vw arteon'un yol tutamaması ve esp sorunu 2.0 4wd

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
vw arteon gibi sportif (kısmen spor diyebileceğimiz bir) arabanın hem de 4 wd olan bir arabanın moose testte fazlaca arkadan kayması ile dubaları ezip yoldan çıkması normal mi! ya esp problemi var yada 4wd sıkıntısı var. şubat ayında araba aldık yeni 5008, kafamda son 2 araç vardı biri arteon ve 5008 di. ama allahtan şu videoyu görmüşüm de almamışım arteon
lastiğe laf edecek biri çıkmaz herhalde p-zero lar var,daha ne olsun:D

Son düzenleme:

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Bir arabanın arkasının kayması kötü yol tuttuğu anlamına gelmez, arkasını kontrollü kaydırabilen bir şasi çok özeldir ve arteon bu şasiye sahip arabalardan birisi. Süspansiyon sistemi nuh nebiden kalma at arabası mantığı ile çalışan arabaları, salıncak kollarına kadar alüminyum olan arabalarla kıyaslayıp kötülemek etik değil :)
arteon gibi kayıp yoldan çıkan arabalar normaldir diyosun yani?

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
O standart aralıklarla düzenlenmiş kukaların arasına bir S class ile teste girsen muhtemelen çok düşük bir hızda testi tamamlayamazsın. Sonra dersin S class yol tutmuyor :D
Tamam geyik testi önemlidir eyvallah. Esp iyi çalışıyor mu çalışmıyor mu araba nasıl tepki veriyor bunu görüyoruz da buna etki eden tek bir faktör yok ki..Çok düz mantık düşünülüyor bu konuda. 1 serisi slalomu 5 serisinden yüksek hızla tamamlıyor o zaman 1 serisi 5'ten iyi yol tutuyor..Var mı böyle bir dünya ?
0'dan 100'e kadar ESP sistemin iyi çalıştığı için kurtarıyor seni..Hadi altındaki SUV madem iyi yol tutuyor, o kontrolü 160'la giderken kaybet görelim testteki kadar başarılı olabilecek misin
peki dene bakalım 75 le dağılan arabayla 160 ile bu hareketi yap?
hadi 5008 önden çekiş, arteon 1.5 isi fwd ile karşılaştır sonuç arteon için vahim olacaktır

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,224
45,815
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yüksek hızda geyik testi kıvamında.. Bileği ve şansı gayet iyiymiş ama Ferrari ve onun gibi süper spor araçlar haricinde şu manevradan sağ kurtulacak bir araç yok. Hatta bu sahneyi görene kadar o hızlarda Ferrari'nin bile kurtulabileceğine inanmazdım ya neyse.. Hele yerden yüksek araçların bu tarz yüksek hızlarda böyle bir manevrada takla atmaması için mucize lazım. İşte geyik testleri gerçek hayatta tam olarak buna benzer bir durumu simule eder. Araç artık yol tutmanın ötesine geçip limitini aşmıştır.

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Bir arabanın arkasının kayması kötü yol tuttuğu anlamına gelmez, arkasını kontrollü kaydırabilen bir şasi çok özeldir ve arteon bu şasiye sahip arabalardan birisi. Süspansiyon sistemi nuh nebiden kalma at arabası mantığı ile çalışan arabaları, salıncak kollarına kadar alüminyum olan arabalarla kıyaslayıp kötülemek etik değil :)
Övdü mü sövdü mü belli değil dsafasdfasd

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
peki dene bakalım 75 le dağılan arabayla 160 ile bu hareketi yap?

Altında madem 5008 var, bir gün otobanda denk gelirsen 4 motion bir Arteon'a yapış, aracın takla atmazsa burada deneyimlerini paylaşırsın.
Kıyasladığın otomobil 4 motion, ayrıca ağırlık merkezi de yere daha yakın, yani yürüyen olarak altındaki araçtan bir adım önde. Geyik testinde 80 km/h'ye kadar altındaki aracın ESP'si Arteon'dan iyi çalışıyor diye bu ondan iyi yol tuttuğu anlamına gelmez. 130'un üzerinde bir yerde kontrolü kaybedersen seni ESP falan toparlayamaz o altındaki araçla
Senin mantığına göre altındaki araç Bmw 5 serisinden Mercedes E serisinden iyi yol tutuyor. Parkuru yüksek süratte kuka devirmeden tamamlayan otomobil aynı zamanda en iyi otomobil senin düşünce yapına göre...Zaten yeni 508'e de CLS ayarında diyorsun

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Yüksek hızda geyik testi kıvamında.. Bileği ve şansı gayet iyiymiş ama Ferrari ve onun gibi süper spor araçlar haricinde şu manevradan sağ kurtulacak bir araç yok. Hatta bu sahneyi görene kadar o hızlarda Ferrari'nin bile kurtulabileceğine inanmazdım ya neyse.. Hele yerden yüksek araçların bu tarz yüksek hızlarda böyle bir manevrada takla atmaması için mucize lazım. İşte geyik testleri gerçek hayatta tam olarak buna benzer bir durumu simule eder. Araç artık yol tutmanın ötesine geçip limitini aşmıştır.

Biliyorum bu videoyu. Gençler ucuz kurtulmuş, yani o hızda o hareket biraz şans, zaten kendi tepkisinden de az çok belli oluyor.
Aslan payı Ferrari'de.. Mıh gibi yapışmış yere namussuz..

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,028
7
51,358
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kontrollü kaysın canımı yesin, araba arkasını birden dağıtıyor. Ön taraftaki çevikliğin yarısı şasinin genelinde yok, film oradan kopuyor zaten. O yüzden gözümde güvenilemez bir araba.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,224
45,815
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Biliyorum bu videoyu. Gençler ucuz kurtulmuş, yani o hızda o hareket biraz şans, zaten kendi tepkisinden de az çok belli oluyor.
Aslan payı Ferrari'de.. Mıh gibi yapışmış yere namussuz..
Hani şimdi her şeyi şansa bağlayıp adamın bilek hakkına girmeyeyim, o yüzden bileği de iyiymiş dedim ama yani ciddi bir şans. Açıklamaya kelime yetmez. Yolun sağını solunu göremiyorum öyle yüksek hızda giderken yapıyor bu hareketi. Ferrari zaten son sözü söylemiş. Benim focus'la o hızlara zaten çıkamam da ( :D ) hadi çıktım öyle bir hareket yapsam aralıksız bir kaç saat takla atardım herhalde :D

Son düzenleme:

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Altında madem 5008 var, bir gün otobanda denk gelirsen 4 motion bir Arteon'a yapış, aracın takla atmazsa burada deneyimlerini paylaşırsın.
Kıyasladığın otomobil 4 motion, ayrıca ağırlık merkezi de yere daha yakın, yani yürüyen olarak altındaki araçtan bir adım önde. Geyik testinde 80 km/h'ye kadar altındaki aracın ESP'si Arteon'dan iyi çalışıyor diye bu ondan iyi yol tuttuğu anlamına gelmez. 130'un üzerinde bir yerde kontrolü kaybedersen seni ESP falan toparlayamaz o altındaki araçla
Senin mantığına göre altındaki araç Bmw 5 serisinden Mercedes E serisinden iyi yol tutuyor. Parkuru yüksek süratte kuka devirmeden tamamlayan otomobil aynı zamanda en iyi otomobil senin düşünce yapına göre...Zaten yeni 508'e de CLS ayarında diyorsun
anlatmak istediğimi tam anlayamamış görünüyorsun yine,4 çeker bir otomobil nasıl ön çeker bir otomobilden daha kötü engelden kaçabiliyor,oysaki farklı tipte araçlar olmasına rağmen,audi a5 dağılmıyor da ,kardeşi arteon dağılıyor,ozaman a5 de kötü yol mu tutuyor anlamına geliyo?
ben 5008 i övmüyorum,memnun olmadığım yanları tabiki de var,
önden çeker arteon dediğin hızlarda kontrol kaybetse onu sadece lastik kurtarabilir,4 motion ile Roll yapıp viraj alacak değilim,
yüksek sürat değil en dengeli ve en tehlikesiz olacak o,
sende dsg sorunsuz diyosun ama neyse:D

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
sende dsg sorunsuz diyosun ama neyse:D

9613907.jpg

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
yeni 508 moose test çıksın da gör arteon mu 508 mi moose testte,5008 deki bu esp sistemini 508 e uygulasınlar ,gram oynamaz moose testte

Son düzenleme:

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
Arkadaşımız şu anda başka fikirlere kendisini kapatmış durumda. Zaten başlık da bunu net bir şekilde gösteriyor. “Yol tutamaması”. Markaya sempati duymuyorsanız zaten tercih etmezsiniz. Başka markaya sempati duyup diğer markalardan önde de görebilirsiniz fakat bu şekilde yaptığınız yorumların doğru olduğunu düşünmüyorum.

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Arkadaşımız şu anda başka fikirlere kendisini kapatmış durumda. Zaten başlık da bunu net bir şekilde gösteriyor. “Yol tutamaması”. Markaya sempati duymuyorsanız zaten tercih etmezsiniz. Başka markaya sempati duyup diğer markalardan önde de görebilirsiniz fakat bu şekilde yaptığınız yorumların doğru olduğunu düşünmüyorum.
başlık aslında düşünülerek yazıldı,amacına çok iyi ulaştı,1 saat olmadan popüler konulara fırladı,o bir ilistürasyon,biliyorum vag cılar çok grupta :D:D:D

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Hani şimdi her şeyi şansa bağlayıp adamın bilek hakkına girmeyeyim diyorum o yüzden bileği de iyiymiş ama yani ciddi bir şans. Açıklamaya kelime yetmez. Yolun sağını solunu göremiyorum öyle yüksek hızda giderken yapıyor bu hareketi. Ferrari zaten son sözü söylemiş. Benim focus'la o hızlara zaten çıkamam da ( :D ) hadi çıktım öyle bir hareket yapsam kaçıncı takladaydım bilemiyorum :D

Bileği iyi, F430 kullanıyor iyi olsun bir zahmet :) Ama o durumun yaşanması da kendi aptallığı. Tehlikeden nasıl kaçtığından ziyade tehlikeye sokmaması gerekiyor. Normal bir kullanıcı olsa kafadan gömer giderdi. Adam iyi toparlıyor da aynı sahneyi bin sefer yaşasa sadece birinde kurtulur, ondan şans diyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım