YENİ PEUGEOT 508 LANSMANI YAPILDI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1280x646.382416.18.384861.11.png
Son yıllarda Peugeot premiumlara göz kırpıyor derken Yeni Peugeot 508 tanıtıldı, dinamik sportcoupe görünümlü ve yeni i-cockpit sistemi ile bu arabanın altına büyük bir mühendislik yatığının kanıtı,premıumlardan rakipleri şimdilik A5,BMW 4, MB CLA gibi gözüküyor , Passatı bu araçla kıyaslamak aptallık olur diye düşünüyorum,ama arteon iyi bir rakip gibi yeni 508'e,ama gönül ister ki 4wd veya arkadan itiş olsun ama umutları kaybetmemek lazım çünkü 2019 da hybrid motoru ile geleceği söyleniyor,büyük bir ihtimalle elektrik motoru arkadan tahrik sağlayacak ve öyle olursa ön %70 arka %30 gibi bir güç aktarım değeri görebiliriz.aynı hybrid sistemi yeni 3008 ve 5008 e de geleceği söyleniyor ,euro 6 kuralları yüzünden güçsüz kalan bu otomobiller inşallah elektrik motoru ile biraz güçlendirilir ve kusursuza yakın olan yeni Peugeot plafrormu sayesinde segmentinin en iyi yol tutan arabası ünvanını kazanması dileğiyle...

Son düzenleme:

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
dipnot: aralarında MB'nin de bu teknolojiyi kullandığı gece görüş sistemi 200 metreye kadar gece görüş sağlıyor ve sizi uyarıyor.
peugeot işi baya ciddiye alıyor...

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
en yakın cls gibi çünkü CLA kompakt bir araba,ille de xls demiyorum ama en yakın diyebilirim, peugeot bayisi önünden geçmez diye bir kural yok herkesin ihtiyacına göre istediği aracı alması lazım,yeni 508 in kokpiti çoğu premium un üstüde bir tasarıma sahip bence

Son düzenleme:

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Rakibi olarak cls yi görmeniz biraz olmamış cls almayı düşünen biri peugeot bayisi önünden geçmez ayrıca cls e ve s serisi arasında konumlaniyor audi a7 bmw 6 gibi
6 ay önce JEEP GRANDCHEROKEE yi satıp PEUGEOT 5008 ALDIK SIFIR KM,yani Peugeot a karşı olan kötü algıların yıkılması lazım,aynı alfa bozuluyor hemen birader yeeeaa diyen grup gibi yani, jeep i neden sattık derseniz km de 1 liradan az yakmıyordu ve biz ayda 2500 km yapan bi aileyiz , nekadar premium bir araç olsada türkiyede V6 YA BİNMEK İMKANSIZ OLDU ARTIK!!!!

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
6 ay önce JEEP GRANDCHEROKEE yi satıp PEUGEOT 5008 ALDIK SIFIR KM,yani Peugeot a karşı olan kötü algıların yıkılması lazım,aynı alfa bozuluyor hemen birader yeeeaa diyen grup gibi yani, jeep i neden sattık derseniz km de 1 liradan az yakmıyordu ve biz ayda 2500 km yapan bi aileyiz , nekadar premium bir araç olsada türkiyede V6 YA BİNMEK İMKANSIZ OLDU ARTIK!!!!
Kardeşim doğrudur pejo iyidir kötüdür demiyorum nasıl polo bmw 3 serisine rakip değilse mazda 3 mercedes c rakip değilse ford focusla audi a4 rakip değilse 508 ile cls de o sebeple rakip olamaz mesela annemin golf 6 sı bana Audi a5 ten daha çok keyif verebilir ama bu onu audi a6 nin rakibi yapmaz bilmem anlatabildim mi biri elma biri ananas

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Kardeşim doğrudur pejo iyidir kötüdür demiyorum nasıl polo bmw 3 serisine rakip değilse mazda 3 mercedes c rakip değilse ford focusla audi a4 rakip değilse 508 ile cls de o sebeple rakip olamaz mesela annemin golf 6 sı bana Audi a5 ten daha çok keyif verebilir ama bu onu audi a6 nin rakibi yapmaz bilmem anlatabildim mi biri elma biri ananas
dediğiniz doğru ,amacım alıcı kitlesinin aracı neyle karşılaştıracaklarını göstermek yada MB de bu aracın muadili yok diyeceğiz

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Premium ve Peugeot ?
Bu aracın rakibi Passat'tır, Bmw,Audi veya Mercedes değil. Dış görünümü güzel diye A5, 4 serisi ve CLS ile kıyaslayacak olsaydık, Hyundai Coupe'yi de Ferrari ile kıyaslardık ki bu saçma olurdu değil mi ? Gerçi bizim ülkemizde ona da Ferrari muamelesi yapılıyor ya neyse.. Bir diğer husus kalite konusuna hiç girmiyorum, kıyaslayacak bir taraf göremiyorum.
Peugeot güzel bir otomobil yapmış ancak bahsettiğiniz rakipler kendisine 2 gömlek büyük gelir

Son düzenleme:

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
araç sportcoupe hatırlatırım Passat ile eşdeğer değil arteon ile aynı klasmanda,hyundai Coupe super sport değil bildiğim kadarıyla.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
araç sportcoupe hatırlatırım Passat ile eşdeğer değil arteon ile aynı klasmanda,hyundai Coupe super sport değil bildiğim kadarıyla.

Karoserden bahsediyorsak Hyundai de Ferrari de coupe diye geçer..
Oldu olacak Peugeot sport coupe karosere sahip diye 6 serisi A7 ile de falan kıyaslayalım, segmenti yok sayalım ?

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
OZAMAN ULAŞILABİLİR CLS DİYELİM YENİ 508 E :)
çünkü fiyat seviyesi 200-300 arası bir şey olacağı kesin gibi
CLS CLS'dir, 508 508'dir. 2 tane kapıyı çerçevesiz yapınca, iç mekanda malzeme kalitesi biraz düzeltince premium da olunmaz. Premium olmak bir süreçtir, tarihtir, satışta ve satış sonrasında deneyimdir, algıdır, öncü olmaktır, model devamlılığıdır. Jaguar'ın, Volvo'nun bile premiumluğu tartışılırken (Bence tartışılmaz da) Peugeot'un daha gidecek yolu var. Ha 2-3 nesil sonra neden olmasın tabi.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Şuana kadar çıkan hangi d sınıfı araba mercedes,bmw,audi e rakip olmadı ki. Hangisinin lansmanına izlerseniz hepsi üst sınıflara kafa tutuyor ama bir şekilde olmuyor.
Açıkçası ben arabayı da çok beğenmedim özellikle ön yüz ve vites+ekranın oraya her şeyi yığmışlar bu yoğunluk hoşuma gitmedi.
Bide dizel otomatik kombinasyonu (güncel kur ile) 220k dan başlayacak.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
CLS CLS'dir, 508 508'dir. 2 tane kapıyı çerçevesiz yapınca, iç mekanda malzeme kalitesi biraz düzeltince premium da olunmaz. Premium olmak bir süreçtir, tarihtir, satışta ve satış sonrasında deneyimdir, algıdır, öncü olmaktır, model devamlılığıdır. Jaguar'ın, Volvo'nun bile premiumluğu tartışılırken (Bence tartışılmaz da) Peugeot'un daha gidecek yolu var. Ha 2-3 nesil sonra neden olmasın tabi.

Fiyat avantajıyla premium otomobillerden pay kapmaya çalışıyorlar ancak o işler öyle olmuyor maalesef. VW Arteon'u yaptı premium mu oldu ? Bana kalırsa stratejileri de yanlış. Vag'ın premium markası Audi'dir. Toyota'nın Lexus'tur, Nissan'ın Infiniti. Aynı şekilde DS'i de Citroen'den ayırdılar daha üst bir noktada konumlandırdılar sırf bunun için..Ama EMP2 platformlu bir Peugeot'u alıp allayıp pullayıp bak premium yaptım dersen bu iş tutmaz, bir modelle premium olunmuyor. Doğuş'ta bile VW servisi ve Audi servisi arasında o kadar bariz bir fark var ki, anlatılmaz yaşanır.. Peugeot servislerinin hali ortada. Adam 508 alacak Peugeot servisine gidip kendisini özel mi hissedecek ? :)
Sorarlarsa premium araba yaptım dersin kim bilecek

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,915
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
İnsignia da coupe tasarım diye rakibi arteon mu diyeceğiz? Kusura bakmayın ama Pejo bir nesil arabası altyapı-interior-exterior design ı güzel oldu diye premium olmaz. Mazda 3 o zaman 2013 den bu yana premiuma göz kırpıyor falan.. Güzel araba mı evet beğendim ölçüleri klasik D segmenti ölçüleri.Bir önceki kasası klasik C segmenti olmuştu mesela bunu aşmışlar.Tebrik etmekle abartılı övmeyi karıştırmamak gerek.

Bebebiskuvisi

Profesör
9 Eyl 2016
432
736
1,645
Testleri çıkmaya başladı. Herkes çok beğendi de bana 90ların arabalarını andırıyor nedense. Hiç çekici gelmedi.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
İnsignia da coupe tasarım diye rakibi arteon mu diyeceğiz? Kusura bakmayın ama Pejo bir nesil arabası altyapı-interior-exterior design ı güzel oldu diye premium olmaz. Mazda 3 o zaman 2013 den bu yana premiuma göz kırpıyor falan.. Güzel araba mı evet beğendim ölçüleri klasik D segmenti ölçüleri.Bir önceki kasası klasik C segmenti olmuştu mesela bunu aşmışlar.Tebrik etmekle abartılı övmeyi karıştırmamak gerek.

Eski kasa 508'i hatırlıyorum. Ama adamlar aşmış baksana bir versiyon sonra direk premium araba yaptılar, rakibi de CLS,4,A5 vs.. :D
Yahu bari model ismini değiştirselerdi. Düşünsene Bmw 3 serisi üretiyor x kasası premium değil ama y kasada bir anda premium oluyor. Nereden baksan akıl tutulması

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
PREMIUMLARA GÖZ KIRPMA SÖZÜNÜ ''PREMIUM OLMA ''OLARAK ANLIYORSANIZ O SİZİN YANLIŞ DÜŞÜNCENİZDİR,HA KIRMIZIYA SİYAH DEMEK HA BU FARK YOK.

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Fiyat avantajıyla premium otomobillerden pay kapmaya çalışıyorlar ancak o işler öyle olmuyor maalesef. VW Arteon'u yaptı premium mu oldu ? Bana kalırsa stratejileri de yanlış. Vag'ın premium markası Audi'dir. Toyota'nın Lexus'tur, Nissan'ın Infiniti. Aynı şekilde DS'i de Citroen'den ayırdılar daha üst bir noktada konumlandırdılar sırf bunun için..Ama EMP2 platformlu bir Peugeot'u alıp allayıp pullayıp bak premium yaptım dersen bu iş tutmaz, bir modelle premium olunmuyor. Doğuş'ta bile VW servisi ve Audi servisi arasında o kadar bariz bir fark var ki, anlatılmaz yaşanır.. Peugeot servislerinin hali ortada. Adam 508 alacak Peugeot servisine gidip kendisini özel mi hissedecek ? :)
Sorarlarsa premium araba yaptım dersin kim bilecek
vag ın premium u Audi demişsiniz ama o araçlarda DSG gibi problemli bi şanzıman olduğu sürece bence premium lafı biraz fazla gelir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım