vw arteon'un yol tutamaması ve esp sorunu 2.0 4wd

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
vw arteon gibi sportif (kısmen spor diyebileceğimiz bir) arabanın hem de 4 wd olan bir arabanın moose testte fazlaca arkadan kayması ile dubaları ezip yoldan çıkması normal mi! ya esp problemi var yada 4wd sıkıntısı var. şubat ayında araba aldık yeni 5008, kafamda son 2 araç vardı biri arteon ve 5008 di. ama allahtan şu videoyu görmüşüm de almamışım arteon
lastiğe laf edecek biri çıkmaz herhalde p-zero lar var,daha ne olsun:D

Son düzenleme:

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
başlık aslında düşünülerek yazıldı,amacına çok iyi ulaştı,1 saat olmadan popüler konulara fırladı,o bir ilistürasyon,biliyorum vag cılar çok grupta :D:D:D
Ben kendimi vagcı olarak görmüyorum. Sadece esp ile yürüyor, yol tutmuyor, vw ile Peugeot aynı yere bile park etmez tarzı yorumların seviyeyi düşürdüğünü düşünüyorum. Bu sebepten ötürü bir savunma yaptım

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
hocam abartmaya başladın biraz
Yani forumun huzurunu bozmak, insanları sinirlendirmek ve birbirine düşrümek maksadıyla böyle bir başlık açtınız. Anlıyorum.
huzur bozmakla alakası yok,ben bu video ile ilgili görüşlerimi bildirdim, bahsettiğim 2 araba arasında kalmıştık ,arteon yerine 5008 aldık,beni caydıran bu videoyu sizlerle paylaşmak istedim

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
anlatmak istediğimi tam anlayamamış görünüyorsun yine,4 çeker bir otomobil nasıl ön çeker bir otomobilden daha kötü engelden kaçabiliyor,oysaki farklı tipte araçlar olmasına rağmen,audi a5 dağılmıyor da ,kardeşi arteon dağılıyor,ozaman a5 de kötü yol mu tutuyor anlamına geliyo?
ben 5008 i övmüyorum,memnun olmadığım yanları tabiki de var,
önden çeker arteon dediğin hızlarda kontrol kaybetse onu sadece lastik kurtarabilir,4 motion ile Roll yapıp viraj alacak değilim,
yüksek sürat değil en dengeli ve en tehlikesiz olacak o,
sende dsg sorunsuz diyosun ama neyse:D

Niyetin belli hater'lık yapmaya gelmişsin. Açtığın başlıktan da belliydi de ses etmedim.
Neye istiyorsan ona inan, aptal tartışmalarla sidik yarıştıramayacağım. Mantık çerçevesinde konuşmayı bilmiyorsun, konu yine dsg'ye geldi

Son düzenleme:

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
huzur bozmakla alakası yok,ben bu video ile ilgili görüşlerimi bildirdim, bahsettiğim 2 araba arasında kalmıştık ,arteon yerine 5008 aldık,beni caydıran bu videoyu sizlerle paylaşmak istedim
O halde size kendi öznel fikrimi belirteyim hocam. Her ne kadar fahiş fiyatıyla asla tercih etmeyecek olsam da arteon ile 5008 arasında kalmanızı komik buldum. Tercihinizi daha komik buldum

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,224
45,816
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bileği iyi, F430 kullanıyor iyi olsun bir zahmet :) Ama o durumun yaşanması da kendi aptallığı. Tehlikeden nasıl kaçtığından ziyade tehlikeye sokmaması gerekiyor. Normal bir kullanıcı olsa kafadan gömer giderdi. Adam iyi toparlıyor da aynı sahneyi bin sefer yaşasa sadece birinde kurtulur, ondan şans diyorum
Öyle tabii.. Aynı sahneyi başa alıp denese zor bir daha bu hamleyi yapabilmesi. Yolun genişliğine göre hızı çok çok yüksek. Haliyle önünde ki araçla arasında ne kadar mesafe var gibi sorulara cevap verebilecek, onu ayırt edebilecek sınırı çoktan geçmiş. Ben mesela kafadan gömerdim. Hatta mevzu o kadar hızlı gelişiyor ki fren yapmayı bile unutabilirdim net ashadha :D

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
O halde size kendi öznel fikrimi belirteyim hocam. Her ne kadar fahiş fiyatıyla asla tercih etmeyecek olsam da arteon ile 5008 arasında kalmanızı komik buldum. Tercihinizi daha komik buldum
o da sizin özgür düşünceniz,bizim için iyi diz mesafeli,büyük bagaj hacimli,teknolojik,uzun yol aracı arıyorduk ,fiyat farkı evet çok ama sürekli uzun yol yapacak bir araba düşünüyorduk,hadi dsg yi kabullendim,dedim uzun yol kavrama sorun çıkarmaz pek,vites değişim hızı baya iyi ama konvertörlü 6 ileri aldık,her araba istediğimiz gibi modifikasyon edilemiyor maalesef

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
2 tane moose test videosu paylaştım forum ne hale geldi ya, adam videoyu inkar ediyor ,sanki ben çektim 2 aracı'da arteonda bilerek arabayı yoldan çıkarmışım gibi:D:D

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
2 tane moose test videosu paylaştım forum ne hale geldi ya, adam videoyu inkar ediyor ,sanki ben çektim 2 aracı'da arteonda bilerek arabayı yoldan çıkarmışım gibi:D:D
Hocam arabanı almışsın güle güle kullan. Duygularını bizimle de paylaş. Fakat niçin abes bir aracı kötüleyerek kendi aracını yüceltmeye çalışıyorsun. Burasını anlayamadım

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
hahah yüceltmek mi :D:D:D
son 2 tercihimi sizlere paylaştım,iyi yapmışın diyen de oldu kötü diyen de , peugeot çok hafif bir araba ve hafif zıpladığında veya bozukluk varsa yolda direksiyon boşa çıkıveriyor, bundan önce jeep grandcherokee vardı ve gram oynamıyordu herhangi bir bozuklukta.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

Anlamadığın nokta şu ; kimse videoyu inkar etmiyor. Hatta mqb platformunun ve esp sisteminin iyi tepkiler vermediğini kabul ediyor, ben de kabul ediyorum. Ancak gel gelelim bu test "yol tutuş testi" değil. Yani öyle bir hava yaratıyorsun ki kukayı deviren her otomobil kötü yol tutuyormuş gibi bir izlenim oluşturuyorsun. Bunu açıkladık üstelik. Kıyasladığın otomobillerin segment olarak birbirleriyle de alakaları yok ama buraya gelip yol tutmaması diye başlık açmışsın, sonra dsg'den dem vurup nefret saçıyorsun
Bilgiye dayalı bir yorumun yok iki video izleyip bilgi sahibi olmuşsun

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Anlamadığın nokta şu ; kimse videoyu inkar etmiyor. Hatta mqb platformunun ve esp sisteminin iyi tepkiler vermediğini kabul ediyor, ben de kabul ediyorum. Ancak gel gelelim bu test "yol tutuş testi" değil. Yani öyle bir hava yaratıyorsun ki kukayı deviren her otomobil kötü yol tutuyormuş gibi bir izlenim oluşturuyorsun. Bunu açıkladık üstelik. Kıyasladığın otomobillerin segment olarak birbirleriyle de alakaları yok ama buraya gelip yol tutmaması diye başlık açmışsın, sonra dsg'den dem vurup nefret saçıyorsun
Bilgiye dayalı bir yorumun yok iki video izleyip bilgi sahibi olmuşsun
yol tutuş testinin içindeki bir kategori gibi düşünüyorum bu moose testi,arteon kötü yol tutmuyor gibi bir düşüncem yok çok iyi Roll ve dengeli gaz ile virajlı yollarda çok eğlenceli bir otomobil,anlatmaya çalıştığım bukadar çok tutulan ve iyi otomobiller üreten vw nin bu arabaya çektirdiği eziyet neden,her şey yazılım aslında çok zor değil araçları geri çağırıp yazılım değiştirmek

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
forumun amacı bilgi alıp vermek, sdk yarıştırmıyorum ben kimseyle sen öyle anlıyorsan ne diyim

Sidik yarıştırmak yazabilirsin. Neticede bu bir deyim, kimse bunun için sana uyarı vermez
Burada yol tutuş diyorsun sonra dsg sorunlu diyorsun ki kabak tadı verdi artık bu muhabbet. Bu mu senin bilgi alıp verme anlayışın ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
sidik yarıştırmak yazabilirsin. Neticede bu bir deyim, kimse bunun için sana uyarı vermez
Burada yol tutuş diyorsun sonra dsg sorunlu diyorsun ki kabak tadı verdi artık bu muhabbet. Bu mu senin bilgi alıp verme anlayışın ?
sen bana 508 i hatırlattın bende sana dsg yi,bunda bişi yok,benim terbiyem herkese açık bir forumda o kelimeyi yazmaya el vermiyor,uyarıyla alakası yok

Moderatör tarafında düzenlendi:

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
ben
Siki yarıştırmak yazabilirsin. Neticede bu bir deyim, kimse bunun için sana uyarı vermez
beni iyice dsg karşıtı biri olarak görüyorsun galiba , dsg yi kabul edip arteon alıyorduk, e malum vw yetkilileri aracı 500 metre kullanmaya izin veriyormuş,arabayı kaçırıp virajda test mi yapalım,mecbur internetteki tek video ile karar verdik

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
sen bana 508 i hatırlattın bende sana dsg yi,bunda bişi yok,benim terbiyem herkese açık bir forumda o kelimeyi yazmaya el vermiyor,uyarıyla alakası yok

508 ile CLS'yi kıyaslayıp CLS ayarında diyorsun hatta ona rakip görüyorsun, bunu da Arteon ile 5008'i kıyaslamana atıfta bulunmak için yazdım..
Dünyada en adil dağıtılan şey akıl, herkes kendi bilgisiyle mutlu, herkes kendi bilgisinin doğruluğunu savunuyor.

İyi forumlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım