çeker bir aracın arkasını getirebiliyorum. Artık yüksek hızlarda araç ne hale geliyor sen düşün.
Demek ki RFT (ZP) ve normal Primacy 3 arasında bayağı fark var. Bende bayağı memnunum Primacy 3 ZP'den. Lastik soğukken tutmuyor pek ama ısındığı zaman yola yapışıyor resmen. Artık nasıl bir mantık ve üretim çeşidi anlamadım gitti.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Demek ki RFT (ZP) ve normal Primacy 3 arasında bayağı fark var. Bende bayağı memnunum Primacy 3 ZP'den. Lastik soğukken tutmuyor pek ama ısındığı zaman yola yapışıyor resmen. Artık nasıl bir mantık ve üretim çeşidi anlamadım gitti.
Kesinlikle fark var. Çünkü ben normal primacy 3 modelini hem fabrika çıkışlı şekilde citroen c4'de hem de Focus'da kullandım. Yani toplam 70 bin km boyunca iki farklı araçta primacy 3'ü denemiş bulundum. Ama 10-15 bin km geçmedi lastik olduğu gibi bozuldu. Hatta sen bu işten anlamıyorsun diyenlere de otopark'ın mondeo testini kanıt sundum. O araçtaki primacy 3'ler yüzünden aracın sürüş dinamikleri test edilememişti ki benim aracımda da durum aynı maalasef. Sizin dediğin modelden memnun olanları biliyorum ama söylediğiniz iki iki farklı primacy 3 modeli arasında ciddi üretim farkı var.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu arada Goodyear'ın Conti'ye konforlu olduğu fikrine ben katılmıyorum. Kendi aracımda TS850 225/45 R17 var, anneminkinde UG9 205/60 R16, ikisinin jantları değiştirdim, annemin aracı ne gram sertleşti, benim aracımda gram yumuşamadı, buradan anlaşılacağı üzere Continental en azından kış lastiklerinde Goodyear'dan daha konforlu.
@CenkGs Vallahi Cenk abi, alacaksan araştır didik didik et, EGP'nin yurt dışı üretimi olanını al, ben memnun kalsam da Assy3 lerden(alman üretimi) beklentim daha yüksekti, yazın Bodrum'un virajlı yollarında yaşadığım tehlikeli arkadan kopma beni biraz pişman etmedi değil Assy3 konusunda, genel anlamda yol tutuşu çok iyi ama değişik zeminlerde performansı pek iyi gelmedi, ayrıca sıfırdan kalkışlarda çok fazla patinaja düşüyor.
Conti'nin kışlıkları şuan çok iyi seviyede. Yani kışlık alacak olsam kesinlikel TS860 alırım o su götürmez bir gerçek. Fakat iş yaz lastiklerine gelince değişiklik gösterebiliyor malum üretimleri ve kullanım amaçları farklı.
Assy3 modelini ise hiç deneyimleyemedim ama o lastikte yüksek performans lastiği olarak geçtiği için markanın bu konudaki deneyimi yahut o segment bir lastiğe dair üretim anlayışı ne seviyede onu değerlendirmek gerek. Sonuçta benim lastikler adına araştırdığım segment orta performans modelli yaz lastikleri. Conti pc5 ile egp arasında ıslak ve kuru zemin yol tutuş farkı olarak normal bir kullanıcı o farkları anlayamaz diye düşünüyorum. Çünkü iki lastikte bu zeminlerde güzel yol tutuyor. Fakat pc5'in biraz daha sert hamurlu oluşu ve asfalt gürültüsü olarak pek iyi lanse edilmeyişi kafamı karıştıran tek konu. Çünkü mondeo kullanıyor olsam umursamazdım ama focus'un yalıtımı ne bir mondeo ne de bir golf olmadığı için konfor- yol tutuş eğrisini en iyi verebilen modele yönelmek mecburiyetindeyim çünkü altımdaki araç nihayetinde dizel bir model ve ben her an her dakika gazlamıyorum. Sakin ve konforlu yolculuk etmeye çalıştığım zamanlarım da oluyor. O sebeple bu konuda ince eleyip sık dokuyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Pc6 ile ilgili Conti Türkiye'ye mail attım tekrar. Açık açık söyledim, pc6'nın 16 inch ebatında üretimi yok dediniz fakat üretimi olduğunu Conti Avrupa sitesi ve bağımsız test kuruluşlarının siteleri açıklıyor. Pc5'in üretimi artık durdurulduğu için elde kalan stokları eritmek adına mı pc6'nın 16 inch ebatını getirmekte gecikme yaşatıyorsunuz yoksa bu lastiğin bu ebatı hiç bir şekilde Türkiye'ye getirilmeyecek mi ? diye sorumu sordum. 1 gün içinde dönüş yaparlar, onların vereceği cevaba göre de bir yol izleyeceğim.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bende mail attım Goodyear'a, lastiklerimi değiştirmek istiyorum diye, daha önce yaşadığım bir sorunda bana yardımcı olmuşlardı, umarım tekrardan yardımcı olurlar.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@CenkGs Türkiye üretimi EGP, zaten hiç kullanmadım, gerekirse fiyat farkı veririm ama bana polonya malı yollasınlar.
Bence de hocam. Ben bu urunun bu sekilde bir versiyonu oldugunu bilmiyordum, magdur oldum. Farkini vereyim bana yardimci olun dersin. Zaten 4 kanalli olan orjinalini alirsan memnun kalirsin her turlu.

arifcahit

Taklacı Güvercin
8 Mar 2017
14
40
295
Selam arkadaşlar. Ben aracımda ( W210 ) EGP kullaniyorum. 3 ay önce aldım. Onceki lastikler mchelin ve cinturato 7 ye gore daha memnun kaldim. Gercekten iyi bir lastik dostlar.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım