DSG yarı otomatik mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
sen sadece bu kadar sorunlu bir şanzımanın tüm dünyada nasıl bu kadar çok sattığını açıklar mısın :)
hocam bana gore vw bır urunu urettıgınde (sahsı goruslerım uzerıne dayandırıyorum bunun bır kanıtlanmıs verısı yoktur ) polo dada aynı golf tede aynı jetta passat aynı sadece bıraz daha farklı ayarlarla . bunu and da solemıstı. bu sadece dsg ıcın degıl arabanın ıcıde benzer en yenı tıguan dada durum benzerdı . bana gore vw de seat da audı de aynı aynı motor aynı aktarım organları. bırı 100 kez teste tabı tutuluyor bırı 30 defa farkı bu bana gore. aralarında fıyat farkıda bırlestırılmesı ve ıc kalıte hıssının farklılıgından kaynaklı. sonucta saydıgım markaların cogu aracın vıdası bıle aynı . ama leon da her taraftan trım sesı gelırken audı de gelmemesının sebebı uretım kalıtesınden ıbaret.
hep dıyorum bırseyın cok satılması en ıyısı oldugunu gostermez kı ben and ın yazısını okudugumda farklı bır bakıs acısını kazanmıstım. https://www.otopark.com/2015/09/volkswagen-skandali-buyuyor/ onuda buraya ekleyeyım belkı fıkır olur

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
hocam bana gore vw bır urunu urettıgınde (sahsı goruslerım uzerıne dayandırıyorum bunun bır kanıtlanmıs verısı yoktur ) polo dada aynı golf tede aynı jetta passat aynı sadece bıraz daha farklı ayarlarla . bunu and da solemıstı. bu sadece dsg ıcın degıl arabanın ıcıde benzer en yenı tıguan dada durum benzerdı . bana gore vw de seat da audı de aynı aynı motor aynı aktarım organları. bırı 100 kez teste tabı tutuluyor bırı 30 defa farkı bu bana gore. aralarında fıyat farkıda bırlestırılmesı ve ıc kalıte hıssının farklılıgından kaynaklı. sonucta saydıgım markaların cogu aracın vıdası bıle aynı . ama leon da her taraftan trım sesı gelırken audı de gelmemesının sebebı uretım kalıtesınden ıbaret.
hep dıyorum bırseyın cok satılması en ıyısı oldugunu gostermez kı ben and ın yazısını okudugumda farklı bır bakıs acısını kazanmıstım. https://www.otopark.com/2015/09/volkswagen-skandali-buyuyor/ onuda buraya ekleyeyım belkı fıkır olur
And abinin yazısi her ne kadar dogru olsada yanlış bir payı da var. Vw şu anda emisyon skandalına ragmen en çok satan marka.

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Peki bunların kaçı sorunsuz şekilde ilerliyor bide bende başka bir örnek vereyim vectra c ülkemizde ve dünya da satışları iyi olan bir araba aynı zamanda piyasanın en sorunlu arabalarından biri peki bunca insan bu arabayı niye aldı ve alıyor

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
And abinin uazısi her ne kadar dogru olsada yanlış bir payı da var. Vw şu anda emisyon skandalına ragmen en çok satan marka.
sıze gemıler uzerınden ornek verebılırım en cok satılan gemı tıplerı konteyner tasıyan tıptekı gemıler olup gemı pıyasının cogunlugu bu tıcaret uzerınden para kazanır. gunumuzde kullanılan ve bındıgımız ıdo da kullanılan ferıbotlar daha az satılıp daha az kullanılmalarına karsın ( elbette ferıbotlar tanker ve konteyner gemılerıne nazaran yuzde 60 daha kısa menzıle sahıp olsalarda ) bır ıdo ferıbotunun batma olasılıgı altının bos ve katamaran tarzından dolayı devrılme katsayısı oldukca azdır. bu yuzdende bugune kadar boyle bır durum yasanmamıstır ınsallah olmazda.

verdıgım ornek vw ornegıne benzıyor. dunyanın genelıne bakıldıgında hangı ulke hangı markayı tercıh etmıs dıye bakıldıgında turkıye onemlı bır pazar payına sahıp. ama gerı kalan ınsanların vw ye olan guvenı zaten azalmıstı su andada gıderek tercıhler kaymaya basladı bana gore. ıkıncı olarak tercıh edılme sebebı ucuz olması bana gore.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
bunca insan almadı. bir vectra c sayısına bak. bir de golf, passat, polo sayısına. her zaman ezici üstünlükle bunlar daha çok satmıştır. senden mantığını merak ediyorum dedim ya. bunların çoğu sorunlu ilerliyorsa nasıl satıyor bu kadar.

Fiyatı uygundur,servis ağı iyidir,arabayı sevmiştir bir çok sebebi var ayrıca vectra muhteşem sattı vw den çok daha iyi sattı demiyorum yine de bu kadar sorunlu olmasına rağmen iyi sattı diyorum o araba nasıl sattı bu kadar işte aynı şekilde vw grubu da satıyor

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
@pulusoglu hocam kesinlikle öyle. farklılıklar oluyor. berkay kaçamak cevap veriyor ama benim demek istediğim kesinlikle bir japonlar kadar sorunsuz değil. ama anlatılan kadar da sorunlu olsa tüm dünyada insanlar tercih etmez bu kadar. demek istediğim o. bir de dediğim gibi siz de biliyorsunuz en sorunlu alman arabasına binip bu kadar dsg derdine düşmek biraz garip geliyor bana :)
haklısınız hocam aynı fıkırdeyım. zaten japonda sorunsuz degıl ben herzaman soyluyorum mazda severım ama sevıyorum dıye koru korune savunmam mesela benım kasada mazdalarda uretım hatası vardır. ufak tefek sorunlar elbette kı var sonucta kul yapımı. benımde cevremde var kımısı vw den nefret ettı kımısı arızasız 100 bın km ye geldı. bırazda sans ısı demek ısterdım tıpkı teknolojıde bır urunun hatalı cıkması gıbı.tabı vw nın bu kadar goze batması 3 markanında fazla uretılmesınden kaynaklı. bugun 10 mazdaya belkıde 90 golf satılıyor olabılır sayılarım elbette tahmını ama sacma degıl. ben acıkcası dsg nın sorunlu oldugunu dusunuyorum ama zamanla bu sorunu en aza ındırmeye calıstıkları ve daha az bas agrıttıgı goz ardı edılemez. sonucta genel olarak and ın yazısında bahsettıgı gıbı her markanın sorunları var. tabıkı bu vw neden bu kadar cok goze batıyor dersenız forumda sızın gıbı karsılıklı oturulup konusulacak mantıklı ınsanların tam tersı olarak yersız sekılde sempatızan olan ınsanların bu forumda bızlerden daha aktıf ve fazla olmalarından dolayı dıyebılırım

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
evet o araba sattı. ama sonra sattı mı. senin dsg çok sorunlu algın var mesela. opeller gerçek anlamda çok sorunlu olduğu için ve bu durum algıdan ibaret olmadığı için şu anda satamıyor o kadar. ama vw hala satıyor. öyle düşün.
sizde nasıl opel çok sorunlu algısı varsa (2002-2007 arasındaki üretilenler harbiden ciddi sorunlu) benim içinde aynı şekilde çift kavramalara karşı sorunlu algısı var bu sadece dsg değil bütün çift kavramalara karşı var.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Kusura bakmayın da kullanıcısı 50 yaşında ve 90 yılından beri araba kullanıyor ve 130 geçtiğini dahi görmedim o kadar ki sakin kullanıyor bide yurtdışına bakarsanız bir çok kişi mahkemeye vermiş zaten ayrıca dq200 kodlu dsg yüzünden 3 milyon araba vw geri çağırmış bunları konuşan yok ama sonra biz dsg sıkıntılı değince auvv anti vagcılar sizi. Araba bizim değil nasıl mahkemeye verelim.

Yahu 3 milyon araç diyorsun da Toyota 5,8 milyon aracını hava yastığı problemi nedeniyle geri çağırdı. 14 kişi hatalı hava yastığı yüzünden hayatını kaybetti 150 kişi yaralandı...DSG'nin neden geri çağırıldığını biliyor musun ? Şanzımanda kullanılan sentetik yağ, yüksek nemde yoğun trafikte ve sıcak hava koşullarında DSG'nin güç kaynağında arıza meydana getirebildiği için mineral yağ ile değiştiriliyor serviste..
Yakın tarihte bmw hava yastığı problemiyle 7 serisi Rolls Royce Ghost, 5 serisi ve GT modelleri olmak üzere 33.600 aracı geri çağırdı..(Rolls Royce ile kaza yapıyorsun hava yastığın açılmıyor ???)

Demek ki neymiş güzel kardeşim ? Arızalar, hatalar her araçta olabiliyormuş..Kaza anında hava yastığım açılmayacaksa varsın DSG şanzımanım mekatronik arızası versin ;)

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
valla opel hala sorunlu kardeş maalesef :) inşallah size denk gelmez
şuana kadar aile de firma aracı ve bireysel araç olmak üzere 6 farklı opel döndü 3 de hala bizde duruyor çok şükür bakımları dışında sanayiye gitmedik :) Ama maalesef dsg den dolayı gitmek zorunda kaldık :/

Yahu 3 milyon araç diyorsun da Toyota 5,8 milyon aracını hava yastığı problemi nedeniyle geri çağırdı. 14 kişi hatalı hava yastığı yüzünden hayatını kaybetti 150 kişi yaralandı...DSG'nin neden geri çağırıldığını biliyor musun ? Şanzımanda kullanılan sentetik yağ, yüksek nemde yoğun trafikte ve sıcak hava koşullarında DSG'nin güç kaynağında arıza meydana getirebildiği için mineral yağ ile değiştiriliyor serviste..
Yakın tarihte bmw hava yastığı problemiyle 7 serisi Rolls Royce Ghost, 5 serisi ve GT modelleri olmak üzere 33.600 aracı geri çağırdı..(Rolls Royce ile kaza yapıyorsun hava yastığın açılmıyor ???)

Demek ki neymiş güzel kardeşim ? Arızalar, hatalar her araçta olabiliyormuş..Kaza anında hava yastığım açılmayacaksa varsın DSG şanzımanım mekatronik arızası versin ;)

Her marka dediğiniz gibi hata veriyor ama o saydığınız markaların bir çoğu hatasından geri dönüp arabaları düzeltiyorlar ama vw de böyle bir icraat göremedim maalesef doğrusu sadece ülkemiz için konuşmakta hatalı olur bildiğim kadarıyla yurt dışında buradaki 2 yıl olan garanti orada 5 yıl filan.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
hocam ben de bu konuyu açıkçası sizinle konuşmaktan keyif alıyorum. gereksiz savunuyorum gibi oluyor yukarıdaki yorumlarımda ama gereksiz bir saldırı olduğu içindir. :) dediğinize katılıyorum. dsg ilk çıktığı zamanlara göre çok iyileşti arıza oranı olarak. ama halen bir japon arabası gibi değil. şahsen sorunsuzluk benim için çok elzem olsa düşünmeden mazda alırım :D zaten seviyorum çok. ama diğer markalardan bakacaksak bari dsg gibi hızlı, verimli güzel bir şanzıman olsun isterim kendi adıma. opel, peugeot gibi markaların şanzımanı sorun çıkarmasa nereden patlayacağı belli olmaz gibi geliyor bana. buna bmw bile dahil açıkçası
ama sunu belırteyım acıkcası doğus grubunu gram sevmıyorum. acıkcada soyluyorum. cevremdekı herkes mınımum 3 ay dan ıtıbaren alabıldı kı tek bır modelden bahsetmıyorum . yahu arabayı kendıme gore secınce neden bu kadar bekletıyor bılmıyorum. bu kadar cok uretılen ve pıyasası bol olan bır arabanın boyle yapılması bana sacma gelıyor. arabayı bakıma goturmek ıcın 2-3 hafta beklemek zaten sart. ustune dsg arıza verırse hemen musterıye kıtleme gıbı huyları var. bu tur nedenlerden dolayı dogusu sevmıyorum. ama tabıkı bunun marka ıle alakası yok o yuzden bunu herseyden ayrı tutuyorum.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
şuana kadar aile de firma aracı ve bireysel araç olmak üzere 6 farklı opel döndü 3 de hala bizde duruyor çok şükür bakımları dışında sanayiye gitmedik :) Ama maalesef dsg den dolayı gitmek zorunda kaldık :/

Her marka dediğiniz gibi hata veriyor ama o saydığınız markaların bir çoğu hatasından geri dönüp arabaları düzeltiyorlar ama vw de böyle bir icraat göremedim maalesef doğrusu sadece ülkemiz için konuşmakta hatalı olur bildiğim kadarıyla yurt dışında buradaki 2 yıl olan garanti orada 5 yıl filan.

VW araçları geri çağırdı diyorsun..Geri çağırma demek hatasını düzeltmek demek zaten :)
Garanti de sanayi bakanlığı ile alakalı bir durum.Sanayi bakanlığı belirler minimum garanti durumunu. Sanayi bakanlığının belirlediği garanti 2 yıl veya 60.000 km'dir..Bunun üzerini vermek markanın satış stratejisine kalmış

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
hocam ben de bu konuyu açıkçası sizinle konuşmaktan keyif alıyorum. gereksiz savunuyorum gibi oluyor yukarıdaki yorumlarımda ama gereksiz bir saldırı olduğu içindir. :) dediğinize katılıyorum. dsg ilk çıktığı zamanlara göre çok iyileşti arıza oranı olarak. ama halen bir japon arabası gibi değil. şahsen sorunsuzluk benim için çok elzem olsa düşünmeden mazda alırım :D zaten seviyorum çok. ama diğer markalardan bakacaksak bari dsg gibi hızlı, verimli güzel bir şanzıman olsun isterim kendi adıma. opel, peugeot gibi markaların şanzımanı sorun çıkarmasa nereden patlayacağı belli olmaz gibi geliyor bana. buna bmw bile dahil açıkçası
hocam ben hep dıyorum mazda kullanıcısıyım ama turkıyede mazda kullanmak sacma. servıs agı yok. mazda foruma uyeyım adam gelıp soruyor sız anlıyorsanız yardım edın dıye adam sallıyorum erzurumda e parcasıda yok servısıde olsada cok uzakta satın dıyorum adam ıkıncı elı zayıf dıyor. buda mesela bır sorun.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
nşallah da kalmazsınız. ama dediğim gibi yerinde olsam opel e de güvenip sorunsuz demem :)
Zaten opele sorunsuz demiyorum yenileri nispeten daha iyi ki amerika da sorunsuzluk olarak cascada,mokka,insignia,astra sedan ile toyota ve lexus ardından 3. olmuş (amerika,kanada da sorunsuzluğa ekstra önem verirler çünkü sanayi de saat ile çalışıyorlar diye biliyorum yani aşırı masraflı oluyor) demekki var bir gelişme aynı haberleri inşallah dsg için de duyarız ve bizim de susarız :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
VW araçları geri çağırdı diyorsun..Geri çağırma demek hatasını düzeltmek demek zaten :)
Garanti de sanayi bakanlığı ile alakalı bir durum.Sanayi bakanlığı belirler minimum garanti durumunu. Sanayi bakanlığının belirlediği garanti 2 yıl veya 60.000 km'dir..Bunun üzerini vermek markanın satış stratejisine kalmış
geri çağırdı da niye hala aynı sıkıntılar var :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
hocam sen var zannediyorsun :) hala vardır. ama dediğin kadar yok işte. onu söylüyoruz. senin dediğin kadar olsa satamaz bu kadar basit.
benim yukarı da belirtiğim gibi belgelerler gelin bende tamam derim zaten :)

Valla Opel'den çeken kadar DSG'den çeken yok emin ol haha
Sanayide bile Opel deyince kaç derler

(Opel kullanmadım, maksat laf atmak olsun anlayana...)
ben opele sorunsuz gibi bir cümle kurmadım ama bu konuda gelişiyor dedim ki yukarı da ispatı da var :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
valla hiç güvenmedim o dediğin belgeye. halen çok sorunlu bir marka. ve abd de abd ayağı da olan bir markanın seçilmesi normal. mazda dan opel daha sorunsuz seçilecek ve 3. olacak. :D adamlar ayağını da yapmak için toyota lexus tan sonra demiş bir de. laf atmıyorum ben şahsen. dediğim gibi opel e bu kadar güvenerek binen bir sizi gördüm :) kaldı ki bozulacak bir şeyi de yok öyle kompleks olan.
Bizim arabalarda bozulan bir şey de yok zaten hepsi yalan hepsi kullanıcı hatası :D :p

DSG sorunsa Opel skandaldır :)

En temizi japon alıp kafayı dinleyeceksin :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım