KAPALI Seat Leon - Ford Focus

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tiffani

Profesör
14 Eki 2016
57
85
1,060
Niğde
Marka
Volkswagen
Merhaba arkadaşlar,
Kullandığım Araçlar:
2013 Fiesta 1.5 TDCi Titanium X (36.000 Km) Ortalama 4,9 lt/100km
2016 Fiesta 1.6 Ti-VCT PowerShift Trend X(19.000 Km) Ortalama 6,4 lt/100km
2015 Mondeo 1.6 TDi Titanium (16.000 Km) Ortalama 5,9 lt/100km

Şu anda da Adana Hasan Kavi Seat Bayiinden almış olduğum 2016 1.6 TDi Style Leonu 5.000 Km'dir Ortalama 6,1 lt/100km kullanıyorum. Aracı değiştirmek istiyorum. FAKAT yeni alacağım araca 10 yıl gibi bir uzun vadede bineceğim. Bu yüzden;

2017 yılının sonunu bekleyip makyajlı 1.5 EcoTSi Evo 150PS (250 Nm) DSG Leon mu almalıyım, yoksa
Focus Hatchback 1.6L Ti-VCT 125PS (159 Nm) PowerShift mi almalıyım?

Focus'un Atmosferik motoru nasıl bir performans sergiler uzun vadede ne olur bilmiyorum.
Fiesta kullandığım için Focus'un PowerShift şanzımanından da DSG kadar memnun kalmayacağımı düşünüyorum.

Diğer yandan da, 1.5 EcoTSi Evo motordaki Turbo dan (Kısmen DSG'den) ötürü motorun ne kadar uzun ömürlü olacağı hakkında şüphelerim var.

Kısaca bu iki araç arasında motor/şanzıman ikilisini uzun vadede kullanmak amaçlanarak kıyaslama konusunda sizlerinde fikirlerini almaktan memnuniyet duyacağım.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
sizin kasada değil hocam yenisinde bu var. hacim anlamında değil ama arabanın içi fazla siyah ve camlar ufak. bu da basık bir hava yaratıyor. coupe formlu tasarımın götürüsü bunlar da yapacak bir şey yok. bej renk özellikle yeni kasada şart bence iç mekan olarak
bej alsınlar arkadas. ekmek yoksa pasta yesınler gıbı oldu ama aklınız varsa krem almayın olum. almayın bıldıgınız. oturunca bıle kırlenıyor. mezar gıbı olsun sımsıyah olsun hatta :D

sdt

Profesör
8 Eyl 2016
108
116
1,185
ayağının ucuyla basarsan yürümez turbo gibi asıl bakalım yürüyor mu yürümüyormu? 0-100 turbo focusla atmosferik aynı yürümüyorsa nasıl olyor o iş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım