vw arteon'un yol tutamaması ve esp sorunu 2.0 4wd

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
vw arteon gibi sportif (kısmen spor diyebileceğimiz bir) arabanın hem de 4 wd olan bir arabanın moose testte fazlaca arkadan kayması ile dubaları ezip yoldan çıkması normal mi! ya esp problemi var yada 4wd sıkıntısı var. şubat ayında araba aldık yeni 5008, kafamda son 2 araç vardı biri arteon ve 5008 di. ama allahtan şu videoyu görmüşüm de almamışım arteon
lastiğe laf edecek biri çıkmaz herhalde p-zero lar var,daha ne olsun:D

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
hahah yüceltmek mi :D:D:D
son 2 tercihimi sizlere paylaştım,iyi yapmışın diyen de oldu kötü diyen de , peugeot çok hafif bir araba ve hafif zıpladığında veya bozukluk varsa yolda direksiyon boşa çıkıveriyor, bundan önce jeep grandcherokee vardı ve gram oynamıyordu herhangi bir bozuklukta.
https://otopark.com/forum/threads/c-suv-kıyaslama-neden-opel-grandland-x.7184/
Bende yaptığım tercihe göre bie yazı yazmıştım ama başka arabalara bu kadar saldırmadım. Başka arabalara laf atmaya gerek yok. Bazı insanlar sanırım aşırı hassas fazla alınıyorlar.

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
508 ile CLS'yi kıyaslayıp CLS ayarında diyorsun hatta ona rakip görüyorsun, bunu da Arteon ile 5008'i kıyaslamana atıfta bulunmak için yazdım..
Dünyada en adil dağıtılan şey akıl, herkes kendi bilgisiyle mutlu...

İyi forumlar
evet akıl önemli ama gördüğünü de anlamadıktan sonra akıl olsa neye yarar, kıyas lafı yanlış maalesef

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
evet akıl önemli ama gördüğünü de anlamadıktan sonra akıl olsa neye yarar, kıyas lafı yanlış maalesef

Şunu ben yazdım zaten

kesinlikle öyle , esp kapalı bu hareketleri yapsa kabul edilebilir ama,arabayı zaman zaman annem de babam da kullanacak, biri suv biri sportcoupe, ve arteonun süspansiyonları 5008 den daha sert,5008 o salınıma rağmen sorunsuz dönüyor.

Şunu da

Ekli dosyayı görüntüle 14098 Son yıllarda Peugeot premiumlara göz kırpıyor derken Yeni Peugeot 508 tanıtıldı, dinamik sportcoupe görünümlü ve yeni i-cockpit sistemi ile bu arabanın altına büyük bir mühendislik yatığının kanıtı,premıumlardan rakipleri şimdilik A5,BMW 4, MB CLA gibi gözüküyor , Passatı bu araçla kıyaslamak aptallık olur diye düşünüyorum,ama arteon iyi bir rakip gibi yeni 508'e,ama gönül ister ki 4wd veya arkadan itiş olsun ama umutları kaybetmemek lazım çünkü 2019 da hybrid motoru ile geleceği söyleniyor,büyük bir ihtimalle elektrik motoru arkadan tahrik sağlayacak ve öyle olursa ön %70 arka %30 gibi bir güç aktarım değeri görebiliriz.aynı hybrid sistemi yeni 3008 ve 5008 e de geleceği söyleniyor ,euro 6 kuralları yüzünden güçsüz kalan bu otomobiller inşallah elektrik motoru ile biraz güçlendirilir ve kusursuza yakın olan yeni Peugeot plafrormu sayesinde segmentinin en iyi yol tutan arabası ünvanını kazanması dileğiyle...

Hatta şunu da ben yazdım

en yakın cls gibi çünkü CLA kompakt bir araba,ille de xls demiyorum ama en yakın diyebilirim, peugeot bayisi önünden geçmez diye bir kural yok herkesin ihtiyacına göre istediği aracı alması lazım,yeni 508 in kokpiti çoğu premium un üstüde bir tasarıma sahip bence

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,536
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
İş yerinde mesainin son dakikalarında karar yazarken mevzuyu gördüm.
Kontrol altına almak adına kapatmak durumunda kaldım. Affola
Saygı çerçevesinde tartışmaktan zarar gelmeyeceğine inanıyorum. Daha önceki tartışmalarda da yaşanan durumlarda benzer cevaplar verdiğimin de farkındayım.

Anlaşılabilmesi adına tekrar ediyorum.
Bir araç veya firma hakkında yorum yaparken o otomobile sahip olan kişilerin de forumumuzda olabileceğini veya forumumuzu takip ediyor olabileceğini unutmayalım.
Mevzuyu şahıslara indirgemeye gerek yok.
Sadece biraz saygı. Büyüğe, Küçüğe, farklı markalara veya karşıt görüşlere. Hiç farketmez.

#Respect

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
arka takımı torsiyon çubuğu olan bir at arabası ile son derece kaliteli, alüminyum kollara sahip ve mühendislik kokan arteonu kıyasladıkça bizim ülkede otomobil kültürü yerinde sayar :) @Porsche ile arteonu mümkün olduğunca zorladım ki forumda beni kişisel olarak tanıyanlar limitlerimi biliyor, arteonun kötü yol tuttuğunu söylemek ( kullanmadığı halde ) etik olmaz. Ultra süper mi yol tutuyor? tabi ki hayır ama aracın ağırlığı ve hacmini göz önünde bulundurduğunuz ve 5008 gibi aptal arabaların cirit attığı piyasa ile kıyaslarsanız takdire şayan

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
biz 1.5 yıl boyunca passat kullandık,160-150 ile giderken bozuk yollarda en ufak sallanma sarsıntı hissetmedik,evet konforu eksi ama yüksek hızlarda hiç banamısın demiyor ne desem az eğer passat böyle yol tutuyorsa ki zaten sınıfının en iyisi bu anlamda,4motion arteon nasıldır bilemem belki passat daha iyidir ama hele ki 4motion diyosak...

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
arka takımı torsiyon çubuğu olan bir at arabası ile son derece kaliteli, alüminyum kollara sahip ve mühendislik kokan arteonu kıyasladıkça bizim ülkede otomobil kültürü yerinde sayar :) @Porsche ile arteonu mümkün olduğunca zorladım ki forumda beni kişisel olarak tanıyanlar limitlerimi biliyor, arteonun kötü yol tuttuğunu söylemek ( kullanmadığı halde ) etik olmaz. Ultra süper mi yol tutuyor? tabi ki hayır ama aracın ağırlığı ve hacmini göz önünde bulundurduğunuz ve 5008 gibi aptal arabaların cirit attığı piyasa ile kıyaslarsanız takdire şayan
lütfen ''5008 gibi aptal arabaların'' cümlesini kaldırmanızı veya değiştirmenizi istiyorum,yukardaki uyarıları okumadınız galiba

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Bişey dicem arteon u alsaydın yine 5008 mi derdin,bide kaça aldın aracı ?
muhtemelen derdim gibi geliyor,tamam performans arteonda yeterli,5008 onun yanında hantal kalıyor ama bagaj hacmi ve iç tasarım kesinlikle 5008 dedirtiyor, 1.5 arteon R Line 235.000 tl ,5008 GT LINE ise 202.000 tl idi.
6 ayda 13.000 km yaptık dizel ve benzinli yıllık fiyat farkını siz düşünün

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
muhtemelen derdim gibi geliyor,tamam performans arteonda yeterli,5008 onun yanında hantal kalıyor ama bagaj hacmi ve iç tasarım kesinlikle 5008 dedirtiyor, 1.5 arteon R Line 235.000 tl ,5008 GT LINE ise 202.000 tl idi.
6 ayda 13.000 km yaptık dizel ve benzinli yıllık fiyat farkını siz düşünün
Bence 5008in hacim ve iç mekan harici artısı yok ki arteona göre.

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Gereksiz geriliyoruz arkadaşlar ya.
Ben vag sevmiyorum ruhu eksik geliyor ama 200 küsür liralara arteon u paşa paşa binerim. Hem premium olmayan araçlara göre oldukça rafine hemde görsel çok güzel. Sonuçta herkes parasından maksimum fayda elde edebileceği araçlara yöneliyor.
5008 de ille suv isteyen ailelere gayet uygun.
Eccük fizik bilen birisi aynı güç ağırlık oranında 5008 in Arteon’u virajda da kovalamayacağını bilir.
Geyik testini tek kıstas alacaksak Pulsar 911’i tokatlar o zaman virajlarda.

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia

Başlık iyice çirkinleşti. “Aptal araba” tabiri enteresan. Ya da her torsiyon at arabası ise insanların çoğu araba yerine at arabası sürüyor. Üslup çok rahatsız edici. Herkes sövsün birbirine. Sonraki aşama bu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,536
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Burada ceza yazmaya kalksam konuya yazanların yarısı banlanmıştı.

Ben gerginlik çıkmasın daha sakin olalım dedikçe bitmiyor.
Açmamak üzere kilitliyorum başlığı.
Diğer başlıklarda daha duyarlı olun lütfen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım