Renault Megane 2001 Coupe.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,294
3,931
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Ufff en sevdiğim arabalardan
Bizim burda bir tane cabrio var sonradan direk kesip mi yaptılar bilmiyorum ama epey yormuşlar aracı.
Megane 1 benim için apayrı bir şey..

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Ufff en sevdiğim arabalardan
Bizim burda bir tane cabrio var sonradan direk kesip mi yaptılar bilmiyorum ama epey yormuşlar aracı.
Megane 1 benim için apayrı bir şey..

Cabrio'nun sonradan kesildiğini zannetmiyorum, onun arka bölgesinde tavan döşemesi için çok ayrı bir düzenek mevcut. Türkiye'de Megane 1 Cabrio zaten çok sayılı kaldı, Coupe'den de beter oldular. :) Megane 1'in sende ki özelini biliyorum hocam, çok başka bir araç kullananlar için. :) Çok teşekkür ederim. :) İç fotoğraflar Megane 1 sedan ile aynı zaten, sadece koltuklar ve belirli şeyler farklı. Maziye gidiş oldu senin için. :)

emre16

Panpa
8 Eyl 2016
1,607
4,922
4,070
29
Aydın / Bursa
Marka
Renault
Hocam bu beyaz kadran diğer grilere oranla mükemmel. Hastası olmamak mümkün değil hatta bana kalırsa. Siz de tadını aldınız yani bu motorun ve arabanın :) :)
fazlasıyla aldım hocam :) yukarıda iç trim kalitesiyle ilgili bi muhabbet dönmüş benim şahsi fikrim şu , havalandırma ızgaraları hariç her yönden Megane 1 daha kaliteli , boşundan dolusuna çokça Megane 2 sahibi olduk rahatlıkla söyleyebilirim Megane 1 RXİ donanımla arattı hep kendisini :)

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
fazlasıyla aldım hocam :) yukarıda iç trim kalitesiyle ilgili bi muhabbet dönmüş benim şahsi fikrim şu , havalandırma ızgaraları hariç her yönden Megane 1 daha kaliteli , boşundan dolusuna çokça Megane 2 sahibi olduk rahatlıkla söyleyebilirim Megane 1 RXİ donanımla arattı hep kendisini :)

Hocam havalandırma ızgaraları sıcaklığa maruz kaldığında maalesef sağa ve sola hareket ettirirken hafif hafif ses yapmaya başlıyor. Lakin yılına göre bakarsak hala daha çoğu Megane 1'in havalandırma ızgarası ufak tefek sorunları hariç üzerinde kalabilmiş. Bir tık daha iyi yapsalardı keşke ama yine de dayanıklı diyebilirim. :) Trim sesi konusunda ise maalesef üzücü olabiliyorlar. Megane Coupe özellikle daha fazla trim sesi çıkartıyor Megane Sedan'a göre. Bu da aracın sertliğinden dolayı. Yalıtıma gitmek şart trim konusunda. :) Megane 2 sahibi hiç olmadım, sadece çoğu defa kullandım. Tamamen sana katılıyorum, Megane 1 RXI donanımın verdiği kalite hissiyatı Megane 2'den daha yoğun. Megane 1 çok farklı. Megane 2'ye göre üzerinde çalışılmış hissettiriyor. :) Artık dönemi bitti, temiz örneklerine rastlamak çok gün. Bana kalırsa şanslısınız bu arabanın tadını aldığınız için :)

Son düzenleme:

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Hocam havalandırma ızgaraları sıcaklığa maruz kaldığında maalesef sağa ve sola hareket ettirirken hafif hafif ses yapmaya başlıyor. Lakin yılına göre bakarsak hala daha çoğu Megane 1'in havalandırma ızgarası ufak tefek sorunları hariç üzerinde kalabilmiş. Bir tık daha iyi yapsalardı keşke ama yine de dayanıklı diyebilirim. :) Trim sesi konusunda ise maalesef üzücü olabiliyorlar. Megane Coupe özellikle daha fazla trim sesi çıkartıyor Megane Sedan'a göre. Bu da aracın sertliğinden dolayı. Yalıtıma gitmek şart trim konusunda. :) Megane 2 sahibi hiç olmadım, sadece çoğu defa kullandım. Tamamen sana katılıyorum, Megane 1 RXI donanımın verdiği kalite hissiyatı Megane 2'den daha yoğun. Megane 1 çok farklı. Megane 2'ye göre üzerinde çalışılmış hissettiriyor. :) Artık dönemi bitti, temiz örneklerine rastlamak çok gün. Bana kalırsa şanslısınız bu arabanın tadını aldığınız için :)
Trimlerde kullandıkları viscoelastiklerden bulabilir miyiz bulsam ben aracımın bazı parçalarına kendim girişirim

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Trimlerde kullandıkları viscoelastiklerden bulabilir miyiz bulsam ben aracımın bazı parçalarına kendim girişirim

Tabi, bulabilirsiniz hocam. Farklı farklı markalarda ürünler var kalitesine göre değişkenlik gösteriyor. Otopark.com'un yalıtım videosunda bu konu geçiyordu diye hatırlıyorum. Bir ürün gösteriyorlardı :) O konunun bahsedildiği saniye ile video:

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Son düzenleme:

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Malzeme bilsem hepsinden iyi yaparım ince işçilik bizim işimiz :D

Elbet bu işin püf noktaları vardır, onlar öğrenildiğinde yavaş yavaş 1 hafta da tamamen araç çıkartılabilir gibi görünüyor. Malzeme konusu bu işin püf noktalarından, her yerin malzemesi birbirinden ayrı ve çok farklı özelliklerde. :D

emre16

Panpa
8 Eyl 2016
1,607
4,922
4,070
29
Aydın / Bursa
Marka
Renault
117k da alınmıştı Megane 1 ilk sahibinden boyasız değişensiz Lacivertti çok iyi makinaydı :)

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,294
3,931
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Cabrio'nun sonradan kesildiğini zannetmiyorum, onun arka bölgesinde tavan döşemesi için çok ayrı bir düzenek mevcut. Türkiye'de Megane 1 Cabrio zaten çok sayılı kaldı, Coupe'den de beter oldular. :) Megane 1'in sende ki özelini biliyorum hocam, çok başka bir araç kullananlar için. :) Çok teşekkür ederim. :) İç fotoğraflar Megane 1 sedan ile aynı zaten, sadece koltuklar ve belirli şeyler farklı. Maziye gidiş oldu senin için. :)
Telefonum garanti de yoksa foto çekerdim aslında da epey dökük vaziyette cabrio.
Bu arada neredeyse adam akıllı ilk sürdüğüm araba idi.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Telefonum garanti de yoksa foto çekerdim aslında da epey dökük vaziyette cabrio.
Bu arada neredeyse adam akıllı ilk sürdüğüm araba idi.

Geçmiş olsun. Bu konu ile ilgili bir örnek vermek istiyorum. Türkiye’de belki 2 tane olan F7R’ın Cabrio kasası var. Jantından tutun farlarına kadar orijinal. Maalesef sahibi arabayı çöp haline getiriyor. Her yerinde yapıştırma ve tamponda yazılar. Garip aksesuarlarla doldu araba. Ve bu araba F7R’ın en nadir kasası. F7R bile nadirdir, Cabrio F7R tamamen koleksiyon niteliğine sahip. İnsanlar bu arabaları uygun buluyor, arabadan anlamayan da alıyor ve bu hale geliyor arabalar. Güzel bir Cabrio’dan bahsettiğiniz kırmızı renkli, güzelim arabaları bu şekilde kaza bile yaptırmadan çöp haline getirmek zor ama başarıyorlar.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Bu gün küçük bir liste çıkarttım kendime. Yapılacaklar ve sorunlar listesi. Bu listeyi hazırlamadığım zaman işlere bir türlü başlayamıyorum, üşengeçlik oluyor. Daha fazla ertelemeye gerek yok. :)

• Tekerlekler tam sağ ve tam sol konumundayken araç esneyecek zeminlerden geçtiğinde çıtırtı sesleri geliyor. Ön takım gayet iyi, tekerleklerde boşluk yok, tüm düzen eksiksiz ve tam olması gerektiği gibi. Sorunun kaynağı amortisör kısmından kaynaklanıyor gibi görünüyor. Bu sorunu teşhis etmek için Zonguldak'a gitmeyi bekliyorum.
  • Sürücü cam düğme panelinde yolcu camı düğmesi arızalı, temassızlık sorunu mevcut. Bu düğmenin değişmesi gerekiyor ve ardından cam düğme paneli mümkünse sıfırı alınıp yerine takılacak. Megane 1'lerde kronik olarak düğme paneli ayakları kırılıyor ve yapıştırmak zorunda kalıyorsunuz. Zamanla sök tak yapmak gerektiğinde panelin etrafı zedeli görünmüş oluyor.
  • Aracın dış sıcaklık göstergesi yüksek derece gösteriyor. Ayna atlında ki direnç arızalı. Bu direnci elektrik işinden anlayan kişiler çözebiliyor. Elektrikçiye gidilecek ve bu sorun düzeltilecek.
  • Baskı balata değiştirilirken hazır terlemeden dolayı tüm keçeleri değiştirdik. Karter keçesi ve şanzıman keçesi orijinal Renault Mais keçeler ve sıvı contalar ile değişti. Bu defa terlememiz arttı. Maalesef K4M motorlarda ne yaparsanız yapın bu terleme oluyor, tek yapabildiğiniz terlemeyi azaltmak. Baskı balata değişimimiz tekrar geldi, tekrar tüm keçeleri ve contaları değiştireceğiz. Aynı zamanda volant sorunumuz ortaya çıktı denilebilir. @OguzhanC farketti. Değişme gidilecek. Bu defa daha dikkatli bir işlem uygulayacağız.
  • Direksiyon simiti artık deforme olmuş durumda. Bariz olarak soyulma yok lakin üzerinde ki tabakayı kaybetti. Kaliteli bir direksiyon kaplaması 200 TL civarında. Tamamen direksiyon simiti 300 TL. Direksiyon simiti değişime gidecek.
  • Yolcu tarafı iç kapı açma kolunda çatlak var. Maalesef bu parça pahalı. Türkiye üretim Megane 1'in parçası ile dıştan aynı ama uymuyorlar. Orijinal Türkiye üretim Megane 1 kapı açma kolu 100 TL bile değil. Fransız üretim Megane 1'in parçası 240 TL. Bu konuda araştırma yapıyorum, değişmesi gerekli.
  • Sürücü tarafı, içeriye bindiğinizde kapıyı çekerken tutuğunuz ceplik çatlak. Bu parçanın da değişmesi gerekiyor. Bu parçaların sorgusu için servise gitmem gerekiyor. Belirli parçaları bulmak çok güç, Fransa'dan getirtiyorlar. Bundan dolayı üşeniyorum değiştirmeye.
Az gibi görünen parçalar listeye döküldüğünde insanın gözünde büyüyor. Bu parçaları değiştirmek ve aracı iyileştirmek istendiğinde çoğu kişi "çok masraflı araba" algısına sahip oluyor. Aslında bunlar şart değil, temiz görünmesi için her şey. :)

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,294
3,931
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Geçmiş olsun. Bu konu ile ilgili bir örnek vermek istiyorum. Türkiye’de belki 2 tane olan F7R’ın Cabrio kasası var. Jantından tutun farlarına kadar orijinal. Maalesef sahibi arabayı çöp haline getiriyor. Her yerinde yapıştırma ve tamponda yazılar. Garip aksesuarlarla doldu araba. Ve bu araba F7R’ın en nadir kasası. F7R bile nadirdir, Cabrio F7R tamamen koleksiyon niteliğine sahip. İnsanlar bu arabaları uygun buluyor, arabadan anlamayan da alıyor ve bu hale geliyor arabalar. Güzel bir Cabrio’dan bahsettiğiniz kırmızı renkli, güzelim arabaları bu şekilde kaza bile yaptırmadan çöp haline getirmek zor ama başarıyorlar.

Türkiye de araba dahil bir çok şey böyle kıymet bilemiyoruz ben eski paraları o kadar kıymetli paraları 3 kuruşa satıyorlar mesela ve ne bileyim saattir tarihi eserlerimizdir bir çok şey böyle maalesef ülkemizde. Araştırmamak ve eğitim eksikliği bence en başta..
Yani bu araba ile sınırlı değil kesinlikle..

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Türkiye de araba dahil bir çok şey böyle kıymet bilemiyoruz ben eski paraları o kadar kıymetli paraları 3 kuruşa satıyorlar mesela ve ne bileyim saattir tarihi eserlerimizdir bir çok şey böyle maalesef ülkemizde. Araştırmamak ve eğitim eksikliği bence en başta..
Yani bu araba ile sınırlı değil kesinlikle..

Katılıyorum. Maalesef sadece araba ile sınırlı değil, genel değerlerimize olan bakış açımız ile alakalı.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Konumuza eklenmesi gereken çok eski bir misafirimiz var. Bana Renault sürüş zevkini yaşatan ilk araba, Megane 1 Coupe için yola çıkmama sebep olan bende ki yeri bambaşka olan araba.

O sadece bir Clio değil, K4M motoru ve güzel ayarlanmış vites oranlarıyla, donanımıyla benim eski tabirimle "siyah elmas". Kendisi ilk alındığında boyasız, 110.000 kilometre civarlarında, Dynamique paket bir Fransız'dı. Değişensiz, boyasız, ciddi manada jantları hariç fabrikadan çıktığı gibi duran bir arabaydı. Sonrasında kaliteli spor yay ve egzoz başlığı yapılmıştı. Şimdi 3 kapılı temiz Clio bulmak imkansız denilebilir. Antalya'dan getirtilmişti. O dönemler Antalya'dan çok temiz 3 kapılı Clio'lar çıkıyordu.

Sonrasında bir gece yarısı aracın tamamı çizildi. Komple boyatılmak zorunda kalındı ve boya maalesef beklediği gibi iyi çıkmadı. Araçta oluşan boya dalgaları yüzünden soğumuş olundu ve satıldı. O dönemler henüz reşit bile değildim, almak çok isterdim. Aracın aynı sahibinden gün geldi şuan ki aracım Megane 1 Coupe'yi aldım. :)

2014-09-20 19.08.28-12.jpeg
2014-09-20 19.08.28-13.jpeg
403439_3582531796841_1118685254_n.jpg
540519_3582532476858_268719098_n.jpg
599608_3582533156875_1815674_n.jpg
Fotoğraf0286.jpg
Goruntu(058).jpg
Goruntu(060).jpg

Arabanın bu gün ki ilanı: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...den-clio-dinamik-171000-km-de-616814783/detay :( Bir an "şu güzel arabayı kurtar ve elden geçir, Coupe'nin yanına koy" dedim kendime, keşke maddi yeterliliğim olsa. Bir saniye bile eski anılarım için beklemezdim.

Son düzenleme:
10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Konumuza eklenmesi gereken çok eski bir misafirimiz var. Bana Renault sürüş zevkini yaşatan ilk araba, Megane 1 Coupe için yola çıkmama sebep olan bende ki yeri bambaşka olan araba.

O sadece bir Clio değil, K4M motoru ve güzel ayarlanmış vites oranlarıyla, donanımıyla benim eski tabirimle "siyah elmas". Kendisi ilk alındığında boyasız, 110.000 kilometre civarlarında, Dynamique paket bir Fransız'dı. Değişensiz, boyasız, ciddi manada jantları hariç fabrikadan çıktığı gibi duran bir arabaydı. Sonrasında kaliteli spor yay ve egzoz başlığı yapılmıştı. Şimdi 3 kapılı temiz Clio bulmak imkansız denilebilir. Antalya'dan getirtilmişti. O dönemler Antalya'dan çok temiz 3 kapılı Clio'lar çıkıyordu.

Sonrasında bir gece yarısı aracın tamamı çizildi. Komple boyatılmak zorunda kalındı ve boya maalesef beklediği gibi iyi çıkmadı. Araçta oluşan boya dalgaları yüzünden soğumuş olundu ve satıldı. O dönemler henüz reşit bile değildim, almak çok isterdim. Aracın aynı sahibinden gün geldi şuan ki aracım Megane 1 Coupe'yi aldım. :)

Ekli dosyayı görüntüle 15896
Ekli dosyayı görüntüle 15897
Ekli dosyayı görüntüle 15898
Ekli dosyayı görüntüle 15899
Ekli dosyayı görüntüle 15900
Ekli dosyayı görüntüle 15901
Ekli dosyayı görüntüle 15902
Ekli dosyayı görüntüle 15903

Arabanın bu gün ki ilanı: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...den-clio-dinamik-171000-km-de-616814783/detay :( Bir an "şu güzel arabayı kurtar ve elden geçir, Coupe'nin yanına koy" dedim kendime, keşke maddi yeterliliğim olsa. Bir saniye bile eski anılarım için beklemezdim.
yazın bizim arkadaş için aynısından bakıyordum :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım