KAPALI 90 bin TL ye kadar araç tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Beyler toplaşın bi hele, bana araba alıyok :)
Merhaba arkadaşlar. Başlıktanda anlaşılacağı üzere 90 bin TL ye kadar araç bakıyorum. İkinci el 1-2 yaşına kadar, km si düşük olabilir arkadaşlar. Çünkü sıfıra bu vergilerden sonra para vermek istemiyorum açıkçası.

Segment olarak birşey düşünmedim. Aklımda Audi A3 var ama o bütçeye olur mu hiç bilmiyorum. 3-4 sene sonra satarken de fazla değer kaybetmeyecek bir model olursa iyi olur. Audi ler öyle mesela. En azından benim bildiğim kadarıyla.

Suanlik aklıma yazacak başka birşey gelmiyor. Sizler de bana soru sorup konuyu detaylandirirsaniz, yardımcı olursanız çok memnun olurum :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Hocam olabildiğince yeni araba almaya çalışın ... bir kaç parça boyaya takılmayın .. ön kaput, aynı anda her iki çamurluk ve tavanda sıkıntı olmasın... ki zaten 150TL verip bir ekspertiz raporu mutlaka çıkartın .. içiniz rahat olsun ...

Arkadaşlar değerli yorumlar yapmışlar ... son mesajlarda da makul tüketim değerine sahip bir benzinli araç ta tercih edebileceğiniz izlenimine kapıldım ..

Önceki mesajlarda Mazda 3 konusu geçmiş... eğer Performans olarak fazla bir beklentiniz yok.. ortalama 7.5-8 gibi tüketim değerlerini kabul ederseniz Mazda 3, ikinci el olarak alınabilecek bir araç... hem tasarımı çok güzel, hem etrafta fazla yok .. hemde genel olarak başarılı bir araç... alternatif olarak 90k civarına gayet temiz ve dolu bir golf TSI da alınır... benzer tüketim oranlarıyla daha kuveetli ve atak bir aracınız olur.. ikinci eli her zaman hızlıdır... genel olarak bakıldğında da araç zaten sınıfının tepesinde. .. ben TDı kullanıyorum, güç dışında çok iyi bir motor .. ama TSI ın yeri başka gönlümde.. makul kullanımlarda tüketimi şaşırtabilir, DSG ile keyiflidir.

308 de olabilir.. hem dizeli hemde 1.2 PureTech alınabilir bu fiyatlara.. 1.2 PureTech te tıpkı TSI gibi makul kullanımlarda ekonomik deniyor.. 130HP olasından ötürüde arada sırada keyif yapılabilecek bir motor.

brkbrave

Profesör
24 Ocak 2017
56
54
1,010
Geçen yaz 89 bine 1.4 tsi golf almıştık, 125 bg dsg highline sunroof ve u-led opsiyonlarıyla birlikte. Şimdi bakınca o dönem bana uçuk gelen fiyatlar iyice uçmuş gerçekten :( 1.2 PureTech 308i ben de merak ediyorum. Kagit üstünde gayet başarılı duruyor.

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Sağolasın valla hocam. Araç dolu gözüküyor. Peki bu 115 beygir araca yeterli olur mu sence? Araç biraz ağır sanırım. 12 saniye 0-100 değeri var :D

Edit: Abooowww 1471 kg imiş.

Beklentiniz önemli.. veya referans aldığınız bir araç varsa onla karşılaştırılabilir.
Genelde yeterli görülmüyor bu motor Volvo lara.. buna nispeten yavaş olan otomatik şanzıman da etki ediyor tabi..

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca
Sağolasın valla hocam. Araç dolu gözüküyor. Peki bu 115 beygir araca yeterli olur mu sence? Araç biraz ağır sanırım. 12 saniye 0-100 değeri var :D

Edit: Abooowww 1471 kg imiş.
Arkadaşım aynı motorla V60 kullanıyor, tabii ki ağır olduğu için 0-100 değeri pek iyi değil ama 170k kmdir kullanıyor uzun yolda rampada yamulma gibi şeyler pek olmuyor hep uzun yol rahatlığından bahseder.
Sizin beklentinizi bilemiyorum ne kadar tatmin eder ama yeterli gibi :D

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
aynen öyle hocam arabanın sıfırı 109bin lira millet 100e internete koyuyor anlamıyorum... ötv düzenlemesi gelmesi lazım ama hala zam üstüne zam yiyoruz
İkinci elin acil bir şekilde artık nasıl yaparlar bilmem düzenlenmesi gerek. Bizim bütçe de öyle enteresan yerde ki tam ortada. Ne iyi bir şey alınabiliyor ne de kötü bir şey. Şeytan diyor al bir tane 50-60 bin TL'ye ekonomi yapan araç onunla takıl. Harbiden sinirliyim.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Arkadaşım aynı motorla V60 kullanıyor, tabii ki ağır olduğu için 0-100 değeri pek iyi değil ama 170k kmdir kullanıyor uzun yolda rampada yamulma gibi şeyler pek olmuyor hep uzun yol rahatlığından bahseder.
Sizin beklentinizi bilemiyorum ne kadar tatmin eder ama yeterli gibi :D
Eğer sürekli uzun yol rahatlığından bahsediyorsa arabanın atik olmadığını düşünebiliriz :D Bir de V40'lar 1470 kilo, cidden saçmalık derecesinde ağır.

@Cagdas Cag Bence 1.4 TSI Golf istekleri karşılar. O paralara temiz A3 bulmak biraz zor gibi. Araç hızlı olsun derdiniz olsaydı Ibiza Cupra önerirdim de Golf her türlü isteğe yanıt verir gibi.

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Eğer sürekli uzun yol rahatlığından bahsediyorsa arabanın atik olmadığını düşünebiliriz :D Bir de V40'lar 1470 kilo, cidden saçmalık derecesinde ağır.

@Cagdas Cag Bence 1.4 TSI Golf istekleri karşılar. O paralara temiz A3 bulmak biraz zor gibi. Araç hızlı olsun derdiniz olsaydı Ibiza Cupra önerirdim de Golf her türlü isteğe yanıt verir gibi.
Sonum Golf olacak gibi görünüyor ne yazık ki.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca

Hocam TSİ ve DSG gibi yürümesini beklememek lazım tabi :D Volvo'nun malzemeyi biraz abartmasından dolayı ağır araç, kapısını açarken bile bir enteresan oluyor diğer arabalardan sonra. :D Yakıt tüketimi ve konfor açısından D2 alınabilir bence :)
Passat CC'de bulunabilir güzel araçtır ancak arıza konusu hakkında bilgim yok.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Hocam sahibindende donanım kısmı genel olarak sıkıntılı. Galerinin yazdıklarının çoğuna da ben inanmam görmedikçe. Piyasada Harman Kardon'lu olduğu iddia edilen onlarca F30 var standart ses sistemli :D
Hani şu https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ine-full-donanim-55.000-km-de-453644955/detay araç vardı ya hani, sol kapı değişeni olmasına rağmen lokal boya diyordu. Şikayet ettim. Sayfanın aşağısında yer alan, resim ile değişen-lokal boyanın gösterildiği alanı kaldırmış. Fakat hala aşağı donanım kısmında boyalı şekilde işaretli duruyor. Yine şikayet ettim. Doğrusunu yazdırmaz isem yüzüme tükürsünler. Yanlış bilgi verenlere savaş açtım. İnsanları kandırıyorlar resmen.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca
Hani şu https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ine-full-donanim-55.000-km-de-453644955/detay araç vardı ya hani, sol kapı değişeni olmasına rağmen lokal boya diyordu. Şikayet ettim. Sayfanın aşağısında yer alan, resim ile değişen-lokal boyanın gösterildiği alanı kaldırmış. Fakat hala aşağı donanım kısmında boyalı şekilde işaretli duruyor. Yine şikayet ettim. Doğrusunu yazdırmaz isem yüzüme tükürsünler. Yanlış bilgi verenlere savaş açtım. İnsanları kandırıyorlar resmen.
Hocam neler var neler. Geçen Facebook'ta bir Mercedes grubunda gördüğüm; adam aracını satıyor tekrar o araçtan almaya karar veriyor. Kendi sattığı bir çok parçası boyalı aracını sahibinden hatasız boyasız şeklinde 10 TL fazlasına satılırken görüyor. Çok yaratıcı küfürler ediyordu :D

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Golfün ucuz yolludur kendisi ....
Donanımı genel olarak daha zengindir (fiyat seviyesine göre).
Şekli daha güzeldir (göreceli tabi)

Bunun dışında malzeme kalitesi daha düşüktür, Golf e binildiğinde alınan şıklık ve kalitesi hissi yoktur.. ama tasarım olarak göstegeler özgün, genel olarakta araç iç mekanda da biraz daha sportif denilebilir.

Yalıtım konusunda biraz daha zayıf olduğu söylenmektedir (ben benzin leon mk3 sahibiydim.. dizel Golf ile karşılaştırmak doğru olmaz). Yol sesi biraz daha fazla alır ama golf zaten bu konuda çok başarılı olduğundan, Leon en az sınıf ortalamasındadır.. Süspansiyonları biraz daha sesli ve sert çalışır.. yol tutuşuda Golf e göre biraz daha zayıftır.. o kadar güven vermez, ama kesinlikle güvensiz bir araç değildir...

Golf ten farklı olarak biraz daha trim sesi yapar (benimki ilk çıkan Mk3 ler dendi... şimdi iyileşmiş olabilir)...
En güzel tarafı o zaman 140hp olan TSI motoruydu... düz yolda çok güzel yürüyor, gayette az yazkıyordu (makul kullanımlarda)

Yani ne kadar ekmek o kadar köfte bir araçtır...
aracı kullandığım dönemde sıkça bunu söylemişimdir..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım