DSG yarı otomatik mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
evet haklisiniz onlar sorunlu, peugeot ile yapilan kucuk motor 1.6 olan degilmi ? tabi bulusmalarda hep M serileri falan oluyor, onlari goremiyorum pek :)
Evet psa ile üretilen ortak motor. İlk çıktığı zamanlar kol çıkıyordu deli gibi. Arsivimde bir iki foto olucaktı bizzat benim çektiğim bulursam atıcam şimdi.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
F30 ilk çıktığı zamanlar ciddi sorunlu arabaydı. Forumlarda hatırlıyorum millet yazıyordu klima açınca arabanın stop etmesi mi dersin arka kapının yolda giderken kendi kendine açılması mi dersin garip bi arabaydi da cabuk topladılar. Şunlar da bahsettigim fotolar
o8k4ER.jpg
j1WbBD.jpg

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,078
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
eski güçlü atmosferikler narindi evet ama yeni nesillerde bunu ilk kez sizden duyuyorum.
Zamanla anlaşılır bazı şeyler ama o 3 silindirlilerin sorunlu olacağını sanmıyorum teknik verileri de fena durmuyor.

Teknik verilerde hepsi muhtesem ama birkac sene sonra ne durumda olacagi da onemli, sifir araclari inceleyip trim sesi yok demek gibi, ayni araci 60 bin km sonra da gormek lazim, hala trim sesi yoksa bence alinir :)
F30 ilk çıktığı zamanlar ciddi sorunlu arabaydı. Forumlarda hatırlıyorum millet yazıyordu klima açınca arabanın stop etmesi mi dersin arka kapının yolda giderken kendi kendine açılması mi dersin garip bi arabaydi da cabuk topladılar. Şunlar da bahsettigim fotolar
Ekli dosyayı görüntüle 2410 Ekli dosyayı görüntüle 2411

premium'da ufak motorlara pek gitmemek lazim, tabi turkiyedeki sacma vergilendirme daha da sacmalasti insanlara pek bir secenek kalmiyor. 1.6 bmw turkiyedeki gibi bir vergi sisteminin en guzel secenekleriydi.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Teknik verilerde hepsi muhtesem ama birkac sene sonra ne durumda olacagi da onemli, sifir araclari inceleyip trim sesi yok demek gibi, ayni araci 60 bin km sonra da gormek lazim, hala trim sesi yoksa bence alinir :)
katılıyorum bence 0 araba almadan önce 2.ellerini inceleyip kullanılınca ne durumda oluyorlar bakmak lazım :)

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
N13 motorlarda kronik kol çıkarma sorunu vardı, BMW severler kızmasın ama bu 2.0d motorların ömrü çok yok hatta motor hocam çok şahit olmuş, yüksek sıkıştırmadan dolayı 150 binden sonra kapak çatlatan 2.0d motorlarına..
Bilgi almak ve bilgi paylaşmayı çok severim şöyle bir bilgi vermek istiyorum arkadaşlar,
BMW servisleri otomatik şanzımanlarından ömürlük yağ kullandığını iddia ediyor, sakın ola kanmayın bu sebepten dolayı otomatik şanzımancılar çok ekmek yiyor, yağın ömürlük diye bir özelliği yok :) aklınız da bulunsun
Honda v.s servisleri 40 binde bir otomatik şanzıman yağını değiştiriyor,,

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
cidden komik ve bunu servis söylüyor.. hatta bu forumdan burakozgen isimli arkadaşımda 116i vardı ona da aynısını söylemişler bayağı muhabbetini yaptık
Vallahi ilk kez senden duydum bunu çok garip

Şuanki yeni motorlarında böyle sorunlar var mı peki?
Ben henüz bi problem duymadım. Bu bahsettiğim kol çıkarma sorunu ilk üretilen motorlarda vardı sonradan revize edildi.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Bu hatayi gormemis olabilirsiniz tabi, otomatik sanziman ustasi biri vw dsgli aldi "kullanmasini bilmiyorlar abi" demisti 30bin km de sanzimani degisti :) artik sansizlik mi diyeyim ne diyeyim bilmiyorum. Bu uyari mesajindan sonra "Aracinizla sehirici trafigine pek girmeyin, cevre yolunu kullanin" diye tavsiye veren bir servis var.

https://www.sikayetvar.com/images/sikayet_foto/1954/1954310/1376394438_20130808_223820_big.jpg

Siz kullaniyorsunuz ve memnunsunuz anladigim kadariyla, gule gule iyi gunlerde kazasiz belasiz kullanin. DSG kullaniyorsaniz bu mesaji gormeyeceginizin garantisi yok. Bu benim icin risktir ve ben sahsen bu riske girmem. Garantisi bitince satarsin mantigi da bana gore degil, yazin iki sofor bir araba 8 ulke gezdik, servis yazisini gorsek rezil olurduk.

Uzatmanin anlami da yok zaten, konu DSG yari-otomatik mi konusuydu nerelere geldi. :)

Hatasiz sanziman yoktur...ZF, DSG'den daha sorunsuz bir sanziman mesela.Ancak ZF 9HP sorunlu oldugu icin artik kullanilmiyor..Nedense bu mevzu pek dillendirilmez ama soz konusu DSG olunca auuvvv ;)

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,078
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
N13 motorlarda kronik kol çıkarma sorunu vardı, BMW severler kızmasın ama bu 2.0d motorların ömrü çok yok hatta motor hocam çok şahit olmuş, yüksek sıkıştırmadan dolayı 150 binden sonra kapak çatlatan 2.0d motorlarına..
Bilgi almak ve bilgi paylaşmayı çok severim şöyle bir bilgi vermek istiyorum arkadaşlar,
BMW servisleri otomatik şanzımanlarından ömürlük yağ kullandığını iddia ediyor, sakın ola kanmayın bu sebepten dolayı otomatik şanzımancılar çok ekmek yiyor, yağın ömürlük diye bir özelliği yok :) aklınız da bulunsun
Honda v.s servisleri 40 binde bir otomatik şanzıman yağını değiştiriyor,,
Bilgisiz servis cok fazla, otomatik sanziman konusunda yag degisiminden bihaber servisler var, bu konuda haklisiniz, isinin ehli servis bulmak ciddi mesele.. yok sanziman yagi degistirilmez diyor servisteki adam, turkiyedeyken benim de basima geldi. Musterinin bilincli olmasi gerekiyor..

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Bilgisiz servis cok fazla, otomatik sanziman konusunda yag degisiminden bihaber servisler var, bu konuda haklisiniz, isinin ehli servis bulmak ciddi mesele.. yok sanziman yagi degistirilmez diyor servisteki adam, turkiyedeyken benim de basima geldi. Musterinin bilincli olmasi gerekiyor..
kesinlikle katılıyorum bu nedenle bilgi paylaşımında bulunmak istedim :)

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,078
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
Hatasiz sanziman yoktur...ZF, DSG'den daha sorunsuz bir sanziman mesela.Ancak ZF 9HP sorunlu oldugu icin artik kullanilmiyor..Nedense bu mevzu pek dillendirilmez ama soz konusu DSG olunca auuvvv ;)
Polemik olarak algilamayin ama
ZF sorunsuz demiyorum, dsg bence ederinden fazla deger goruyor turkiyede..
DSG diye ozellestirmeden genel dusuncemi soyle soyleyeyim, cift kavramaya guvenmiyorum, 4 ileri otomatik amerikan buickten beri tam otomatikleri bilirim, ama cift kavrama ile olan gecmisim sadece servis muhabbetleri ve sorunlardan ibaret.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,078
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
Haydaa bu gerçek mi ya? Gerçek değilse komik, gerçekse daha da komik. Nasıl bir yağ ömürlük olabilirki?
Gercek hocam, bmw kullanicisi olarak bunu bende duydum, servise israrla degistirin diye soylemezseniz ustunde durmazsaniz degistirmiyorlar, ama bu durum sadece bmwde degil farkli servislerde de var, otomatik sanzimanla ilgili bilgili servis hala turkiyede eksik yetersiz.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Gercek hocam, bmw kullanicisi olarak bunu bende duydum, servise israrla degistirin diye soylemezseniz ustunde durmazsaniz degistirmiyorlar, ama bu durum sadece bmwde degil farkli servislerde de var, otomatik sanzimanla ilgili bilgili servis hala turkiyede eksik yetersiz.
Ben ilk kez duydum ve bayağı şaşırdım açıkçası. Umarım bilinçlenir kullanıcılar yoksa vay hallerine...

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,078
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
Ben ilk kez duydum ve bayağı şaşırdım açıkçası. Umarım bilinçlenir kullanıcılar yoksa vay hallerine...
Ben DSG kotu diyince imzamdaki araclarin mukemmel falan oldugunu savundugumu saniyorlar, ben kotuye kotu derim, hepsi kul yapisi hepsinde hatalar var, ama en cok insanin moralini bozan aldiginiz aracin hayal kirikligi ugratmasi yada servisin bilgisizligi yada yetersizligi yuzunden sorun yasamak olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım