Goodyear EGP vs Conti PC5 hangisi ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yanlışım yoksa eğer Ultra yüksek performanslı 4 mevsim lastik olarak geçiyor özgürüm. Daha önce 1 veya 2 arabanın üzerinde gördüm bu modeli. Baktığım lastik sitesinde öyle pek bir kullanıcı tarafından yorumlanmamış, çok kullanılan bir model değil. Nette dolanırken suda yüzüyor ediyor diye bazı şikayetler okumuştum ama onun haricinde fazla bir bilgim yok. Neticede yüksek performanslı olsa da 4 mevsim lastik.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@CenkGs https://www.goodyear.eu/tr_tr/consumer/tires/eagle_sport.EAGSPORT.html burada yaz lastiği olduğu yazıyor, nette baktığım zaman eagle sport 4 season diye geçiyor 4 mevsim olanı, aynı mıdır, farklı mıdır bilmiyorum ama.
Tyrereviews sitesinden tum goodyear lastik modellerini arattigimda bir tek 4 mevsim olarak cikiyor bu lastik ama goodyear yaz lastigi diyorsa dogrudur.
Yani hakkinda direkt olarak bir bilgim yok ama yurt disinda da pek kullanilan bir lastik degil gibi duruyor. Cunku kullanici deneyimi adina hic yorum yok yabanci sitelerde dogru duzgun. Harbiden basarili ozellikleri olsa bu kadar bos birakilmazdi sanirim.

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,025
1,996
2,770
Marka
Subaru
Egp candır aradaki farkı bariz hissediceksin. Aynı ebatlarda kullanmışlığım var. Alırken internetten almanı tavsiye ederim zira daha ucuza geliyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Goodyear'dan cevap geldi, adamlar haklı olarak bizim sorunumuz değil, satın aldığınız firma ile görüşün dedi, 3 kanallı lastikler Fiat Egea için üretilmiş.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Goodyear'dan cevap geldi, adamlar haklı olarak bizim sorunumuz değil, satın aldığınız firma ile görüşün dedi, 3 kanallı lastikler Fiat Egea için üretilmiş.
Yani aldığın yer ile görüş demeleri mantıklı ama firma olarak müdahale edilmesi gereken bir durum.. Tüketici olarak goodyear almaya gidiyorsun, Avrupa üretim orijinal diyorsun, test kuruluşlarının sitelerinde sonuçlara bakıyorsun sonra bayilikler sana hiç bir şey demeden Türkiye üretimini veriyor. Bence bu müşteriyi kandırmak, eminim bir çok bayii; abi bu Türkiye üretim ondan ucuz ama orijinali gibidir zaten bunu da goodyear üretiyor diye yalan konuşuyordur ya da Avrupa üretim bu abi deyip veriyordur. Yoksa egp alacak hiç kimse bile isteye 3 kanallı olan versiyonu almaz, alacak olan da zaten gider özellikle ister 3 kanallı fiyatı uygun olanı verin diye.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
@CenkGs haklısın abi, dediklerine paralel olarak bir mail daha attım, pisliklere bak, madem kalite düşürcen o zaman eski lastiği aynı ad ile çıkar, yeni ürettiğin modelini değiştir öyle sür piyasaya, yaptıkları tam olarak "ŞEREFSİZLİK"

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@CenkGs haklısın abi, dediklerine paralel olarak bir mail daha attım, pisliklere bak, madem kalite düşürcen o zaman eski lastiği aynı ad ile çıkar, yeni ürettiğin modelini değiştir öyle sür piyasaya, yaptıkları tam olarak "ŞEREFSİZLİK"
Kesinlikle öyle. 3 ve 4 kanallı olanı müşteri dikkat edip fark etmese, yahut biri uyarmasa hiç anlamıyorsun aradaki farkı. Goodyear'ın burada büyük ihmali var, iyi yapmışsın tekrar mail atmakla.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Kötü kardeşim, sıfırında bile diş yok o lastiğin ki şimdi hemen hiç diş kalmadı. Zaten sıcak asfaltta falan paso yüzüyor. Mayıs'ta Allah nasip ederse Bodrum'a gideceğim arabayla ve o lastiklerle uzun yola gitmek istemiyorum.
Bir de pc6'nın 16 inch ebatında Türkiye'ye getirileceği kesin çünkü 16 ebatında lastik zaten üretiliyor. Ama hangi tarihte getirirler, ne zaman gelir hiç bir fikrim olmadığı gibi conti Türkiye'nin de hiç bir fikri yok. Bu yazı komple bitik lastiklerle geçirme ihtimalim de doğuyor. O sebeple pc6'dan çok üzülerek vazgeçtim.
Conti Turkiye'nin de hiç bir fikri yok derken? Emin misiniz distribütorün lastiğin ne zaman geleceğini bilmediğine?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Conti Turkiye'nin de hiç bir fikri yok derken? Emin misiniz distribütorün lastiğin ne zaman geleceğini bilmediğine?
Distribütör lastiğin ne zaman geleceğini bilip bilmemenin ötesinde, premium contact 6 modelinin 16 inch ebatında üretimi yok diyor. Nasıl olmaz anlamadım ki, conti Avrupa sayfasında ve bağımsız test kuruluşlarının yazılarında 16 ile 21 inch arası 70 farklı boyutta üretimi olacak yazıyor.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Distribütör lastiğin ne zaman geleceğini bilip bilmemenin ötesinde, premium contact 6 modelinin 16 inch ebatında üretimi yok diyor. Nasıl olmaz anlamadım ki, conti Avrupa sayfasında ve bağımsız test kuruluşlarının yazılarında 16 ile 21 inch arası 70 farklı boyutta üretimi olacak yazıyor.

Distribütöre soruyu direk sordunuz mu? Bayiiden mi bilgi aldınız?

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Distribütöre soruyu direk sordunuz mu? Bayiiden mi bilgi aldınız?
Yok conti Türkiye'ye mail attım. Ayrıca bayiye de sordum. Distribütöre mailimde, 205-55-16 ölçülerinde premium contact 6 modeliniz ne zaman gelir Türkiye'ye, Avrupa'da tanıtımı yapıldı ve satışına başlandı, bu yaz gelmeden bayilerde yerini alacak yazıyor diye sordum. Bana dönüşleri, belirttiğiniz ebatta pc 6 modeline dair bir üretim planlaması yok dediler.

Buyurun cevap bu şekilde,
Bu yıl içinde aracınızın lastik ebatı olan 205/55R16 ebatında PremiumContact 6 deseninde lastik üretimi planlanmamış olup 2017 yılı sonuna doğru 205/55R16 EcoContact 6 desenimizin üretimine başlanacağı görülmektedir.

Son düzenleme:

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Yok conti Türkiye'ye mail attım. Ayrıca bayiye de sordum. Distribütöre mailimde, 205-55-16 ölçülerinde premium contact 6 modeliniz ne zaman gelir Türkiye'ye, Avrupa'da tanıtımı yapıldı ve satışına başlandı, bu yaz gelmeden bayilerde yerini alacak yazıyor diye sordum. Bana dönüşleri, belirttiğiniz ebatta pc 6 modeline dair bir üretim planlaması yok dediler.

Buyurun cevap bu şekilde,
Bu yıl içinde aracınızın lastik ebatı olan 205/55R16 ebatında PremiumContact 6 deseninde lastik üretimi planlanmamış olup 2017 yılı sonuna doğru 205/55R16 EcoContact 6 desenimizin üretimine başlanacağı görülmektedir.
İlginç valla hocam. Sağolun aydınlattığınız için...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İlginç valla hocam. Sağolun aydınlattığınız için...
Rica ederim hocam. Sizlerden nacizane ricam, bakmış olduğum kaynaklarda yukarıda belirttiğim ebatlarda bu lastiğin üretimi olacak yazıyordu. Ben mi yanıldım anlayamadım, o sebeple sizler de araştırırsanız daha iyi olur. Gerçi conti Avrupa dahil, lastik testi yapan kuruluşların yazılarına özellikle dikkat ettim ama yine de bilemiyorum. Yanlışım var ise buradan beni de aydınlatırsanız çok memnun olurum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Evet beyler, ani bir karar değişikliği sonrası biraz da şartlar gereği premium contact 5 aldım. Şubat 2017 üretimi, tanesi 295 liraydı 275'e indirdim pazarlıkla.
Egp'ın Avrupa üretimini Zonguldak'ta bulamadım, hep Türkiye üretimi 3 kanallı olanı vardı. Şehir dışına çıkmam gerekiyordu ama onda da yakıt parası falan derken biraz daha tuzluya gelecekti. Premium contact 5'i merak ediyordum, böylece denemiş olurum. 45 liraya da lastiklere garanti yaptırdım. Balon, yarılma v.s olursa ücretsiz değişim yapacaklar.

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,025
1,996
2,770
Marka
Subaru
Evet beyler, ani bir karar değişikliği sonrası biraz da şartlar gereği premium contact 5 aldım. Şubat 2017 üretimi, tanesi 295 liraydı 275'e indirdim pazarlıkla.
Egp'ın Avrupa üretimini Zonguldak'ta bulamadım, hep Türkiye üretimi 3 kanallı olanı vardı. Şehir dışına çıkmam gerekiyordu ama onda da yakıt parası falan derken biraz daha tuzluya gelecekti. Premium contact 5'i merak ediyordum, böylece denemiş olurum. 45 liraya da lastiklere garanti yaptırdım. Balon, yarılma v.s olursa ücretsiz değişim yapacaklar.
Hayırlı olsun hocam değişik ve iyi olur inş.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım