Goodyear EGP vs Conti PC5 hangisi ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hayırlı olsun hocam değişik ve iyi olur inş.
Eyvallah hocam, hem şartlar gereği hem de ilk defa conti kullanacak olmamın merakından dolayı tercihimi bu yönde yaptım. Bakalım egp ve pc5 karşılaştırmasını artık uygulamalı olarak yapabileceğim. Sıkça karşılaştırılan bu iki lastik hakkında da güzel bir bilgi paylaşımı olur böylece.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bende an itibari ile bildiriyorum, egp leri bugün taktırdım(türk malı), zırt pırt esp çalışmaya başladı, çıldırmak üzereyim, umarım lastik rodajından sonra bu durum azalır. @CenkGs en iyisini yapmışsın pc5 alarak abi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bende an itibari ile bildiriyorum, egp leri bugün taktırdım(türk malı), zırt pırt esp çalışmaya başladı, çıldırmak üzereyim, umarım lastik rodajından sonra bu durum azalır. @CenkGs en iyisini yapmışsın pc5 alarak abi
Turk uretim ile Avrupa uretim arasinda daglar kadar fark var ozgurum. Etiket degerlerinden test sonuclarina kadar. Avrupa uretim egp, pc5 ile oldukca denk ve kafa kafayadir. Keske elindeki Avrupa uretim olsaydi. Ben de aslinda Avrupa uretimi bulamadim, pc5 merakim da agir basinca deneyeyim dedim. Seninki keske Avrupa uretim olsaydi eminim memnun kalirdin.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
@CenkGs abi lastikleri standart havalarında ayarlamama rağmen taş gibi, bmw nin o uçan halı hissiyatı tamamen kayboldu, cidden üzüldüm :( Aslında satıp Nokian Line alasım vardı da çok üşendim cidden, neyse boyuna yanlarım artık :D

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@CenkGs abi lastikleri standart havalarında ayarlamama rağmen taş gibi, bmw nin o uçan halı hissiyatı tamamen kayboldu, cidden üzüldüm :( Aslında satıp Nokian Line alasım vardı da çok üşendim cidden, neyse boyuna yanlarım artık :D
Bu durumu kesinlikle Goodyear'ın merkez ülkesine yazacağım, böyle dolandırıcılık olmaz.
Bak ben Zonguldak'ta lastik satan yerlere gittim, 3 kanallı egp vardı hep. Dedim ki bu lastikler Türkiye üretimi, ben 4 kanallı Avrupa üretimi istiyorum. Bunlar Avrupa üretim kadar iyi değil, zaten test sonuçları ve etiket değerleri de öyle diyor dedim. Adamın bana verdiği cevap ' ooo olur mu öyle şey sen internetten niye araştırıyorsun kafan karışır yapma öyle, ben bundan çok satıyorum pişman olmazsın.' Bu bildiğin dolandırıcılıktır, bunun goodyear merkezine dediğin gibi bildirilmesi lazım. Goodyear markası altında başka bir model ismiyle çıkıyor olsa eyvallah ama aynı model ismiyle çıkınca direkt insanlar kandırılıyor.
Eğer maddi durumun varsa sat başka bir lastik al özgürüm, çünkü yerli üretim egp gerçekten vasat bir lastik.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben dedim internetten alın ucuza ve taze geliyo diye ama takan olmadı :)
Özgür de goodyear efficientrgrip performance lastiklerini internetten almıştı. Ona 3 kanallı olanı gönderdiler, o zamanlar tabii bilmiyorduk Türkiye üretimi varmış, 4 kanal yerine 3 kanallı modelini üretiyorlarmış falan. O yüzden yalan oldu tabii.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Anladığım kadarıyla Goodyear yurt dışından egp üretimini kesmiş çünkü ithal lastiklere ütopik zamlar geldi, her yerde Türkiye üretimi var, almamak lazım kesinlikle, artık iki seçenek kaldı, continental ve nokian, başka marka bakmam.

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,027
1,998
2,770
Marka
Subaru
Özgür de goodyear efficientrgrip performance lastiklerini internetten almıştı. Ona 3 kanallı olanı gönderdiler, o zamanlar tabii bilmiyorduk Türkiye üretimi varmış, 4 kanal yerine 3 kanallı modelini üretiyorlarmış falan. O yüzden yalan oldu tabii.
Yav öyle söyleseydin bulurdum sana ben geçen sene gittigideyordan aldığım egp 4 kanallı, taze ve ucuzdu. Hatta arkadaşımın goodyear bayisine giren fiyattan 50₺ fazla idi ve buna kargo dahildi.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Anladığım kadarıyla Goodyear yurt dışından egp üretimini kesmiş çünkü ithal lastiklere ütopik zamlar geldi, her yerde Türkiye üretimi var, almamak lazım kesinlikle, artık iki seçenek kaldı, continental ve nokian, başka marka bakmam.
Yav öyle söyleseydin ben bulurdum sana ben geçen sene gittigideyordan aldığım egp 4 kanallı, tazeydi ve ucuzdu. Hatta arkadaşımın goodyear bayisine giren fiyattan 50₺ fazla idi ve buna kargo dahildi.
Bana da öyle geliyor. 3 kanallılar çıktığından beri piyasada 4 kanallı olanları bulmak zorlaştı. Zaten bende pc5'ler bittikten sonra pc6 alırım. Bu lastikler bitene kadar 16'lık pc6'nın üretimi çoktan yapılmış olur.
Vallahi internetten 4 kanallı bulunur bulunmasına doğru ama pek de uğraşmak istemedim açıkçası. Lastikleri depolattığım yer conti resmi bayisiydi zaten. Hazır değişim yapmaya gitmişken orada taktırdım, arabada taşıma götürme falan derdi olmadan.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bu 3 kanal, 4 kanal meslesini ilk kez burada okudum şimdi.. Egp alırsak dikkat edicez o zaman ama sanırım Pc6 beklerim ben..

Lastik havalarım çok yüksekmiş..arkalar hele 40'dı...

Lastikler özellikle yanak olarak bitik sanıyordum ama 32 ye indirince havaları çok değişti...genelde memnundum Golf ün darbe emişinden..ama şimdi biraz daha kayar gibi gidiyor yolda, baya memnun oldum.. benim Dunlop lar, yeni PC6 ları çıkartıcak gibi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu 3 kanal, 4 kanal meslesini ilk kez burada okudum şimdi.. Egp alırsak dikkat edicez o zaman ama sanırım Pc6 beklerim ben..

Lastik havalarım çok yüksekmiş..arkalar hele 40'dı...

Lastikler özellikle yanak olarak bitik sanıyordum ama 32 ye indirince havaları çok değişti...genelde memnundum Golf ün darbe emişinden..ama şimdi biraz daha kayar gibi gidiyor yolda, baya memnun oldum.. benim Dunlop lar, yeni PC6 ları çıkartıcak gibi
Bekleyebiliyorsanız bekleyin mutlaka. Benim primacy 3'ler artık iyice yol tutmaz hale geldiği için bekleyemedim. Pc5'lerden sonra zaten ben de pc6 alacağım.

3 ve 4 kanal olayını internetten araştırırsanız da görürsünüz mutlaka. Hani öyle ufak farklılıklar falan da değil, bildiğiniz lastiğin özelliklerini kırpmışlar aynı isimle üretime sokup piyasaya sürmüşler. Hiç kimseye tavsiye etmiyorum açıkçası.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Evet beyler, ani bir karar değişikliği sonrası biraz da şartlar gereği premium contact 5 aldım. Şubat 2017 üretimi, tanesi 295 liraydı 275'e indirdim pazarlıkla.
Egp'ın Avrupa üretimini Zonguldak'ta bulamadım, hep Türkiye üretimi 3 kanallı olanı vardı. Şehir dışına çıkmam gerekiyordu ama onda da yakıt parası falan derken biraz daha tuzluya gelecekti. Premium contact 5'i merak ediyordum, böylece denemiş olurum. 45 liraya da lastiklere garanti yaptırdım. Balon, yarılma v.s olursa ücretsiz değişim yapacaklar.
Benim fikrim doğru karar vermişsiniz. Çok iyi lastik. Güle güle kullanın, kazasız belasız inşallah...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Benim fikrim doğru karar vermişsiniz. Çok iyi lastik. Güle güle kullanın, kazasız belasız inşallah...
Allah razı olsun, yardımlarınız için de tekrar teşekkür ederim. Henüz pek deneyemedim lastikleri ama 20-30 km'lik sürüşümden sonra pişman etmeyeceğini ön görüyorum :) Bunlar bittikten sonra da hayırlısıyla pc6 alırım inşaallah :)

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Allah razı olsun, yardımlarınız için de tekrar teşekkür ederim. Henüz pek deneyemedim lastikleri ama 20-30 km'lik sürüşümden sonra pişman etmeyeceğini ön görüyorum :) Bunlar bittikten sonra da hayırlısıyla pc6 alırım inşaallah :)
Herkes ilk Conti kullanırken sert der, bakalım sizin görüşler nasıl olacak...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Herkes ilk Conti kullanırken sert der, bakalım sizin görüşler nasıl olacak...
Şöyle söyleyeyim; özelliğini tamamen yitirmiş hamuru bozulmuş yazlık primacy 3'lerden sonra ve 4.kışını bitirmiş emektar petlas w651 kış lastiğinden sonra bu lastik bana yumuşak ve konforlu geldi. Daha doğrusu tatlı sert bir yapısı var, yol sesi de ciddi azaldı. Öbür iki lastiğim artık ciddi ses yapıyordu. Ne kadar zamanda sertleşir bilmiyorum ama şuan için ön görüm bu lastiğin egp'dan biraz daha yumuşak olduğu yönünde.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Continin o yanaktan görünüşü bile güzel
Conti'nin görünüşü güzel, markanın adı büyükçe yazıyor falan güzel yani. Şimdilik lastikten memnunum ama dediğim gibi henüz tam deneyemedim. Fakat ilk sürüşte egp ile aralarında bazı farklar olduğunu tespit ettim. İkisinin de kendi silahları var, kuvvetli yönleri var. Kafamda biraz şekillendirdim bu farkları ama daha tam oturtamadım. Bir kaç gün içinde netleştiririm.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım