YENİ PEUGEOT 508 LANSMANI YAPILDI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1280x646.382416.18.384861.11.png
Son yıllarda Peugeot premiumlara göz kırpıyor derken Yeni Peugeot 508 tanıtıldı, dinamik sportcoupe görünümlü ve yeni i-cockpit sistemi ile bu arabanın altına büyük bir mühendislik yatığının kanıtı,premıumlardan rakipleri şimdilik A5,BMW 4, MB CLA gibi gözüküyor , Passatı bu araçla kıyaslamak aptallık olur diye düşünüyorum,ama arteon iyi bir rakip gibi yeni 508'e,ama gönül ister ki 4wd veya arkadan itiş olsun ama umutları kaybetmemek lazım çünkü 2019 da hybrid motoru ile geleceği söyleniyor,büyük bir ihtimalle elektrik motoru arkadan tahrik sağlayacak ve öyle olursa ön %70 arka %30 gibi bir güç aktarım değeri görebiliriz.aynı hybrid sistemi yeni 3008 ve 5008 e de geleceği söyleniyor ,euro 6 kuralları yüzünden güçsüz kalan bu otomobiller inşallah elektrik motoru ile biraz güçlendirilir ve kusursuza yakın olan yeni Peugeot plafrormu sayesinde segmentinin en iyi yol tutan arabası ünvanını kazanması dileğiyle...

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,224
45,815
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İç mekan da bir yere kadar ve motor seçenekleri de bir yere kadar. Önce imaj.
Çok haklısın.. İmaj önemli. Ben de yeni peugeot'ları çok beğeniyorum ama c4 tecrübesinden sonra bir daha fransız otomobil almam gibi geliyor. Sürüşünden falan da değil. Ben fransızların elektronik aksamda uzun ömürlü üretim yaptıklarına hala tam ikna olamadım. Buna rağmen her yerleri, her şeyleri tamamen elektronik ki bunlar beni korkutuyor. Şu yeni nesillerin üzerinden bir kaç senelik kullanıcı tecrübesi geçsin, çoğunluğun tepkilerine bir bakalım da ondan sonra tekrar fikrimi gözden geçiririm.

Son düzenleme:

kansuvargun

Profesör
8 Eyl 2016
237
259
1,385
34
İstanbul
Arkadaş Türk insanı profilinin yapısını çözememiş hala galiba, kimse ikinci eli zayıf olan 508'e para bağlamaz, Passat yine segmentinde kral olmaya devam eder. Ben de beğendim 508'i ama önceki kasa gib 3-5 tane satacak.

O iş belli olmaz, Peugeot 3008 de girerken kimse buna para bağlamaz deniliyordu ancak Tiguan'ı silip attı piyasadan Qashqai'den sonra en fazla satan SUV. Ki satışlarının büyük kısmı benzinli otomatik 3008'in, Tiguan'da birebir rakibi var.

Peugeot algısı 308'le değil de, 3008'le baya değişti bence. Çok satan Passat'ın büyük kısmının boşline olduğunu düşünürsek, 508'in boşline'ı benzer fiyattan girerse büyük değişim olmasa da pay kapar diye düşünüyorum.1.6 185'lik moturun da segmentte rakibi yok şu anda.

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
O iş belli olmaz, Peugeot 3008 de girerken kimse buna para bağlamaz deniliyordu ancak Tiguan'ı silip attı piyasadan Qashqai'den sonra en fazla satan SUV. Ki satışlarının büyük kısmı benzinli otomatik 3008'in, Tiguan'da birebir rakibi var.

Peugeot algısı 308'le değil de, 3008'le baya değişti bence. Çok satan Passat'ın büyük kısmının boşline olduğunu düşünürsek, 508'in boşline'ı benzer fiyattan girerse büyük değişim olmasa da pay kapar diye düşünüyorum.1.6 185'lik moturun da segmentte rakibi yok şu anda.
kesinlikle öyle, iç mekanı o fiyat seviyesinde başka arabalarda bulamazsın.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Marka imajından önce bana göre aldığım hizmet gelir. Bir defa Pöjo aldım, arabadan memnundum, ikinci el kaç yıllık araba olmasına rağmen elektronikle ilgili bir sorun yaşamadım çok dillendirilen bir konu olmasına rağmen. Şuan ki 3008, 5008 gibi araçları da -görsel olarak- beğeniyorum. Ama gidip bir daha Pöjo alır mıyım? Şuan ve şuanki gibi devam ettiği sürece hayır. Düzgün servisi yok. Sıfır aldığım arabayı da özel Honda servisine götürecek hâlim yok. :D
Geçtiğimiz süreçte ikinci el 308'lere, 508'lere çok baktım ama hep aynı nedenden dolayı vazgeçtim.

Marka güven vermiyor, kaliteli hizmet sunmuyor. Bu kişisel bir görüş değil ayrıca, "Fransızlara güvenmiyorum" gibi bir durumum yok, beğendiğim bir çok Fransız aracı var. Bildiğim kadarıyla Pöjo'nun Avrupada'daki hizmet kalitesi gayet iyi seviyedeymiş, darısı Türkiye'ye.

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Marka imajından önce bana göre aldığım hizmet gelir. Bir defa Pöjo aldım, arabadan memnundum, ikinci el kaç yıllık araba olmasına rağmen elektronikle ilgili bir sorun yaşamadım çok dillendirilen bir konu olmasına rağmen. Şuan ki 3008, 5008 gibi araçları da -görsel olarak- beğeniyorum. Ama gidip bir daha Pöjo alır mıyım? Şuan ve şuanki gibi devam ettiği sürece hayır. Düzgün servisi yok. Sıfır aldığım arabayı da özel Honda servisine götürecek hâlim yok. :D
Geçtiğimiz süreçte ikinci el 308'lere, 508'lere çok baktım ama hep aynı nedenden dolayı vazgeçtim.

Marka güven vermiyor, kaliteli hizmet sunmuyor. Bu kişisel bir görüş değil ayrıca, "Fransızlara güvenmiyorum" gibi bir durumum yok, beğendiğim bir çok Fransız aracı var. Bildiğim kadarıyla Pöjo'nun Avrupada'daki hizmet kalitesi gayet iyi seviyedeymiş, darısı Türkiye'ye.
kesinlikle doğru, servisler baya zayıf , telefondan destek bilgi isticektim bir gün,adam randevu al gel burdan olmaz dedi, en yakın peugeot bayisi yaşadığım yerden 300 km uzaklıkta,adamın umrunda değil.bi zaman da aracı güncellicez diyip arabayı bozdular,sonra eski sürümü yükledik düzeldi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım