Kitapsever dostlar buraya :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Merhabalar çok güzel bir konu takipteyim :)
Ben ozellikle bilgilendiriciligi fazla fakat hikayelestirilmis kitaplar okumayi seviyorum.
Örnek olarak Şuan Bir ekonomik tetikcinin itiraflari ni okuyorum ve keske bu kadar gec kalmasaydim diyorum.
Bilim kitaplarina ilgim var su Kara cisimler ve kuantum kedileri ni internette bulamadim sahaflardan bulacagim ama.
Ayrıca tabi iki kitap bilgi bir kitap kurgu şeklinde okumayi tercih ediyorum yada tam tersi.
Iyi ki kitaplar var onerileriniz benim icin altin degerinde hepsini kaydettim.
ilgilendigim, hikayelestirilmis bilgi içerikli (tarih, ekonomi, siyaset, bilim ) kitap tavsiyelerinizi dört gozle bekliyorum.
Uzun zaman sonra böyle yorum gelmesi sevindirdi beni :)
Bilgilendirici hikayelestirilmis kitap diyince aklıma ilk gelen isimler Carl Sagan ve Jose Rodrigues Dos Santos oluyor.
Eğer hala okumadıysanız kesinlikle tavsiye ederim.
Bulamadığın kitapları nadirkitap.com'da da bulabilirsin orada da baskısı olmayan eski kitaplar satılıyor tavsiye ederim.

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Bilgilendirici hikayelestirilmis kitap diyince aklıma ilk gelen isimler Carl Sagan ve Jose Rodrigues Dos Santos oluyor.
Bulamadığın kitapları nadirkitap.com'da da bulabilirsin orada da baskısı olmayan eski kitaplar satılıyor tavsiye ederim.
Cok tesekkur ederim tavsiyeleriniz icin.
Kitap konusu görmüşken bunu atayım dedim bilmeyen vardır belki. https://www.goodreads.com/
Burası kitapların "imdb"si gibi biryer. Örneğin internetten kitap alanlar bu siteden nasılmış diye bakabilir. Kitap hakkında aşağı yukarı bir fikir sahibi olabilirsiniz.
İndirdim uygulaması kararsız kalanlar için güzel ve okuduğunuz kitapları kayıt altına alabiliyorsunuz bu özelliğide sevdim.

Ben kitaplarımı genelde idefix'ten alıyorum siz nerden alıyorsunuz?

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
okuoku.com
kitapyurdu.com
nadirkitap.com
dr.com
Ben bu 4 siteyi kullanıyorum sürekli. Özellikle kitapyurdu ve okuoku en memnun kaldığım sitelerden.
Daha 2 gün önce 13 adet kitap aldım okuoku'dan yanında bir sürü hediye falan yollamışlar o konuda çok iyiler.
Fiyat olarak da yine okuoku ve kitapyurdu dr ve idefix'e göre çok uygun.
D&R'dan alışverişi sadece kampanya olduğu zamanlarda yapıyorum.
İdefix'den hiç alışveriş yapmadım :)

NeedForSpeed

Profesör
8 Eyl 2016
411
624
1,695
Ankara
Marka
Skoda
Cok tesekkur ederim tavsiyeleriniz icin.

İndirdim uygulaması kararsız kalanlar için güzel ve okuduğunuz kitapları kayıt altına alabiliyorsunuz bu özelliğide sevdim.

Ben de genelde idefixi tercih ediyorum alacağım zaman, bir iki sefer d&r ın sitesinden de almıştım. Ama çoğunlukla internetten almak yerine mağazadan alıyorum.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
okuoku.com
kitapyurdu.com
nadirkitap.com
dr.com
Ben bu 4 siteyi kullanıyorum sürekli. Özellikle kitapyurdu ve okuoku en memnun kaldığım sitelerden.
Daha 2 gün önce 13 adet kitap aldım okuoku'dan yanında bir sürü hediye falan yollamışlar o konuda çok iyiler.
Fiyat olarak da yine okuoku ve kitapyurdu dr ve idefix'e göre çok uygun.
D&R'dan alışverişi sadece kampanya olduğu zamanlarda yapıyorum.
İdefix'den hiç alışveriş yapmadım :)
İdefix zaten doğan grubunun, dr farkı yok gibi yani :)

eminjr

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
16
16
645
Bandırma
maximaorhan'ın İçimizdeki Şeytan kitabını paylaştığını görünce Sebahattin Ali'nin Kuyucaklı Yusuf kitabını şu alıntıyla tavsiye etmek istedim. Ön görüsü çok yüksek, zamanının çok ilerisinde bir yazar, ama ne var ki ne kıymeti yeterince bilinmiş ne de rahat bir ömür
sürebilmiş.
kuyucakli-yusuf-20152908082750243.jpg

"Bizim küçük Anadolu şehirlerimizde bu müzmin evlenme hastalığı daima hüküm sürmektedir. En kuvvetliler bile bir iki sene dayanabildikten sonra bu amansız mikroptan yakalarını kurtaramazlar ve kör gibi, Önlerine ilk çıkanla evleniverirler.

Tabii bu evlenmede herhangi bir müşterek hayattan ziyade, erkek için evde bir kadın bulunması; kız için de "münasipçe bir kısmet" varken kaçırılmaması düşünülmüştür. Bu izdivaç mikrobu evlendikten sonra faaliyetine başlar: Evvelce birtakım emelleri olan, yükselmek, kendini göstermek, eser vermek isteyen adamlara bir kalenderlik, bir lakaytlık gelir. Evde meram anlatmaya asla imkân olmayan, seviyesi, ahlak telakkisi, dünyayı: görüşü ve itiyatları büsbütün ayrı bir mahlukla daimi bir beraberlik insanı dış hayatta da bedbin yapar ve bütün insanlardan şüpheye düşürür.

Evlendikten sonra bir adamın bütün gayesi ve istikbal düşüncesi, bir kere içine girmiş bulunduğu ve şimdi mukadder telakki ettiği bu belayı ses çıkarmadan ve dosta düşmana pek belli etmeden sürükleyip götürmek, onda herkes tarafından söylenen, fakat kimse tarafından bulunamayan meziyetler ve saadetler araştırmaktır...
Salâhattin Bey oldukça güzel olan bu kızı evvela kendisi ile bir ayarda bir mahluk gibi değil, güzel bir kedi, bir kuzu gibi sevdi. Lâkin derhal anladı ki, bu kızcağız kendisini hiç de küçük, basit görmemekte, bir müsavat istemektedir.

Gene pek az zaman içinde tesbit etti ki bu güzel kedinin çok sivri tırnaklan, bu kuzunun sert boynuzlan vardır. Şahinde Salâhattin Bey'den adamcağızın hiç aklına getirmediği bir şeyi, kendisine akran muamelesi etmesini istiyordu. Tabii derhal bir sürü tatsızlıklar, hatta bir hayli acılar başgösterdi. Salâhattin Bey'in bu esnada en az işine yarayan şeyler, mantık ve akıl gibi bazen pek gülünç ve aciz oluveren büyük isimli vasıtalardı. Kapalı büyüyen ve bu şekilde bütün tabii arzu ve ihtiyaçlannı içinde hapsetmeye mecbur olan genç kız, gayet tabii olarak, sinirli ve manen bozuk bir mahluktu. Anası onu gezmeye götürürken bir saat 'saçlarını düzeltmeye uğraştığı halde, ne anasının, ne babasının aklına bu kafanın içi ile de bir parça meşgul olmak düşüncesi gelmemişti. Onlar işportaya konan bir elma gibi onu süsleyip temizlemişler, parlatmışlar, sonra yağlı bir müşteriye okutmuşlardı. Kız yetiştirmekten de gaye bu değil miydi?

Hakikaten, gece saat on ikiye kadar tavla ve çene attıktan sonra ciddi bir tavır alarak eve gelen ve yatakta beyaz, tombul bir vücut arayan birçok kocalar için bu çeşit karılar birebirdi. Fakat Salâhattin Bey gibi aklınca "bir aile yuvası kurmak!" isteyenler, işlerin bu şekli alıverdiğini, çok gafillik ettiklerini görünce büyük bir hayal inkisarına uğruyorlardı.”

S

Sodalayn

Ziyaretçi
kitap okumayı bende severim ancak otomobil tutkum hiç kitap tutkumla birleşmedi hiç böyle otomobillerle ilgili kitap okuyan bilen varmı? dergiler desen hepsi çok yalın reklam dolu ve içeriğine göre pahallı

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
kitap okumayı bende severim ancak otomobil tutkum hiç kitap tutkumla birleşmedi hiç böyle otomobillerle ilgili kitap okuyan bilen varmı? dergiler desen hepsi çok yalın reklam dolu ve içeriğine göre pahallı
birkaç sayfa öncesinde bi arkadaşa bir iki kitap tavsiyesi vermiştim :)

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
maximaorhan'ın İçimizdeki Şeytan kitabını paylaştığını görünce Sebahattin Ali'nin Kuyucaklı Yusuf kitabını şu alıntıyla tavsiye etmek istedim. Ön görüsü çok yüksek, zamanının çok ilerisinde bir yazar, ama ne var ki ne kıymeti yeterince bilinmiş ne de rahat bir ömür
sürebilmiş.
kuyucakli-yusuf-20152908082750243.jpg

"Bizim küçük Anadolu şehirlerimizde bu müzmin evlenme hastalığı daima hüküm sürmektedir. En kuvvetliler bile bir iki sene dayanabildikten sonra bu amansız mikroptan yakalarını kurtaramazlar ve kör gibi, Önlerine ilk çıkanla evleniverirler.

Tabii bu evlenmede herhangi bir müşterek hayattan ziyade, erkek için evde bir kadın bulunması; kız için de "münasipçe bir kısmet" varken kaçırılmaması düşünülmüştür. Bu izdivaç mikrobu evlendikten sonra faaliyetine başlar: Evvelce birtakım emelleri olan, yükselmek, kendini göstermek, eser vermek isteyen adamlara bir kalenderlik, bir lakaytlık gelir. Evde meram anlatmaya asla imkân olmayan, seviyesi, ahlak telakkisi, dünyayı: görüşü ve itiyatları büsbütün ayrı bir mahlukla daimi bir beraberlik insanı dış hayatta da bedbin yapar ve bütün insanlardan şüpheye düşürür.

Evlendikten sonra bir adamın bütün gayesi ve istikbal düşüncesi, bir kere içine girmiş bulunduğu ve şimdi mukadder telakki ettiği bu belayı ses çıkarmadan ve dosta düşmana pek belli etmeden sürükleyip götürmek, onda herkes tarafından söylenen, fakat kimse tarafından bulunamayan meziyetler ve saadetler araştırmaktır...
Salâhattin Bey oldukça güzel olan bu kızı evvela kendisi ile bir ayarda bir mahluk gibi değil, güzel bir kedi, bir kuzu gibi sevdi. Lâkin derhal anladı ki, bu kızcağız kendisini hiç de küçük, basit görmemekte, bir müsavat istemektedir.

Gene pek az zaman içinde tesbit etti ki bu güzel kedinin çok sivri tırnaklan, bu kuzunun sert boynuzlan vardır. Şahinde Salâhattin Bey'den adamcağızın hiç aklına getirmediği bir şeyi, kendisine akran muamelesi etmesini istiyordu. Tabii derhal bir sürü tatsızlıklar, hatta bir hayli acılar başgösterdi. Salâhattin Bey'in bu esnada en az işine yarayan şeyler, mantık ve akıl gibi bazen pek gülünç ve aciz oluveren büyük isimli vasıtalardı. Kapalı büyüyen ve bu şekilde bütün tabii arzu ve ihtiyaçlannı içinde hapsetmeye mecbur olan genç kız, gayet tabii olarak, sinirli ve manen bozuk bir mahluktu. Anası onu gezmeye götürürken bir saat 'saçlarını düzeltmeye uğraştığı halde, ne anasının, ne babasının aklına bu kafanın içi ile de bir parça meşgul olmak düşüncesi gelmemişti. Onlar işportaya konan bir elma gibi onu süsleyip temizlemişler, parlatmışlar, sonra yağlı bir müşteriye okutmuşlardı. Kız yetiştirmekten de gaye bu değil miydi?

Hakikaten, gece saat on ikiye kadar tavla ve çene attıktan sonra ciddi bir tavır alarak eve gelen ve yatakta beyaz, tombul bir vücut arayan birçok kocalar için bu çeşit karılar birebirdi. Fakat Salâhattin Bey gibi aklınca "bir aile yuvası kurmak!" isteyenler, işlerin bu şekli alıverdiğini, çok gafillik ettiklerini görünce büyük bir hayal inkisarına uğruyorlardı.”
Sabahattin Ali'nin açık ara en iyi kitaplarıdır Kuyucaklı Yusuf ve İçimizdeki Şeytan.
En azından Kürk Mantolu Madonna kadar şişirilmediler :)

S

Sodalayn

Ziyaretçi
Ben Collins'in How to drive ve The man in the white suit isimli kitapları var. Ancak bulmak bayağı zor. How to drive kitabı 2 ay önce idefix'de stoğa girmişti ama alamadan bitti stok. Türkçe olarak var mı bilgim yok maalesef :)
How to drive in pdf i falan yokmudur hocam ben bulamadim

S

Sodalayn

Ziyaretçi
Carl sagan efsanedir
Zamanin kisa tarihinide tavsiye ederim
David eagle man in beyin kitabida okudugum en iyi kitaplardan biriydi bilim kategorisindeki tavsiye ederim

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
araba sevdası diyen çıkmamış :p :D

idefix d&r dan genellikle daha ucuz kitapyurdu ile hemen hemen aynı. Ama bir kitap ayracı bile göndermiyorlar :D

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Beyler yarış-sürüş tekniklerini içeren veya yarışçı günlüğü-romanı tarzı kitaplar biliyor musunuz? Türkçe veya ingilizce farketmez biliyorsanız yazar mısınız lütfen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım