Renault Megane 2001 Coupe.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,872
26,254
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Stepneyi dik koyunca sığıyo mu aceba? Onu öyle durdurup kancayla sabitlerseniz ciddi alan kazanırsınız bagajdan eğer mümkünse

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Bizim arabada sığmıyor da bu coupe biraz heçbek gibi ya bagaj yüksektir belki sığar dediydim :D

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam bende de sizin arabaya sığar düşüncesi vardı. :D Arka cam ile birlikte açılabilir yapsalardı belki sığardı. Arabada LPG’yi bilinçli kullanmaya gayret etsem bile çok baltalanıyor araba, sökeceğim zaten bu yıl artık :)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,872
26,254
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Hocam bende de sizin arabaya sığar düşüncesi vardı. :D Arka cam ile birlikte açılabilir yapsalardı belki sığardı. Arabada LPG’yi bilinçli kullanmaya gayret etsem bile çok baltalanıyor araba, sökeceğim zaten bu yıl artık :)
Sedan ya bagaj boylamasına uzun yükseklik pek yok :D
Valla benim kendime ait olsaydı ya sırf o yer olayı yüzünden sökerdim ya normal tüpe geçerdim en olmadı ufak stepne alırdım. Passatın koskoca bagajının yarısı yalan oluyor stepne yüzünden. Tank 35lik galiba normal tüpe çevirsem hem daha az yer kaplar hem daha büyük olur dikine de kullanabileceğim için muhtemelen

Son düzenleme:

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Valla benim kendime ait olsaydı ya sırf o yer olayı yüzünden sökerdim ya normal tüpe geçerdim en olmadı ufak stepne alırdım. Passatın koskoca bagajının yarısı yalan oluyor stepne yüzünden. Tank 35lik galiba normal tüpe çevirsem hem daha az yer kaplar hem daha büyük olur dikine de kullanabileceğim için muhtemelen

Normal tüp göründüğü gibi pek küçük olmuyor. Bagaja tüp konulduğunda çok yer kaplıyor stepne tüpe göre. En mantıklısı stepne tüp ve küçük slim stepne gibi. Ama bu defa uzun yol gidiyorsanız küçük stepne biraz dert. Her açıdan sorun hocam şimdi farkediyorum :D Tüpü dikine koymuyorlar diye biliyorum, sabit bir ayak yönü var. Bi de tüpü direk görüyor olmak psikolojik olarak beni ürkütüyor. Kablolar zedelenecek gibi hissettiriyor.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,872
26,254
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Normal tüp göründüğü gibi pek küçük olmuyor. Bagaja tüp konulduğunda çok yer kaplıyor stepne tüpe göre. En mantıklısı stepne tüp ve küçük slim stepne gibi. Ama bu defa uzun yol gidiyorsanız küçük stepne biraz dert. Her açıdan sorun hocam şimdi farkediyorum :D Tüpü dikine koymuyorlar diye biliyorum, sabit bir ayak yönü var. Bi de tüpü direk görüyor olmak psikolojik olarak beni ürkütüyor. Kablolar zedelenecek gibi hissettiriyor.
Yan duran bi lastikten daha dar normal tüp her türlü. Daha küp gibi olduğundan yukarı doğru da alan kullanır o benim işime gelir. Şimdi lastiğin durduğu alanda lsstiğin üstü boş ama pek bişey kıyamıyorum. Lastiği ters çevirip ıvır zıvırı jantın içine bırakıyoruz uzun yolda da ufak poşetleri falan koyabiliyoruz büyük valizde falan sıkıntısı oluyo bize

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Yan duran bi lastikten daha dar normal tüp her türlü. Daha küp gibi olduğundan yukarı doğru da alan kullanır o benim işime gelir. Şimdi lastiğin durduğu alanda lsstiğin üstü boş ama pek bişey kıyamıyorum. Lastiği ters çevirip ıvır zıvırı jantın içine bırakıyoruz uzun yolda da ufak poşetleri falan koyabiliyoruz büyük valizde falan sıkıntısı oluyo bize

Evet tüp şeklinde olması stepne ile kullanımdan çok daha kolay olur. Lastik dediğiniz gibi çok yer işgal ediyor. Tüp içerisine eşya konulduğunda tıkır tıkır ses yapabiliyor maalesef, lastik patladığında ise en kötüsü başınıza geliyor. Çıkan lastiği pis bir şekilde bagaja koymak zorunda kalıyorsunuz, eşyalar varsa hepsi kirlenmiş oluyor. Bir yığın dert. Sizin stepneden normal tüpe geçmeniz daha avantajlı :)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,872
26,254
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Evet tüp şeklinde olması stepne ile kullanımdan çok daha kolay olur. Lastik dediğiniz gibi çok yer işgal ediyor. Tüp içerisine eşya konulduğunda tıkır tıkır ses yapabiliyor maalesef, lastik patladığında ise en kötüsü başınıza geliyor. Çıkan lastiği pis bir şekilde bagaja koymak zorunda kalıyorsunuz, eşyalar varsa hepsi kirlenmiş oluyor. Bir yığın dert. Sizin stepneden normal tüpe geçmeniz daha avantajlı :)
İşte neresinden tutsan bi fedakarlık isteyen sistem bu lpg. Nalet olsun yokluğa :D 1.5yıl önce tüp süresi dolduğunda değiştirirken dedim de dinlemedi abim en az 10yıl duracak bu tüp üstünde ki zaten satılır 10 seneye araba :D hayırlısı diyip geçiyoruz

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
İşte neresinden tutsan bi fedakarlık isteyen sistem bu lpg. Nalet olsun yokluğa :D 1.5yıl önce tüp süresi dolduğunda değiştirirken dedim de dinlemedi abim en az 10yıl duracak bu tüp üstünde ki zaten satılır 10 seneye araba :D hayırlısı diyip geçiyoruz

Kanser gibi bağlanmış o tüp arabaya. Bırakmıyor anlaşıldı. :D Benzin de alınır gibi değil, gittiğim her yolu bi de benzin ile hesaplıyorum. O an mutluluk oluyor. Artık bu şekilde telafi edecek bizi. :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,872
26,254
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Kanser gibi bağlanmış o tüp arabaya. Bırakmıyor anlaşıldı. :D Benzin de alınır gibi değil, gittiğim her yolu bi de benzin ile hesaplıyorum. O an mutluluk oluyor. Artık bu şekilde telafi edecek bizi. :D
Koskoca 1.5 tonluk nerdeyse 25yıllık teknolojili atmosferik bi arabayla lpg siz yılda 15bin km yapmak ciddi cesaret istiyo. Sürekli yoğun trafikte kullanıyoruz gazda 70 kuruşa falan denk geliyor. Hele geçen bi yaktı 110 liralık gzla 125km anca gidebildim aklım çıktı :D

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Koskoca 1.5 tonluk nerdeyse 25yıllık teknolojili atmosferik bi arabayla lpg siz yılda 15bin km yapmak ciddi cesaret istiyo. Sürekli yoğun trafikte kullanıyoruz gazda 70 kuruşa falan denk geliyor. Hele geçen bi yaktı 110 liralık gzla 125km anca gidebildim aklım çıktı :D

Eyvah eyvah. Siz benzin ile düşünün kilometrede ki kuruşu. Kuruş olmaktan çıkıyor artık. İnsana kalp krizi geçirtir. 110 liralık gazla 125 kilometre tabi aklınızı çıkartır, gazda bile doyumsuz insanlar gibi davranıyor. :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,872
26,254
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Eyvah eyvah. Siz benzin ile düşünün kilometrede ki kuruşu. Kuruş olmaktan çıkıyor artık. İnsana kalp krizi geçirtir. 110 liralık gazla 125 kilometre tabi aklınızı çıkartır, gazda bile doyumsuz insanlar gibi davranıyor. :D
Normal şartlarda da 100 110a depo doluyo 150km falan gidiyor işte. Günde 10km yolu 1.5saatte gidiyoruz ayda 2 depo yiyoruz işte. Aynı araba uzun yolda 5kişi full bagaj antalyaya dağları tırmana tırmana 30kuruşun altına da inip gönlümüzü alıyor ama :D

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Sen bu arabayla tüple kaç km yaptın ?

Net olarak hatırlamıyorum. Tüpü satmadan önce kuzenim takmıştı, o dönem 154.000 civarındaydı. Ben aldığımda 156.000 civarındaydı araç. Sonrasında "%80'i uzun yolda" olarak 219.000 kilometre oldu araba şuan. Hemen hemen 2 haftada 1 İstanbul-Zonguldak yapıyor. Ben arabayı alalı 2 yıl oldu olmadı.

Son düzenleme:

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Normal şartlarda da 100 110a depo doluyo 150km falan gidiyor işte. Günde 10km yolu 1.5saatte gidiyoruz ayda 2 depo yiyoruz işte. Aynı araba uzun yolda 5kişi full bagaj antalyaya dağları tırmana tırmana 30kuruşun altına da inip gönlümüzü alıyor ama :D

Şehir içi insanlarda olduğu kadar araba da strese giriyor. Gördüğüm kadarıyla Ankara'dasınız. Orada ki trafiğe denk geldim, İstanbul'dan çok farkı yok düşüncesindeyim. Çok normal trafikte o kadar yakması. Uzun yolda 30 kuruşun altına indiğinde ve uçak konforu sunduğunda yüzlerde ki tebessüm için "iyi ki" dedirtiyor. :D

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
O zaman tebrikler en az 10 bin lira cebinde kaldı :D

Teşekkür ederim. Amorti etmese asla kullanmazdım. :D İki haftada bir İstanbul-Zonguldak yapıyorum. 100 kilometrede ortalama 6 litre yakıyor. Her yola gidişimde 100 TL cebimde kalıyor. Tek gideri 10.000 kilometre de bir defa olmak üzere LPG sistemi bakımı 80 TL. :)

Not: 10.000 TL bir adet K4M sandık motor demektir. :D

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım