YENİ PEUGEOT 508 LANSMANI YAPILDI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1280x646.382416.18.384861.11.png
Son yıllarda Peugeot premiumlara göz kırpıyor derken Yeni Peugeot 508 tanıtıldı, dinamik sportcoupe görünümlü ve yeni i-cockpit sistemi ile bu arabanın altına büyük bir mühendislik yatığının kanıtı,premıumlardan rakipleri şimdilik A5,BMW 4, MB CLA gibi gözüküyor , Passatı bu araçla kıyaslamak aptallık olur diye düşünüyorum,ama arteon iyi bir rakip gibi yeni 508'e,ama gönül ister ki 4wd veya arkadan itiş olsun ama umutları kaybetmemek lazım çünkü 2019 da hybrid motoru ile geleceği söyleniyor,büyük bir ihtimalle elektrik motoru arkadan tahrik sağlayacak ve öyle olursa ön %70 arka %30 gibi bir güç aktarım değeri görebiliriz.aynı hybrid sistemi yeni 3008 ve 5008 e de geleceği söyleniyor ,euro 6 kuralları yüzünden güçsüz kalan bu otomobiller inşallah elektrik motoru ile biraz güçlendirilir ve kusursuza yakın olan yeni Peugeot plafrormu sayesinde segmentinin en iyi yol tutan arabası ünvanını kazanması dileğiyle...

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
vag ın premium u Audi demişsiniz ama o araçlarda DSG gibi problemli bi şanzıman olduğu sürece bence premium lafı biraz fazla gelir.

Auuuvvv tamam
Peugeot premium olmayınca dsg tü kaka oluyor peki :D...Demek ki bir araç mekanik problem çıkarınca premium olmuyor, bir yaşıma daha girdim
Bmw'de smg ve vanos problemleri çıkıyordu, Mercedes w203'lerde klima problemli vardı, onlar da mı premium değil :( yıkılırım

Son düzenleme:

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Auuuvvv tamam
Peugeot premium olmayınca dsg problemli oluyor peki :D
Daha önce kullanıp sorun yaşadıysanız burada servisin çıkardığı faturaları vb.. paylaşın da biz de aydınlanalım.
tekrar söylüyorum peugeot premium demedim,son 3 aracında çok ilerledi bu yüzden o yöne doğru bir gidişat görünüyor,dsg en baştan beri problemliydi ama 9-G TRONIC VE ZF VARKEN diğerleri:):):)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
tekrar söylüyorum peugeot premium demedim,son 3 aracında çok ilerledi bu yüzden o yöne doğru bir gidişat görünüyor,dsg en baştan beri problemliydi ama 9-G TRONIC VE ZF VARKEN diğerleri:):):)

Yaşadığınız dsg problemi varsa paylaşır mısınız, biz de aydınlanalım ?
Ferrari çift kavrama kullanıyor problem çıkarır mı ?

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
508 yeni nesliyle çok büyük atılım yaptı bunu kimse inkar edemez. Eskiden kendi çapında takılırken artık hoop oyunda ben de varım dedi. Bu aracın rakibi direkt olarak İnsignia ve Arteon'dur. A5 ve 4 Grancoupe'ye taş atacaktır lakin bir premium asla ve katiyen olamaz.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Hocam zorlama, linç edilirsin ve haklı linç yersin, lütfen :) audi deki ıslak kavrama dsg ler sorunluymuş, vay anasını, bir yaşıma daha girdim.
Hadi kuru kavramalar İstanbul gibi metropollere pek uygun değil cortluyor ama ıslak kavramalar bizi bile mezara gömer valla kimse kusura bakmasın :D:D bu dediğim VAG dan ziyade her marka için geçerli.

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Yaşadığınız dsg problemi varsa paylaşır mısınız, biz de aydınlanalım ?
Ferrari çift kavrama kullanıyor problem çıkarır mı ?
o dsg bir arızası ,tüm çift kavramalar sorunlu olacak diye birşey yok, ailede 3 tane volkswagen var : 1.2013 Jetta dsg 2.2014 golf 7 dsg 3.2017 tiguan allspace ,hepsini kullandım 1.ve2. titriyor zaten ki km leri düşük ,3. sü ise 15.000 bile değil geçen küçük bi engeli geçerken hemen ısındı ,valla hiç Ferrari kullanmadım bilemeyeceğim :):)

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
o dsg bir arızası ,tüm çift kavramalar sorunlu olacak diye birşey yok, ailede 3 tane volkswagen var : 1.2013 Jetta dsg7 2.2014 golf 7 dsg7 3.2017 tiguan allspace ,hepsini kullandım 1.ve2. titriyor zaten ki km leri düşük ,3. sü ise 15.000 bile değil geçen küçük bi engeli geçerken hemen ısındı ,valla hiç Ferrari kullanmadım bilemeyeceğim :):)

Dsg 7 diye bir sanziman duymadim :). 1 ve 2 titriyor hepsinde bu mu ariza ? Engel gecerken sanziman isinmasini ilk defa duydum enteresan :) Soyleyecek cok sey var da uzatmanin manasi yok. Aile de enteresanmis, 3 tane arizali dsg var kimse servise gitmemis arabasini satmamis. Arizalari siz buldunuz anladigim kadariyla...
Premium Peugeot ile devam o zaman :D
Rakibi CLS iste mis gibi, Audi de dsg arizasi veriyor o da premium degil zaten

Son düzenleme:

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Auuuvvv tamam
Peugeot premium olmayınca dsg tü kaka oluyor peki :D...Demek ki bir araç mekanik problem çıkarınca premium olmuyor, bir yaşıma daha girdim
Bmw'de smg ve vanos problemleri çıkıyordu, Mercedes w203'lerde klima problemli vardı, onlar da mı premium değil :( yıkılırım
hahah yazınızı değiştirmişsiniz bende yeni cevap vereyim, en azından o zamanların teknolojisi ile çözülebiliyordu bunlar, dsg de kavramayı değiştir 1,5 yıl sonra yine değiştirmek zorunda kalıyorsun ha lastik ha kavrama :):):) üzülmeyin ,satın aracınızı Tesla alın ne şanzıman var ne motor bloğu :D:D:D

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Dsg 7 diye bir sanziman duymadim :). 1 ve 2 titriyor hepsinde bu mu ariza ? Engel gecerken sanziman isinmasini ilk defa duydum enteresan :) Soyleyecek cok sey var da uzatmanin manasi yok. Aile de enteresanmis, 3 tane arizali dsg var kimse servise gitmemis arabasini satmamis. Arizalari siz buldunuz anladigim kadariyla...
Premium Peugeot ile devam o zaman :D
Rakibi CLS iste mis gibi, Audi de dsg arizasi veriyor o da premium degil zaten
hahaha gözlüklerinizi çıkarmanızı tavsiye ederim, 7 ileri demek istedim biraz dsg yi araştırırsanız bu bilgiye ulaşabilirsiniz ,şanzıman kodları var ama onlar daha karışık tabiki,evet yan geçerken altı değmesin diye bakıyorduk bir taraftan hemen ısınıverdı ,evet değişik bir aileyizdir,fabrika çıkışı titreyeceğini düşünmemiştik:):),ama isterseniz size titreyen dsg li araçlardan birini satabilirim ,hahah olayı saptırmakta üstünüze yok ,iyi günler:D:D:D

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
hahah yazınızı değiştirmişsiniz bende yeni cevap vereyim, en azından o zamanların teknolojisi ile çözülebiliyordu bunlar, dsg de kavramayı değiştir 1,5 yıl sonra yine değiştirmek zorunda kalıyorsun ha lastik ha kavrama :):):) üzülmeyin ,satın aracınızı Tesla alın ne şanzıman var ne motor bloğu :D:D:D

Dsg ile yasadigim bir sorun yok, aracimla alakali da bir problemim yok. Siz once ailenizdeki insanlari ikna edin vw kullanmamasi icin daha sonra bana gelirsiniz

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
hahaha gözlüklerinizi çıkarmanızı tavsiye ederim, 7 ileri demek istedim biraz dsg yi araştırırsanız bu bilgiye ulaşabilirsiniz ,şanzıman kodları var ama onlar daha karışık tabiki,evet yan geçerken altı değmesin diye bakıyorduk bir taraftan hemen ısınıverdı ,evet değişik bir aileyizdir,fabrika çıkışı titreyeceğini düşünmemiştik:):),ama isterseniz size titreyen dsg li araçlardan birini satabilirim ,hahah olayı saptırmakta üstünüze yok ,iyi günler:D:D:D

Cahil muamelesi yapmadan once sunu bil ki bu forumda modeli soylesen sana kac ileri veya hangi dq kodlu sanziman oldugunu soylerler, dsg7 diye not etmene gerek yok, saskinligim da bu yuzden :). Sen uzaktan kumandali araba kullanirken ben dsg’li otomobil kullaniyordum o yuzden cok takilma boyle seylere

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,261
45,893
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Cls başka bir dünya.. O araç Mercedes E ile aynı bantta üretilip, elektronik sistemleri ise S serisinden alınıyor. E ile S arasında bir konuma sahip. Yani duygusal olarak kıyaslama yapılabilir belki ama mantıksal anlamda hiç alakaları yok.

D ve D+ otomobiller her daim birbiriyle kıyaslanmıştır. O sebeple 508, segmenti gereği a5, bmw 4 grand coupe gibi araçlarla tabii ki karşılaştırılabilir ama üstün gelebilmesi için tasarımdan daha fazlasına ihtiyacı var. Bana kalırsa bire bir dengi arteon ve insignia grand sport ( belki bir de GSI )

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Cls başka bir dünya.. O araç Mercedes E ile aynı bantta üretilip, elektronik sistemleri ise S serisinden alınıyor. E ile S arasında bir konuma sahip. Yani duygusal olarak kıyaslama yapılabilir belki ama mantıksal anlamda hiç alakaları yok.

D ve D+ otomobiller her daim birbiriyle kıyaslanmıştır. O sebeple 508, segmenti gereği a5, bmw 4 grand coupe gibi araçlarla tabii ki karşılaştırılabilir ama üstün gelebilmesi için tasarımdan daha fazlasına ihtiyacı var. Bana kalırsa bire bir dengi arteon ve insignia grand sport ( belki bir de GSI )
biraz araştırdıktan sonra CLA dın bi tık üstü olduğunu düşünüyorum ama CLS e yaklaşamaz diye düşünüyorum

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

Zaten normal markalarda şuana kadar tanıtılan bütün arabalar premium lar bizim rakibimiz diye ortaya çıkıyor.
Herkes bir beklentisi vardır ve benimde D sınıfında aradığım 2 şey yalıtım ve süspansiyon dengesi (hem tutuş hem konfor). Sırf bu dengeyi sağladığını fark ettiğim için şuan A4 e hayranım eğer o seviye de yapmışlarsa helal olsun harbiden premium olmuş derim. Ama 3008 ayarında bir şeyse premium bırakıp normal D sınıfı için bile yeterli mi diye sorgularım. Araba çıksın da ne olduğunu görelim doğmamış çocuğa don biçmeye gerek yok :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
biraz araştırdıktan sonra CLA dın bi tık üstü olduğunu düşünüyorum ama CLS e yaklaşamaz diye düşünüyorum

Cla nın bir tık üstü C coupe ama Mercedes 4 kapılı versiyonu üretmediği tam rakip olamıyor. Bmw 4 serisi dediğimiz araba 3 serisi coupe yerine gelmiş bir araba zamanla 4 kapılısı çıktı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım