Philips xtreme vision H7 %130

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,209
45,801
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık 10 yıldır merceksiz, standart, halojen farlı araç kullanıyorum. Bir çok model değiştirdim, kullandım, bindim fakat hiç birinin far performansından memnun kalmamıştım. Forumdan iki arkadaş @DuzboruDownpipe ve @berkertekin bana başlıkta gördüğünüz far ampulü ürününü tavsiye etti. Ürünü ise 70 tl'ye satın aldım. Benim için öncelik, standart araçlarda bulunan 55w 12v güç sınırını aşmamak ve direkt beyaz olmayan, sarı-beyaz arası, görüşü kolaylaştıran, karşıdan gelenin gözünü almayan, muayeneden geçebilen bir halojen far ampulü bulmaktı. Bu başlığı açmamda ki sebep ise, bu ampulü temin ettikten sonra gece sürüşlerinde yaşadığım inanılmaz deneyimi paylaşmak ve bu tarz bir problemden başı ağrıyan sürücüleri de aydınlatmak. Elimden geldiğince farkları göstermeye çalışacağım. Resimlerin çekildiği yerler güzel manzaralı yerler değil, spontane çekilmiş resimler. Bunun için şimdiden kusura bakmayın.

ilk resim standart, fabrikasyon çıkışlı halojen ampul. İleride bulunan, yüksekliği fazla olmayan duvara aydınlatma yetişmiyor, daha gerisine düşüyor.
http://hizliresim.com/OEzQb3

İkinci ve üçüncü resim aldığım ürünü taktırdıktan ve farları tekrar ayarlattıktan sonraki hali. Kaput açılıp far üzerinden ayar yapıldı. Aracın içinde far kumandasının olduğu taraftaki ayar kısmı da sıfır seviyesinde yani en yukarıda. İlk resimle karşılaştırırsanız kıstas aldığım duvarı da geçip, en ilerideki ticari aracın plakasına kadar uzanıyor ışığın uzaklığı.
http://hizliresim.com/mENvb2
http://hizliresim.com/ZYzG6z

Dördüncü ve beşinci resim, ikinci ve üçüncü resimdeki ayarın insanların gözünü rahatsız ettiğini fark etmemden sonra far kumandasının olduğu kısımdaki otomatik ayarlama düğmesinden 4.seviyeye, yani tam olarak orta seviyeye insanların gözünü almayacak ve benim de eski ampullerime göre daha iyi performans alacağım optimum seviyeye getirdim. Duvar, orjinal ampullerimde olduğu gibi yine kıstasım, ama bu sefer duvarın üzeri de aydınlık.
http://hizliresim.com/MkBqQ7
http://hizliresim.com/byEN1n

Evet arkadaşlar, kameradan dolayı ampullerin yaydığı ışık direkt beyazmış gibi gözüküyor fakat gerçekte standart ampullere göre %20 beyaz. Yanlışım yoksa da 3600-3700k olarak geçiyor. Trafikte sarı, beyaz karışımı tam kıvamında bir renk ortaya çıkıyor. Bi xenon fara bile ihtiyaç duymayacağım bir seviyeye geldi aydınlatma. Gerçekten böylesi bir değişim beklemiyordum. Ürünü herkese şiddetle tavsiye ederim..
Bu iki resim de farların görünüşü ve bahsettiğim ürün..
http://hizliresim.com/Nk2MBk
http://hizliresim.com/Y4EzLD

Son düzenleme:

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Ben de Tucson'un uzunları için düşünüyorum bu ampulleri. Kısa LED farlarla uyumsuz görünmesini geçtim, performansı gerçekten rezalet.

yselimkaya

Profesör
8 Eyl 2016
69
120
1,060
Kocaeli
Ben H7 Plus 120 Bosch Gigalight denemiştim sizinki kadar fark etmedi, kısalara sizinkilerden alıp boschları uzunlara takma planları yapıyorum resimlerinizi gördükten sonra. ;) 17301946444253216570.jpg 26692751200306053118.jpg

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,209
45,801
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben de Tucson'un uzunları için düşünüyorum bu ampulleri. Kısa LED farlarla uyumsuz görünmesini geçtim, performansı gerçekten rezalet.
Ben H7 Plus 120 Bosch Gigalight denemiştim sizinki kadar fark etmedi, kısalara sizinkilerden alıp boschları uzunlara takma planları yapıyorum resimlerinizi gördükten sonra. ;)Ekli dosyayı görüntüle 612 Ekli dosyayı görüntüle 613
Ben zaten bunları taktıktan sonra uzun fara olan ihtiyacım iyice azalmış oldu. Zifiri karanlık yollarda denedim gerçekten uzuna hiç ihtiyaç duyduğum bir yer olmadı.
Bosch ürününü araştırırken ben de görmüştüm ama genellikle osram nightbraker ve philips yorumları üzerinde yoğunlaşılmıştı forumlarda. Osram'ın çabuk patladığından şikayet edenler vardı, bir de beyaz rengi philips kadar doygun gelmemişti gözüme o sebeple philips tercih ettim. Deneyin pişman olmazsınız. Yalnız araçlarınızda kendinizin ayarlayabileceği far yükseklik ayarı varsa ( genellikle far kumandasının orada olur), ustaya söyleyin kaputu açıp far üzerinden kendisi de ayar yapıp biraz yukarı kaldırsın. Siz zaten karşıdakinin tepkisine göre kendiniz elle otomatik olarak ayarlarsınız daha sonra. O şekilde hem daha ileriyi gösteriyor ampulun yardımıyla, hem de kimsenin gözü kör olmuyor.

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
İnternetten mi satın aldınız? Bi de bütün arabalarda standart mı her arabaya olur mu?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,703
2
9,631
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Acaba Uzun Farlarda Ve Sis Farında Böyle Bir Etki Verir Mi Şu An Bunu Düşünüyorum...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,209
45,801
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İnternetten mi satın aldınız? Bi de bütün arabalarda standart mı her arabaya olur mu?
Acaba Uzun Farlarda Ve Sis Farında Böyle Bir Etki Verir Mi Şu An Bunu Düşünüyorum...
Internette de satiliyor urun ama ben sanayide tanidigim bir oto aksesuaricisindan aldim urunu. Aracinizin kisa farlarinin cikisini internetten arastirin mesela benimki h7 cikisli, golf'un h4 cikisli. Bunu bulduktan sonra urun her turlu halojen far icin uyumlu.
Internetten arastirmak lazim bu urunun uzun ve sis fari icin olani var mi diye. Uzun farlar genellikle h1 koduyla geciyor. Ama tahminimce ayni urunun sis uzun kisa farlar icin uyumlu olan cesitleri vardir.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,703
2
9,631
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Internette de satiliyor urun ama ben sanayide tanidigim bir oto aksesuaricisindan aldim urunu. Aracinizin kisa farlarinin cikisini internetten arastirin mesela benimki h7 cikisli, golf'un h4 cikisli. Bunu bulduktan sonra urun her turlu halojen far icin uyumlu.
Internetten arastirmak lazim bu urunun uzun ve sis fari icin olani var mi diye. Uzun farlar genellikle h1 koduyla geciyor. Ama tahminimce ayni urunun sis uzun kisa farlar icin uyumlu olan cesitleri vardir.

Benim Sislerim Ve Uzunlarım H1 O Yüzden merakımdan soruyorum acaba ne gibi faydası olur özellikle yağmurda karda ve siste , sürekli uzun yol yapan biri olduğum için aydınlatma önemli o yüzden merak ediyorum daha detaylı fotoğrafları paylaşabilirseniz memnun olurum

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,209
45,801
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Benim Sislerim Ve Uzunlarım H1 O Yüzden merakımdan soruyorum acaba ne gibi faydası olur özellikle yağmurda karda ve siste , sürekli uzun yol yapan biri olduğum için aydınlatma önemli o yüzden merak ediyorum daha detaylı fotoğrafları paylaşabilirseniz memnun olurum
Sis farlarını sadece yoğun sisli havalarda kullandığım için, sisli havada da direkt sarı rengin daha iyi görüş sağladığını bildiğim için sis farını hiç değiştirmedim. Bu ürünün sis farı ne renk olur onu bilemiyorum açıkçası. Kısa farların rengi beyaz-sarı arası mesela. Aynı şekilde bu ürünün uzun farları için üretilen modelini de deneme şansım olmadı. 3 aydınlatma çeşidi için daha farklı renklerde üretiliyor da olabilir bu ürün. İnternetten uzun-kısa-sis şeklinde ayrı ayrı araştırıp, kullanıcı deneyimlerini okumak gerek. Benim tecrübem resimlerde gördüğünüz üzere kısa farlar üzerine. Açıkçası eski ampullerimle sık sık uzunları açarak yolculuk yaparken, şimdi uzunlara ihtiyacım bile kalmadı gibi bir şey. O yüzden uzunları da değiştirmeyi hiç düşünmedim. Daha zifiri karanlık yerler bulduğumda bu başlık altında yeni resimleri paylaşırım tabii.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,603
18,391
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Sis farlarını sadece yoğun sisli havalarda kullandığım için, sisli havada da direkt sarı rengin daha iyi görüş sağladığını bildiğim için sis farını hiç değiştirmedim. Bu ürünün sis farı ne renk olur onu bilemiyorum açıkçası. Kısa farların rengi beyaz-sarı arası mesela. Aynı şekilde bu ürünün uzun farları için üretilen modelini de deneme şansım olmadı. 3 aydınlatma çeşidi için daha farklı renklerde üretiliyor da olabilir bu ürün. İnternetten uzun-kısa-sis şeklinde ayrı ayrı araştırıp, kullanıcı deneyimlerini okumak gerek. Benim tecrübem resimlerde gördüğünüz üzere kısa farlar üzerine. Açıkçası eski ampullerimle sık sık uzunları açarak yolculuk yaparken, şimdi uzunlara ihtiyacım bile kalmadı gibi bir şey. O yüzden uzunları da değiştirmeyi hiç düşünmedim. Daha zifiri karanlık yerler bulduğumda bu başlık altında yeni resimleri paylaşırım tabii.
Uzunları çoğu zaman kullanmıyoruz zaten:)Ama uzunlara takmak lazım önümüzdekini kör etmek için:)Firmalar neden kötü ampul koyar ki araçlara.Koy güzel bir ampul biz de uğraşmayalım:)Fiyatını sonuna kadar hak eder.Bizim kısalarda da var.Ben de tavsiye ederim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,209
45,801
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Uzunları çoğu zaman kullanmıyoruz zaten:)Ama uzunlara takmak lazım önümüzdekini kör etmek için:)Firmalar neden kötü ampul koyar ki araçlara.Koy güzel bir ampul biz de uğraşmayalım:)Fiyatını sonuna kadar hak eder.Bizim kısalarda da var.Ben de tavsiye ederim.
Önümdekini kör etmek için far yükseklik ayarını sıfıra yani en tepeye getirmem yeterli oluyor. Anında araba görmüş tavşan gibi tepki veriyorlar :) Ama tabii orta seviyeye kadar indirdim millet rahatsız olmasın diye. Kısalardan sonra uzunları unuttum gibi bir şey :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,603
18,391
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Önümdekini kör etmek için far yükseklik ayarını sıfıra yani en tepeye getirmem yeterli oluyor. Anında araba görmüş tavşan gibi tepki veriyorlar :) Ama tabii orta seviyeye kadar indirdim millet rahatsız olmasın diye. Kısalardan sonra uzunları unuttum gibi bir şey :)
Uzun yolda babam yüksekte unutmuş herkes sellektör çakıyodu:)Sonra ayarladık tabi:)

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,450
6,788
4,270
26
Denizli
Marka
Fiat
Bende almak için niyetlenmiştim ama ömürleri kısa diye okuduğum ve çok karanlık yerlerde kullanmadığım için vazgeçtim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,209
45,801
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bende almak için niyetlenmiştim ama ömürleri kısa diye okuduğum ve çok karanlık yerlerde kullanmadığım için vazgeçtim.
Philips ile ilgili ben de olumsuz bir yorum pek okumadım. Ama zaten varsın 1 sene ömrü olsun, gider yine alırım. Şu aydınlatmayı gördükten sonra ben daha sıradan ampullere para vermem hocam.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,603
18,391
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Philips ile ilgili ben de olumsuz bir yorum pek okumadım. Ama zaten varsın 1 sene ömrü olsun, gider yine alırım. Şu aydınlatmayı gördükten sonra ben daha sıradan ampullere para vermem hocam.
Biliydim böyle olacağini:DXenon farları aratmıyor valla.Acaip iyi aydınlatıyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,209
45,801
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Biliydim böyle olacağini:DXenon farları aratmıyor valla.Acaip iyi aydınlatıyor.
Abimdeki 5.20i bi xenon farlı ve onun kısaları bile bu kadar iyi aydınlatmıyor. 2012 merdeces c180'deki adaptif bi xenon farlar ömrümde deneyimlediğim en iyi aydınlatmaya sahipti. O farlardan sonra ilk defa doğru düzgün aydınlatma sağlayan bir fara sahip olmuş oldum hem de 70 liraya :) Tekrar teşekkürler kardeşim :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,603
18,391
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Abimdeki 5.20i bi xenon farlı ve onun kısaları bile bu kadar iyi aydınlatmıyor. 2012 merdeces c180'deki adaptif bi xenon farlar ömrümde deneyimlediğim en iyi aydınlatmaya sahipti. O farlardan sonra ilk defa doğru düzgün aydınlatma sağlayan bir fara sahip olmuş oldum hem de 70 liraya :) Tekrar teşekkürler kardeşim :)
Ne demek abi:)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım