KAPALI Mazda 3 ; golf 7 ; honda civic

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yakup67

Asfalt Kurutucu
28 Eyl 2016
9
2
595
39
İstanbul
Arkadaşlar 0 araç alacağım
Bu 3 model dışında başka birşey kesinlikle düşünmüyorum
Mazda 3 1.5 dizel manuel reflex
Golf dizel manuel comfortline
Honda civic 1.6 dizel manuel exc.

Benim gönlüm kesinlikle mazdadan yana
Golf tıpkı ıphone gibi güzel kaliteli ama çok boş
Honda hakkında bi fikrim yok
Lütfen değerli fikirlerinizi benimle paylaşın

YavuzhanKartal

Profesör
9 Eyl 2016
397
774
1,695
İstanbul
Üstad olaya yatırım amaçlı bakıyorsan Mazda'dan vazgeç, diğer ikisininde piyasası fena değil. Ama yok ben biniciyim mal almıyorum otomobil alıyorum diyorsan işte burada işin yine zor ki bence bu durumda Civic'den vazgeç Mazda mı Golf mü de. Civic 1 ay kullandım. Yalıtımı inanılmaz kötü. Yerinde olsam ve otomobil alacağım desem gider Mazda alırım.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,028
7
51,358
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ben aracımdan kalite, konfor ve sorunsuzluk beklerim geçerim orta şeride zevkini çıkara çıkara gideceğim yere giderim
o zaman mazda 3 derim. Kalite, konfor, sorunsuzluk(muhtemelen) Golf'te de var fakat zevkini çıkara çıkara kısmında mazda 3 öne çıkıyor. Bu arada Mazda sorunsuzdur ama bakımlarının 6ay/10000km olduğunu unutmayın. Bu da premium marka düzeyinde maliyet olabilir.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,028
7
51,358
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
hocam golf ve mazda kullanmış biri olarak detaylı bilgilendireyim. mazda çok konforlu bir araba değil öncelikle bunu söyleyeyim. konforsuz da sayılmaz bir astra gibi. mazda süspansiyon olarak değil fakat yalıtım ve ferahlık konusunda biraz zayıf bir araba. klostrofobik olması beni rahatsız etmezdi fakat yalıtım konusunda gerçekten biraz zayıf. ha kötü demiyorum. ama golf ün çok uzağında bu konularda. ama onun dışında gerek ruhuyla olsun tarzıyla olsun, sürüş keyfi vs. gibi faktörleriyle benim nesnel c segmenti sıralamamda en iyi ikinci arabadır.
Hocam yeni Mazda 3'ü değil, Focus'la ortak platform olan eskisini diyorsun değil mi?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,028
7
51,358
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Valla son kasaları söylüyorsan konfor ve yalıtım konusunda katılamayacağım. Golf kötü olduğundan değil de Mazda fazla abarttığından.(Açıkçası mazda3 dizeli denemedim, bu yorumum benzin için) Sadece Golf'ün Highline paketindekiler ve opsiyonel sürücü koltuğu Mazda'dan daha ilerde diyebilirim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,224
45,815
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@yakup67 Hocam isminizdeki 67'den Zonguldak'ta yaşıyor olabileceğiniz ihtimali üzerinden bir yorum yapayım. Eğer zonguldak'ta yaşıyorsanız buranın yolları malum, alt takımları daha güçlü, az sorun çıkaran bir araca yönelmeniz daha iyi olur. Golf ve mazda 3 arasında bir tercih yapmanız daha iyi fakat aracı aldıktan sonra burada bakım ve tamir için muhattap olacağınız yer golf adına yazıcıoğlu olacaktır ki bıkkınlık verirler insana. Gerçekten hizmetleri kötüdür. Yanlışım yoksa mazda'nın da Devrek'te servisi var. Bu açıdan da sıkıntı çekmezsiniz. Araçları seçerken mutlaka bizim yolların ve servis hizmetlerinin durumunu da göz önünde bulundurun derim.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Hocam önce bir isteklerinizi belirtin ona göre yorum yapalım

Golf ün dizeli 5 ileri yazıyor ben mi yanlış bakıyorum bilmiyorum sırf bu yüzden ben mazda 3 alırdım herhalde.

Son düzenleme:

yakup67

Asfalt Kurutucu
28 Eyl 2016
9
2
595
39
İstanbul
@yakup67 Hocam isminizdeki 67'den Zonguldak'ta yaşıyor olabileceğiniz ihtimali üzerinden bir yorum yapayım. Eğer zonguldak'ta yaşıyorsanız buranın yolları malum, alt takımları daha güçlü, az sorun çıkaran bir araca yönelmeniz daha iyi olur. Golf ve mazda 3 arasında bir tercih yapmanız daha iyi fakat aracı aldıktan sonra burada bakım ve tamir için muhattap olacağınız yer golf adına yazıcıoğlu olacaktır ki bıkkınlık verirler insana. Gerçekten hizmetleri kötüdür. Yanlışım yoksa mazda'nın da Devrek'te servisi var. Bu açıdan da sıkıntı çekmezsiniz. Araçları seçerken mutlaka bizim yolların ve servis hizmetlerinin durumunu da göz önünde bulundurun derim.
cenk bey muhtemelen zonguldak ağırlıklı olarak kullanılacak
yani 4 ü 5 i geçtim nadiren 3. vitesi görücek :D bu sebepten yüksek tork tercih sebebi olabilir

yakup67

Asfalt Kurutucu
28 Eyl 2016
9
2
595
39
İstanbul
Hocam önce bir isteklerinizi belirtin ona göre yorum yapalım

Golf ün dizeli 5 ileri yazıyor ben mi yanlış bakıyorum bilmiyorum sırf bu yüzden ben mazda 3 alırdım herhalde.
berkay bey performans düşkünü biri değilim orta hızlarda aracın zevkini çıkara çıkara kullanırım
görünüş tabiki önemlii yaşıyacağım ili de hesaba katarsak yüksek tork önemli bozuk yollarıda düşünürsek biraz daha ciğerli sorunsuz olmasını isterim.
okadar para verip boş bi araçta almak istemem doğrusu bu yüzden donanımlı olmasını herkez gibi bende isterim

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
berkay bey performans düşkünü biri değilim orta hızlarda aracın zevkini çıkara çıkara kullanırım
görünüş tabiki önemlii yaşıyacağım ili de hesaba katarsak yüksek tork önemli bozuk yollarıda düşünürsek biraz daha ciğerli sorunsuz olmasını isterim.
okadar para verip boş bi araçta almak istemem doğrusu bu yüzden donanımlı olmasını herkez gibi bende isterim

Performans beklentiniz az olabilir belki 5 ileri sizin bütün ihtiyacınızı giderir ama 6 ileriler varken bana eski teknoloji almak mantıksız geliyor.Anladığım kadarıyla bütçeniz 85-90 arası ve donanım ve ciğerli motor istiyorsanız ceed veya astra da bakın.Ama astra biraz konforsuz gelebilir ama donanım ve motoru çok iyidir ceed in astra kadar olmasa da onun da motoru iyi ve baya konforlu bir araba.

yakup67

Asfalt Kurutucu
28 Eyl 2016
9
2
595
39
İstanbul
Performans beklentiniz az olabilir belki 5 ileri sizin bütün ihtiyacınızı giderir ama 6 ileriler varken bana eski teknoloji almak mantıksız geliyor.Anladığım kadarıyla bütçeniz 85-90 arası ve donanım ve ciğerli motor istiyorsanız ceed veya astra da bakın.Ama astra biraz konforsuz gelebilir ama donanım ve motoru çok iyidir ceed in astra kadar olmasa da onun da motoru iyi ve baya konforlu bir araba.
belli indirim oranlarım var bu yüzden berki 90 tavsiye edilen satış fiyatına kadar çıkabilirim
açıkcası bende bir doğuş gurubu çalışanıyım buradada vw de bi avantajım var
bütçe sebebiyle confortline üstüne çıkamıyorum ve conforline da hız sabitleyici bile yok
mazdanın reflex üstüne manueli yok zaten donanımsal olarakta daha zengin
bende eski bir mazda kullanıcısıyım (94 mazda626) konforu konusunda fikir sahibiyim
işim gereği fordun tüm araçlarını kullanmışımdır astra yakınımda var reno kullandım mitsubishi kulladım citroen kullandım hiçbiri 64 626 gibi değildi hani yakın bile değildi
yani beynim golf al tüm polomikleri geride bırak kimseye laf anlatmaya çalışma diyor ama kalbim mazda diyor kim ne derse desin sen mazdayı biliyorsun diyor

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
belli indirim oranlarım var bu yüzden berki 90 tavsiye edilen satış fiyatına kadar çıkabilirim
bütçe sebebiyle confortline üstüne çıkamıyorum ve conforline da hız sabitleyici bile yok
bende eski bir mazda kullanıcısıyım (94 mazda626) konforu konusunda fikir sahibiyim
işim gereği fordun tüm araçlarını kullanmışımdır astra yakınımda var reno kullandım mitsubishi kulladım citroen kullandım hiçbiri 64 626 gibi değildi hani yakın bile değildi
yani beynim golf al tüm polomikleri geride bırak kimseye laf anlatmaya çalışma diyor ama kalbim mazda diyor kim ne derse desin sen mazdayı biliyorsun diyor

Hocam bence sen bütün bayileri gez keyfine göre kimseye bir şey anlamak zorunda değilsiniz zaten. Test sürüşüne çık abi arabayı park ettikten sonra arkanı dönüp baktığın arabayı al direk :)

burakcan_tt

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
43
29
595
İstanbul
Marka
Nissan
hocam kafanda civicle ilgili düşüncelerini silmelisin tam bir fiyasko olduğunu düşünüyorum inanılmaz derecede motor sesi alıyo baş ağrıtıcı seviyede astranın dizel motoru hakkında tek ben mi böyle yakmayı becerdim bilmiyorum ama şehir içi 7 litrelerde dolaştım 5000km deki araçta volvo v40 ları 90 milyara bırakıyolarmış diye duydum ama manuelleri yok diye biliyorum renault meganlara baktınız mı onlarda donanım olarak kötü değiller mutlu edebilir sizi

yakup67

Asfalt Kurutucu
28 Eyl 2016
9
2
595
39
İstanbul
hocam kafanda civicle ilgili düşüncelerini silmelisin tam bir fiyasko olduğunu düşünüyorum inanılmaz derecede motor sesi alıyo baş ağrıtıcı seviyede astranın dizel motoru hakkında tek ben mi böyle yakmayı becerdim bilmiyorum ama şehir içi 7 litrelerde dolaştım 5000km deki araçta volvo v40 ları 90 milyara bırakıyolarmış diye duydum ama manuelleri yok diye biliyorum renault meganlara baktınız mı onlarda donanım olarak kötü değiller mutlu edebilir sizi
civici eledim ama ya mazda 3 yada golf düşünüyorum
teşekkür ederim

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,028
7
51,358
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
vallahi işiniz zormuş :)

golfr32

Asfalt Kurutucu
16 Eyl 2016
26
30
595
Tr sartlarinda dizel sorunsuz disi ve ici guzel konforlu ikinci eli iyi arac derseniz bunu saglayan birtek golf maalesef.arkadasim 2015 mayisda extrali highline dsg dizel golf aldi ve arac daha iki yasini doldurmadan 60bin de.sikinti yasamadi.dogu haric tr nin heryerine gitti.sadece 15bin bakimlarina gitti.konfor ve gidisinden cok memnun.arac alirken aylarca beraber baktik.hatta sifir full octavia aldi 2bin km olmadan satti.konforunu begenmedi.bir tane ikinci el 159 dizel otomatik aldi.50bin tl ye ama oda ici eski ve problem cikarsa servis yok diye bir hafta sonra satti.en son tungsten golf aldi rahat etti.herseyi en az ortalamalarda saglayan tek arac golf.golf hayrani veya vosvoscu degilim.r32 mustesna;)

Eray132

Elit Apaçi
9 Eyl 2016
63
15
970
Golf evet büyük ihtimalle mazda 3 ten daha başarılı olabilir ama her yer golf şahsen ben bir arabaya 85000 gibi bir para vermişsem her yerde görmek istemem bu yüzden ve özgünlüğü yüzünden mazda 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım