Philips xtreme vision H7 %130

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,617
18,406
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Sıkıntı şu ki far yuvasından kaynaklı sıkıntı varsa ampulü boşa almış gibi hissedebilirim biraz.

Sormayın, sellektör yapmaktan kaçınıyorum :D

Denemek zorundayım, hiç kullanasım gelmiyor uzunları şu an :)
Eskisine oranla kesin fark olur.Cenk Abi de bu kadar fark olacağını düşünmemişti:)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,271
45,900
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sıkıntı şu ki far yuvasından kaynaklı sıkıntı varsa ampulü boşa almış gibi hissedebilirim biraz.

Sormayın, sellektör yapmaktan kaçınıyorum :D

Denemek zorundayım, hiç kullanasım gelmiyor uzunları şu an :)
Hocam far yuvasinda sorun varsa yeni ampulle ogrenmis olursunuz ve yetkiliye basvurursunuz. Ek olarak bu yeni ampulle aydinlatma suanki standart ampullerinizden her turlu daha iyi olacaktir farinizda sorun olsa da olmasa da.

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Hocam far yuvasinda sorun varsa yeni ampulle ogrenmis olursunuz ve yetkiliye basvurursunuz. Ek olarak bu yeni ampulle aydinlatma suanki standart ampullerinizden her turlu daha iyi olacaktir farinizda sorun olsa da olmasa da.
Aracınızın farları merceksiz sanırım. Bu ampulün bazı kısımlarında hafif bir mavilik var gördüğüm kadarıyla. Mesela merceksiz farlara Diamond Vision tarzı mavi renkli ampul takıldığında, farın içi maviye boyanmış gibi gözüküyor. Bu ampullerde böyle bir durum var mı acaba?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,271
45,900
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aracınızın farları merceksiz sanırım. Bu ampulün bazı kısımlarında hafif bir mavilik var gördüğüm kadarıyla. Mesela merceksiz farlara Diamond Vision tarzı mavi renkli ampul takıldığında, farın içi maviye boyanmış gibi gözüküyor. Bu ampullerde böyle bir durum var mı acaba?
Yok hocam farin ici onden bakildiginda sari gozukuyor yalniz hafif beyazi da var. Biraz daha parlak sari gibi gozukuyor. Ne yolda ne farin icinde herhangi bir mavilik hic yok hocam.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,271
45,900
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Wba088.jpg

qEpbpR.jpg

Beyler, merak edenler için daha temiz ve düz bir yerde aydınlatmayı çekmeye çalıştım. İlk resim far ayarı 4.seviyede ayarlıyken yani yere bakarken, ikinci resimse far ayarı 0'dayken yani en yüksekte.. 0 ve 1. seviyeyi kullanmıyorum çünkü selektör yiyorum. 1,5 ve 2.seviye'yi kullanabiliyorum, onlar da selektör yapmıyorlar :) ikinci resimden az çok tahmin edebilirsiniz 1,5 seviyesinin ne kadar fazla aydınlattığını..

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,719
1
6,483
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Zamanında bu başlığı kaçırmışım. Farlar efsaneymiş. Hafta sonu sanayide bulursam ben de taktırayım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,271
45,900
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Zamanında bu başlığı kaçırmışım. Farlar efsaneymiş. Hafta sonu sanayide bulursam ben de taktırayım.
Fason ürünlere dikkat et hocam. Üzerinde Parlak gri renkte original ibaresi yazan yuvarlak bir etiket oluyor. Resimlerde de mevcut sanırım. O şekil olmasına özen göster. İnternette orjinal diye fason ürün satıp, insanları mağdur edenleri de duydum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,271
45,900
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,271
45,900
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Abi tek olması lazım, iki ampüllük yer yok zaten ama emin de değilim.
Hocam yanlışım yoksa hem uzun hem kısa farı aynı olan araçlarda h4 tipi ampul kullanılıyor. İnternetten aracınızın far yuvasının kodunu bulmaya çalışın. Ona göre bu ürünün aynı kodlu olanını alırsınız. Benim aracımın farı h7 çıkışlı ve ürünün görselinde de gördüğünüz gibi h7 olanı aldım. Sizin de h4 olması lazım.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Hocam yanlışım yoksa hem uzun hem kısa farı aynı olan araçlarda h4 tipi ampul kullanılıyor. İnternetten aracınızın far yuvasının kodunu bulmaya çalışın. Ona göre bu ürünün aynı kodlu olanını alırsınız. Benim aracımın farı h7 çıkışlı ve ürünün görselinde de gördüğünüz gibi h7 olanı aldım. Sizin de h4 olması lazım.
Ona şimdiden bakayım da aracı aktif kullanmaya başladığımız vakit ilk işim alıp takmak olsun. Bu farı gördükten sonra bizdekiler resmen meşale ile yol aydınlatmaya çalışmakmış onu farkettim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,271
45,900
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ona şimdiden bakayım da aracı aktif kullanmaya başladığımız vakit ilk işim alıp takmak olsun. Bu farı gördükten sonra bizdekiler resmen meşale ile yol aydınlatmaya çalışmakmış onu farkettim.
Şimdi bir araştırdım kardeşim, hem uzun hem kısa far olarak kullanılan ampul tipi h4 oluyor. h4 te hem uzun için hem kısa için ampul teli bulunuyor. Senin aracın da h4 çıkışlı olması gerekiyor. Sen de teyit etmek için bir kez daha araştırırsın ama h4 seninki. Ben ampulleri taktırırken farları da kaputu açıp far üzerinden ayarlattım. Siz de ayarlatmayı unutmayın o şekilde daha etkili görüş sağlanır. Geçen 360 km'lik bir gece yolculuğu yaptım ve uzun fara hiç ihtiyacım olmadı çok şükür.

Son düzenleme:

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,719
1
6,483
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Şimdi hocam, benim arabada kısalar h7, uzunlar h11 miş. Sadece kısaları değiştirecek şekilde h7nin siparişini verdim. @CenkGs sen de sadece kısaları mı değiştirdin? Yoksa ikisi de birlikte değişmeli gibi bir durum var mı?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,271
45,900
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Şimdi hocam, benim arabada kısalar h7, uzunlar h11 miş. Sadece kısaları değiştirecek şekilde h7nin siparişini verdim. @CenkGs sen de sadece kısaları mı değiştirdin? Yoksa ikisi de birlikte değişmeli gibi bir durum var mı?
@CenkGs abi bu ampuller focus 3'ler ile uyumlumu?
Hayırlı uğurlu olsun hocam. Benim sorunum kısalarla alakalı olduğu için ben sadece kısaların ampullerini değiştim. Görsellerde gördüğün h7 ampulden aldım sadece uzunlara dokunmadım. Taktırırken far ayarı da yaptırmayı unutma hocam çünkü zamanla farlar kötü yollardan dolayı aşağıya doğru inebiliyor ve ayarı bozuluyor malum.
Tüm araçlarla uyumlu kardeşim. Aracının farının ampul girişini öğrenirsin ( focus 3'ün de h7 olması gerek) ona göre uygun olanı alıp takarsın.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,271
45,900
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu arada beyler, ampulün performansı farın içindeki reflektörün kalitesi ve ne kadar uzun süre kullanılmış olduğuyla doğru orantılıdır. Ek olarak ben ampulleri taktırırken farları da farın üzerinden ayarlattım. Bu resimde benim aracın far yükseklik ayarının kumandası görünüyor. Görseli koydum ki daha iyi anlatabileyim. Ben farları ayarlatırken farklı bir yol izledim; normalde araçların farları ' 0 ' seviyesindeyken yani en yukarı bakan haliyle ayarlanıyor. Bense ' 4 ' numarada yani iyice yere indirilmiş şekilde farları ayarlattım yani tamamen yere baktığı seviyedeyken yukarı kaldırttım. Bu şekilde kullandığım ampullerin de aydınlatma performansı daha iyi seviyeye geldi. Görselde görünen far kumandasında 4 rakam, aralarında da noktalar bulunuyor. Yani toplam 9 tane far seviye ayarı yapılıyor. Ben 2.seviyede yani tam ortada kullanıyorum, bu şekilde hem daha uzağı aydınlatıyor hem de karşıdakinin gözünü almıyor. 1 ve 2 arasındaki noktaya indirdiğimde farlarım biraz daha yukarı kalkıyor fakat o zaman 4 araçtan 1'i selektör yapıyor. Anlatmak istediğim; görsellerde görünen aydınlatma performansını hem ampul sayesinde hem de yukarıda anlattığım tarzda yaptırmış olduğum ayar sayesinde elde ettim.
-font-b-automatic-b-font-font-b-headlights-b-font-switch-manual-height-font-b.jpg

Son düzenleme:

MirkanZJ

Profesör
10 Eyl 2016
177
408
1,535
İstanbul
93 model aracımın, 9004 ampül tipi kullanan farlarını sıfır h4 tip farlar ile değiştirdim ve bu ampüllerden kullandım...
Aydınlatması gerçekten güzel oldu... Asla xenon veya led düşünmüyorum...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım