YENİ PEUGEOT 508 LANSMANI YAPILDI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1280x646.382416.18.384861.11.png
Son yıllarda Peugeot premiumlara göz kırpıyor derken Yeni Peugeot 508 tanıtıldı, dinamik sportcoupe görünümlü ve yeni i-cockpit sistemi ile bu arabanın altına büyük bir mühendislik yatığının kanıtı,premıumlardan rakipleri şimdilik A5,BMW 4, MB CLA gibi gözüküyor , Passatı bu araçla kıyaslamak aptallık olur diye düşünüyorum,ama arteon iyi bir rakip gibi yeni 508'e,ama gönül ister ki 4wd veya arkadan itiş olsun ama umutları kaybetmemek lazım çünkü 2019 da hybrid motoru ile geleceği söyleniyor,büyük bir ihtimalle elektrik motoru arkadan tahrik sağlayacak ve öyle olursa ön %70 arka %30 gibi bir güç aktarım değeri görebiliriz.aynı hybrid sistemi yeni 3008 ve 5008 e de geleceği söyleniyor ,euro 6 kuralları yüzünden güçsüz kalan bu otomobiller inşallah elektrik motoru ile biraz güçlendirilir ve kusursuza yakın olan yeni Peugeot plafrormu sayesinde segmentinin en iyi yol tutan arabası ünvanını kazanması dileğiyle...

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
ASIL RAKİBİ OLAN ARTEON DAN FAZLA SATACAĞA BENZİYOR
ARTEON BAŞLANGIÇ FİYATI 255.000 TL İKEN ,508 İN 200.000 LERDE OLACAĞI SÖYLENİYOR İSE ARTEON UN PEK DE ŞANSI YOK GİBİ.o_Oo_O
Satış adedi fazla olması ile ne alakası var. O zaman ben başka bilgi vereyim. Şuanki kur ile yeni 508 dizel otomatik active(boş paketi) 220-225k civarında gelecek.
Şimdi d sınıfı rakiplerine baktığımız zaman dengi donanım motor şanzıman ile

Superb style 190k
İnsignia Design 194500
Passat Comfortline 221300 tl

Bu dediğim fiyatla gelirse satış hedefi pek olmayan Arteon iyi olabilir ama şuan sınıfının en çok tutulan 3 arabasının arkasında kalır.

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Satış adedi fazla olması ile ne alakası var. O zaman ben başka bilgi vereyim. Şuanki kur ile yeni 508 dizel otomatik active(boş paketi) 220-225k civarında gelecek.
Şimdi d sınıfı rakiplerine baktığımız zaman dengi donanım motor şanzıman ile

Superb style 190k
İnsignia Design 194500
Passat Comfortline 221300 tl

Bu dediğim fiyatla gelirse satış hedefi pek olmayan Arteon iyi olabilir ama şuan sınıfının en çok tutulan 3 arabasının arkasında kalır.
çünkü bana cevap veren kişi satış adedi ile ilgili bahsetmiş,superb ve passatta en boşunda analog gösterge geliyor en basitinden,508 de ise i cockpit standart tüm donanımlarda. vag grubu yapsın aynı sistemi en boş passata 250.000 den aşa yazmaz

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
demek istediğim peugeot da paketler arası, dış krom çıtalar ,tamponlar,difüzör,ses sistemi ,koltuk çeşidi, paket logoları ,far türleri,jantlar değişirken teknolojik donanımı değişmiyor ,bana saydığınız araçlarda ise multimedyasından gösterge ekranına kadar opsiyon var,en boş arabasında i-cockpit i de sunabiliyorsa diğerleri arasında büyük bir fark var demektir.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
demek istediğim peugeot da paketler arası, dış krom çıtalar ,tamponlar,difüzör,ses sistemi ,koltuk çeşidi, paket logoları ,far türleri,jantlar değişirken teknolojik donanımı değişmiyor ,bana saydığınız araçlarda ise multimedyasından gösterge ekranına kadar opsiyon var,en boş arabasında i-cockpit i de sunabiliyorsa diğerleri arasında büyük bir fark var demektir.

Koltuk tipi diyorsunuz sadece kumaş koltuk var. Rakipleri gibi. Krom çıtalar filan bütün rakiplerinde var. Ses sistemi rakiplerinde olduğu gibi 508 de de opsiyon. Far türü allure de led opsiyonu var. Standart donanımda ön park sensörü ya yok ya da ben listede göremiyorum. Mesela ekran var dediniz ama mirrorlink,carplay bile opsiyon listesinde gözüküyor rakiplerinde var.Rakiplerinde 17 inç jant standart iken bunda 16 inç jant var.
Hadi 508 daha dolu olsun o zaman hepsinin 1 dolu paketlerinin fiyatını yazayım

Superb prestige 204000 tl
İnsignia Excellence 208000 tl
Passat Highline 255000 tl !!!!
Hadi passat tan uygun. Superb ve İnsignia yine bu piyasaya oturmuş,çok daha donanımlı,daha geniş,kullanışlı arabalar. Valla bu fiyatlarla i cockpit te kurtarmaz. Bakalım belki hepsinden daha iyi sürüşü olur ya da daha konforlu sessiz olur. Belki peugeot bir güzellik yapar ve arabayı daha ucuza getirir. O zaman görürüz :)

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,945
5,020
github.com
Marka
BMW
Peugeot kendi lansmanında 508'i anlatırken ürettikleri otomobilin Arteon'a rakip olarak ürettiklerini anlatmışlar. Benzin TV'nin videosunda denk geldim ben de Burak Ertem "Biz daha gerçekçi olup Passat'la kıyaslayacağız" demişti. Son derece de haklı. CLS ile kıyaslamanın hiçbir mantıklı gerekçesi yok bence. Yukarıdaki mesajlarda Arteon'dan daha ucuz olduğunu ve bu yüzden 508'in daha fazla satacağı söylenmiş. Bence bu çok iddialı olmuş. Neticede Peugeot güzel işler yapmaya başlasa da oturmuş bir müşteri kitlesi VW'ye göre pek yok. Hala çoğu insan Peugeot'a zeytinyağı teneksi gözüyle bakarken özellikle de bu premium sınıfta müşteri kitlesiyle VW her türlü Peugeot'dan fazla satar

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Arkadaş Türk insanı profilinin yapısını çözememiş hala galiba, kimse ikinci eli zayıf olan 508'e para bağlamaz, Passat yine segmentinde kral olmaya devam eder. Ben de beğendim 508'i ama önceki kasa gib 3-5 tane satacak.

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
''passat passatttır kardeşim yeeaaaaahhh'' diyen kitleden bahsediyorsanız o konuya hiç girmeyeyeyim :D:D

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Peugeot kendi lansmanında 508'i anlatırken ürettikleri otomobilin Arteon'a rakip olarak ürettiklerini anlatmışlar. Benzin TV'nin videosunda denk geldim ben de Burak Ertem "Biz daha gerçekçi olup Passat'la kıyaslayacağız" demişti. Son derece de haklı. CLS ile kıyaslamanın hiçbir mantıklı gerekçesi yok bence. Yukarıdaki mesajlarda Arteon'dan daha ucuz olduğunu ve bu yüzden 508'in daha fazla satacağı söylenmiş. Bence bu çok iddialı olmuş. Neticede Peugeot güzel işler yapmaya başlasa da oturmuş bir müşteri kitlesi VW'ye göre pek yok. Hala çoğu insan Peugeot'a zeytinyağı teneksi gözüyle bakarken özellikle de bu premium sınıfta müşteri kitlesiyle VW her türlü Peugeot'dan fazla satar

Arkadaş Türk insanı profilinin yapısını çözememiş hala galiba, kimse ikinci eli zayıf olan 508'e para bağlamaz, Passat yine segmentinde kral olmaya devam eder. Ben de beğendim 508'i ama önceki kasa gib 3-5 tane satacak.

Beyler ne anlatıyorsunuz ki ? Öncelikle anlattığınız konunun karşıdaki insan tarafından kavranabilmesi önemli.
Peugeot sport departmanını çok başarılı buluyorum, yaptıkları işler muazzam. Aynı şekilde SUV konusunda da başarılı bir marka Peugeot. Ancak gel gelelim bu otomobil D segmenti. Adamlar (Peugeot) 2017 yılında bir takvim yılı boyunca 542 adet 508 satmışlar. Yeni kasayla bu aracın Passat'a veya Arteon'a rakip olacağını düşünüyorlar, veya satacağını düşünüyorlar öyle söyleyeyim. Aynı yıl VW 29.609 adet Passat ve 2017 Temmuz'dan itibaren de 345 adet Arteon satmış. Otomobil güzel diye, Arteon'dan ucuz diye veya DSG patlıyor diye :) kimse tercihini 508'den yana kullanmaz ! O kasayı ne kadar güzel yaparsan yap, imkanı yok almaz ! Güzel bir otomobil olabilir ancak akıbeti bellidir. Peugeot'un marka algısı VW kadar yüksek değil bu bir gerçek. Ben VW'den kaliteli veya iyi olduğunu da düşünmüyorum, bu tartışılabilir veya kişiye göre değişebilir.. Ama o marka algısını sen tutup tek bir otomobille değiştiremezsin. Hele hele D segmentinde ikon olmuş bir modelle aşık atıyorsan geçmiş olsun :)
Yahu Avensis, Accord, Mondeo gibi otomobiller tutunamadı bu segmentte.. Hepsi de bugüne kadar D segmentinde Peugeot'tan daha iyi ve daha kaliteli otomobiller üretmişlerdir. Kimse de çıkıp demez Mondeo,Accord veya Avensis kötü otomobil diye, zaten kötü otomobiller değil ancak D segmenti zor bir segment.
İnsanları Passat kullanıyor veya tercih ediyor diye yaftalayamazsın..Sen aracına aylarca fiyat kırıp alıcı ararken adam Passat'ı 1 hafta dolmadan aldığından daha yüksek bir fiyata satıyor..He kardeş VW alan herkes gerizekalı Peugeot alan sen akıllısın. Logodaki aslan önemli...

Son düzenleme:

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Beyler ne anlatıyorsunuz ki ? Öncelikle anlattığınız konunun karşıdaki insan tarafından kavranabilmesi önemli.
Peugeot sport departmanını çok başarılı buluyorum, yaptıkları işler muazzam. Aynı şekilde SUV konusunda da başarılı bir marka Peugeot. Ancak gel gelelim bu otomobil D segmenti. Adamlar (Peugeot) 2017 yılında bir takvim yılı boyunca 542 adet 508 satmışlar. Yeni kasayla bu aracın Passat'a veya Arteon'a rakip olacağını düşünüyorlar, veya satacağını düşünüyorlar öyle söyleyeyim. Aynı yıl VW 29.609 adet Passat ve 2017 Temmuz'dan itibaren de 345 adet Arteon satmış. Otomobil güzel diye, Arteon'dan ucuz diye veya DSG patlıyor diye :) kimse tercihini 508'den yana kullanmaz ! O kasayı ne kadar güzel yaparsan yap, imkanı yok almaz ! Güzel bir otomobil olabilir ancak akıbeti bellidir. Peugeot'un marka algısı VW kadar yüksek değil bu bir gerçek. Ben VW'den kaliteli veya iyi olduğunu da düşünmüyorum, bu tartışılabilir veya kişiye göre değişebilir.. Ama o marka algısını sen tutup tek bir otomobille değiştiremezsin. Hele hele D segmentinde ikon olmuş bir modelle aşık atıyorsan geçmiş olsun :)
Yahu Avensis, Accord, Mondeo gibi otomobiller tutunamadı bu segmentte.. Hepsi de bugüne kadar D segmentinde Peugeot'tan daha iyi ve daha kaliteli otomobiller üretmişlerdir. Kimse de çıkıp demez Mondeo,Accord veya Avensis kötü otomobil diye, zaten kötü otomobiller değil ancak D segmenti zor bir segment.
İnsanları Passat kullanıyor veya tercih ediyor diye yaftalayamazsın..Sen aracına aylarca fiyat kırıp alıcı ararken adam Passat'ı 1 hafta dolmadan aldığından daha yüksek bir fiyata satıyor..He kardeş VW alan herkes gerizekalı Peugeot alan sen akıllısın. Logodaki aslan önemli...
valla olayı başka yerlere çekmekte üstüne yok,vw yi de seviyorum ki ailede 3 tane var zaten ,zorla sana 508 al diye zorlamadım da ,passat kullanıcılarını yaftalamadım da ,nerden uyduruyorsun bilemiyorum valla ;);)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Son düzenleme:

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,945
5,020
github.com
Marka
BMW
Kaç tane nefis StationWagon otomobil çıktı. 159 SW özellikle. Kimse tutup da Connect'den Doblo'dan inip de bu SW lere binmedi. Bizim insanımızın tabularını kırmak hiç kolay değil. Kendimizce haklı olduğumuz taraflar da var şimdi tabi

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Kaç tane nefis StationWagon otomobil çıktı. 159 SW özellikle. Kimse tutup da Connect'den Doblo'dan inip de bu SW lere binmedi. Bizim insanımızın tabularını kırmak hiç kolay değil. Kendimizce haklı olduğumuz taraflar da var şimdi tabi

Onu söylüyorum. Accord,Avensis,Mondeo kötü otomobil miydi ? D segmentte tutulmadı ama

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Aynı şeyi savunduk üstte zaten hocam. Ben sizi desteklemek amacıyla söyledim

Eyvallah onu anladım da ben de D segmenti için örnek verdim :)
Memlekette sw kültürü de yok ki :) Yoksa dediğin gibi ne otomobiller vardı tutunamadı gitti. Insignia'nın sw'sine hasta olmuştum ilk çıktığında, görünümü çok sportifti. Yolda gördüklerimi toplasan bir elin parmaklarını geçmez

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,945
5,020
github.com
Marka
BMW
Eyvallah onu anladım da ben de D segmenti için örnek verdim :)
Memlekette sw kültürü de yok ki :) Yoksa dediğin gibi ne otomobiller vardı tutunamadı gitti. Insignia'nın sw'sine hasta olmuştum ilk çıktığında, görünümü çok sportifti. Yolda gördüklerimi toplasan bir elin parmaklarını geçmez
Onda bile yine Passat tuttu. En çok SW Passat Variant olarak görüyorum ben. Toros SW , Kartal hariç tabi jdjs

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

Niye D sınıfından örnek veriyoruz ki. Daha bu senenin en bariz örneği var. Şuan 3008-5008 kime sorsan bayılıyor muhteşem iç mekan var. 1.2-1.6 turbo benzinli ve dizel otomatik seçenekler var ama sattığı rakam 3008 in 4416 5008 ise 650 tane satmış. Kötü mü değil ama bu sınıfın Passat ı yani sınıfının en çok tercih edileni Nissan Qq 7669 tane satmış. İç mekan da bir yere kadar ve motor seçenekleri de bir yere kadar. Önce imaj.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Niye D sınıfından örnek veriyoruz ki. Daha bu senenin en bariz örneği var. Şuan 3008-5008 kime sorsan bayılıyor muhteşem iç mekan var. 1.2-1.6 turbo benzinli ve dizel otomatik seçenekler var ama sattığı rakam 3008 in 4416 5008 ise 650 tane satmış. Kötü mü değil ama bu sınıfın Passat ı yani sınıfının en çok tercih edileni Nissan Qq 7669 tane satmış. İç mekan da bir yere kadar ve motor seçenekleri de bir yere kadar. Önce imaj.

Otomobil D sınıfı olduğu için D sınıfından örnek verdim :)
Kesinlikle önce imaj..Demek ki sadece motor seçeneği ve güzel dış görünüş insanların satın alma tercihlerini tek başına etkilemiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım