Hangi Lastik Markası Kullanıyorsunuz?

Hangi Lastik Markası Kullanıyorsunuz?

• Continental

Kullanılan: 49 26.6%
  • Michelin

Kullanılan: 42 22.8%
  • Pirelli

Kullanılan: 19 10.3%
  • Goodyear

Kullanılan: 22 12.0%
  • Dunlop

Kullanılan: 12 6.5%
  • Bridgestone

Kullanılan: 18 9.8%
  • Lassa

Kullanılan: 9 4.9%
  • Petlas

Kullanılan: 13 7.1%
  • Yokohama

Kullanılan: 2 1.1%
  • Diğer

Kullanılan: 33 17.9%

• Kullanılan toplam oy
    184
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YaMaN

Göksel Yaman
Profesör
15 Eki 2016
208
819
2,085
40
İstanbul
Marka
Ford
Yazlık 225/40/18 ebatında Petlas PT 741 Velox Sport kullanıyorum.. Kışın 205/55/16 ebatında Petlas W651 Snowmaster kullanıyorum. Memnunum beni hiç tedirgin etmediler

AlperBasdemir

Asfalt Kurutucu
18 Eki 2016
33
38
595
39
İstanbul
Bende aracımda yaş ve kış petlas kullanıyorum ve yaz kış çok memnunum. Yazlık 195/50/15 PT741 Velox Sport, Kışlık ise 195/60/14 Snowmaster w651

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,810
1
4,133
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Yaz lastiği Petlas Velox Sport PT741 kullanıyorum. Bu yaz sonuna doğru biter herhalde.
Kışın da fiesta varken snow Master kullanıyordum. Focus'a henüz kışlık alamadım :)

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Yazlıklar : Goodyear Efficientgrip Performance
Kışlıklar : Nokian WR-D4

OzcanSAHAN

Taklacı Güvercin
11 Ocak 2017
47
37
295
215/60/16 Kumho Sense (Yağmur lastiği M+S) kullanıyorum: Limitlerin biraz üzerindeki kullanımımda: Berbat ve ötesi!
Aracım 508 eHdi
Rampa kavrama (manevrasız) : çok kötü aracın antipatinajı devreye giriyor
Kuru zemin merkez kaç : saate 60Km/H araç neredeyse 50 cm çizgisinden çıkıyor. ESP'nin sert müdahalesine maruz kalıyorum
Sert Frenleme şehir içi ıslak/kuru : neredeyse 10 metre kayıyor...
Su tahliyesi : enteresan şekilde iyi ve sarsıntısız
Yumuşak sulu karda : idare ediyor
Karda : Sakın!
vs vs ve bunları yaparken lastiklerim 16Bin Km geldi...
Bu lastikleri zorunlu olarak aldım: İçerenköy galericeden 2. el aldığım aracın (20Bin Km) lastiklerini kontrol etmeme rağmen noter sürecinde aracın 4 lastiğini bitik michelinlerle değiştirmişler (2 si tel atmış),...,yol üzerinde ilk lastikçiden premium markalı lastik olmadığından (ebat nedeniyle) Kumho'ları almak zorunda kaldım.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Yazlık: Goodyear Efficientgrip Performance 205/55/R16
Kışlık: Goodyear Ultragrip8 205/55/R16

Kışlığı yeni taktık şu an yapabileceğim tek yorum yakıt 1litre kadar arttı

Yazlıklar kuru zeminde fren harici çok iyi

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Tiguan için;
Yazlık: Continental SportContact5
Kışlık: Henüz almadık fakat alacağız. Bunla ilgili bir konu açacağım.
Passat için;
Yazlık: Continental SportContact5
Kışlık: Michelin AlpinPilot4

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,047
7
51,404
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
175/70 13 bridgestone b250 kullanıyorum. 3 yıl önce uzun ömürlü ve dayanıklı olduğunu bildiğim için almıştım. rodajı bitene kadar ilk 3000km filan gerçekten sessiz ve yumuşak bir lastikti. rodaj bitip gerçek yüzü ortaya çıkınca yıllar öncesinden bildiğim lastiği tekrar gördüm.
kuru yol tutuş- zayıf
ıslak yol tutuş- çok zayıf
karda yol tutuş- hiç yok
gürültü- şaka gibi aşırı fazla
ama
40000 km oldu, dişleri nerdeyse ilk günkü gibi. çok büyük olaylar atlattım. normal bir lastik baloncuktan da öte tamamen parçalanabilirdi, ama bu lastik hala taş gibi. lafın gelişi değil, gerçekten taş devrindeki taşlar gibi :D ben de arabayı ona göre kullanıyorum.
Goodyear Vector 4 Seasons Gen-2 4 mevsim lastiği aldım. M+S 3PMSF işareti var. Tüketimim 0,5 lt kadar azaldı. Yeni lastik olduğu için normaldir dedim. Bir de eski lastiğimin etiketteki tüketim puanı F idi, bunun E
Kuru yol tutuş - kışın iyi, ama daha yaz sıcağını görmedik.
ıslak yol tutuş - harika çıktı, yağmurda şu ana kadar kullandığım lastikler arasında en iyisi.
karda yol tutuş - araba kara tamamen oturana kadar tutunmayı başardı. Benim için fazlasıyla yeterli.
gürültü - çok sessiz.

Kışı güzel, yaz mevsimini görmeden tam yorum yapmamak lazım.

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
kışlık pirellinin yan firması formula kullanıyorum.tutuşu kara yapışması iyi ama ben metro gross marketten almıştım.kendi lastikçim bunların kalıbında sıkıntı var demişti ve ilk yıl biraz sıkıntı yaşamıştım ama sonrasında nedense sıkıntı olmadı balans konusunda.yazlık olarak hankook mevcut.arkadaşım arabayı satacaktı ondan çökmüştüm :D hankooktanda memnundum ama ömrü tükenmeye başladıkça kazık gibi olmaya başladılar

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,297
1
9,450
4,970
kocaeli
Kışlık lassa snoways 3
Yazlık ise Falken kullanıyoruz Dunlopun yan urunu olması lazım . Daha öncesinde bridgestone vardı ...

Sanki kışlık lastigimiz biraz fazla kizakliyor gibi hissediyorum 8mm dis var ama :( :( abs yok araçta ondan olabilir mi sizce ?

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CaptainFAST

Asfalt Kurutucu
20 Kas 2016
19
23
595
Ben Goodyear Efficient Grip Compact kullanıyorum Hyundai Accent Era için. Lastiğin iyi veya kötü olması ondan ne beklediğinize bağlı. Ben seçerken zaten İstanbul'a yılda maksimum 2 kez kar yağdığı için normal lastik seçtim. Yağmur bile zar zor yağıyor artık. Bu yüzden su üzerindeki performansı da önemsemedim ve Goodyear'dan alabileceğim en geniş yüzey alanlı lastiği aldım. Yağmurda da biraz yavaş kullanmak çokda sorun değil. Ben hala memnunum. Yol tutuş performansı gayet iyi.

OzcanSAHAN

Taklacı Güvercin
11 Ocak 2017
47
37
295
Kışlık lassa snoways 3
Yazlık ise Falken kullanıyoruz Dunlopun yan urunu olması lazım . Daha öncesinde bridgestone vardı ...

Sanki kışlık lastigimiz biraz fazla kizakliyor gibi hissediyorum 8mm dis var ama :( :( abs yok araçta ondan olabilir mi sizce ?

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1- Falken lastikleri Dunlop'un yan ürünü olarak düşünmek yanlış. Falken başlı başına bir markadır. Falken ve Dunlop, Japon Sumitomo markalarıdır. Sumitomo'nun Avrupa pazarındaki üretimlerin bir kısmı Goodyear üretmektedir (%25 hisse ortaklığı var).
2- ABS'yle kesinlikle ilgisi yok, sürüş tekniğinizi sorgulayınız; sanki yakın mesafe fren yapıyorsunuz gibi geldi.

Son düzenleme:

OzcanSAHAN

Taklacı Güvercin
11 Ocak 2017
47
37
295
kışlık pirellinin yan firması formula kullanıyorum.tutuşu kara yapışması iyi ama ben metro gross marketten almıştım.kendi lastikçim bunların kalıbında sıkıntı var demişti ve ilk yıl biraz sıkıntı yaşamıştım ama sonrasında nedense sıkıntı olmadı balans konusunda.yazlık olarak hankook mevcut.arkadaşım arabayı satacaktı ondan çökmüştüm :D hankooktanda memnundum ama ömrü tükenmeye başladıkça kazık gibi olmaya başladılar

* Formula ekonomi/kalite anlamında iyi bir lastik. Pirelli mühendislik anlamda çok şey katmıştır; SnowControl Seri 2 performansına yakın değerleri vardır.
* Kalıp hikayesi? Öyle bir sıkıntı yok; mühendislik mesleği intihar etsin...

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
* Formula ekonomi/kalite anlamında iyi bir lastik. Pirelli mühendislik anlamda çok şey katmıştır; SnowControl Seri 2 performansına yakın değerleri vardır.
* Kalıp hikayesi? Öyle bir sıkıntı yok; mühendislik mesleği intihar etsin...
valla bende öyle düşünmüştüm ama lastiği balans makinesinde izlediğimde baya bir dalgalanma vardı.1 kış boyunca balans yokmuş gibi titremeyle kullanmıştım ama şimdi rahatım bir titreme yok.bana söylenen buydu ama sonradan sorunun kesilmesinin sebebini çözemedim.fazlada umursamadım zaten :D

OzcanSAHAN

Taklacı Güvercin
11 Ocak 2017
47
37
295
valla bende öyle düşünmüştüm ama lastiği balans makinesinde izlediğimde baya bir dalgalanma vardı.1 kış boyunca balans yokmuş gibi titremeyle kullanmıştım ama şimdi rahatım bir titreme yok.bana söylenen buydu ama sonradan sorunun kesilmesinin sebebini çözemedim.fazlada umursamadım zaten :D
Lastik montajında hata yapılmıştır: dikkat ederseniz lastiğin iç kısmına krem sürerler ama jantın içerisine sürmezler, aslında oraya da sürülmesi gerekir. Lastiği janta oturtuktan sonra 1-2 tur sağ sola ustanın çevirmesi gerekiyor. Akabinde basınç verilir; sert ve tok bir ses geldiğinde lastik topuğu janta oturmuş demektir ve balasından hata vermez. 2. düşündüğüm konu balans makinesinin ayarının güncel olmaması; teknik olarak mevsim değişimlerinde balansı sıfırlamaları veya bakımları yapılması gerekir.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bridgestone Potenza.

Kışlık için geçen yıldan beri içimden Nokian Wrd4 almak geçiyor ama İstanbul'da, hele de benim kullandığım güzergahta pek ihtiyaç olmadığı için hep erteliyorum. Karın yağdığı süre 1 hafta, hadi olsun olsun 2 hafta zaten, o aralıkta da aracı çıkarmıyorum. Ben ilk baktığımda tekine 140 lira diyorlardı Wrd4 için şimdi 180'e çıkmış.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım