Trafikte arka sis..

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Ya ben onlara var ya çok afedersiniz ama çok sövüyorum. Bundan rahatsız olma sebebim prensip değil ışığa hassas gözlerim, aşırı rahatsız ediyor beni. Bir de hastası olmayıp o çakarları yakıp normal seyreden ambulanslar var ya iki dakikada başıma ağrılar giriyor.
Ben de acele ederken siren yakmayan ambulanslara çok gıcık oluyorum.

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Xenon yapılmamış ön sislere bir yere kadar dayanabiliyorum ama gereksiz açılan arka sisler beni çıldırtıyor. En ağır trafikte bile sinirlenmeyen birisi olararak elime düşseler sis farlarını kafalarıyla kıracağım, o kadar sinirimi bozuyorlar. Bir de farları yakmayıp gündüz farlarıyla gezenler türedi, arkadan bakıyorsun göremiyorsun farlar yanmadığı için ama önünden baktığında gözünü matkapla oyuyor.

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
606
1,465
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Xenon yapılmamış ön sislere bir yere kadar dayanabiliyorum ama gereksiz açılan arka sisler beni çıldırtıyor. En ağır trafikte bile sinirlenmeyen birisi olararak elime düşseler sis farlarını kafalarıyla kıracağım, o kadar sinirimi bozuyorlar. Bir de farları yakmayıp gündüz farlarıyla gezenler türedi, arkadan bakıyorsun göremiyorsun farlar yanmadığı için ama önünden baktığında gözünü matkapla oyuyor.
On sis evet yine bir yere kadar ama gereksiz yakilan arka sis gercekten cok ciddi bir sorun. Dun 3 tane air li accent acmislar son ses muzik arka sisler yanik o seritten bu serite gecerek geziyorlardi. Iste bu tipler yuzunden aslinda modifiye yasak.

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Bir de uzunları açıp gezen var, geçen denk geldi, selektör yapıyor sandım meğer uzunlar açık gidiyormuş. Gören aydınlatmasız dağ yolunda zanneder ama sığır arkadaşımız İstanbul'un göbeğinde öyle gezmeyi marifet sanıyordu. Baktım söndürmedi ben de arka sis açtım özellikle.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Bir öne bir arkaya şundan takacaksın. Uzunla mı geliyor ? Sisler mi açık ? Önünde mi ? Arkanda mı ? Fark etmez, kör edip sı*ırtacaksın olduğu yere bak bir daha açıyor mu.

Üstüne mi sürdü ? Bir tane de bundan. Açıkçası benim kornamın sesi duyulmuyor, bundan lazım bir tane.

Son düzenleme:

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Benim de sinir olduğum far ayarlarını en yüksek yapanlar. Dikiz aynasından kör ediyor adamı. Hele bir de karşı şeritten geliyorsa geçiçi körlük kaçınılmaz.
Xenon ve LED farlarda olan otomatik yükseklik ayarı bütün araçlarda standart olmalı. Trafikteki herkesi ilgilendirebilecek böyle önemli bir şeyi sürücünün kontrolüne bırakmamak gerekiyor. Kaç kişi aracın doluluğuna göre her seferinde ayarlıyor ki yüksekliği? Belki keyfine göre ayarlaması için öyle bir özellik konduğunu düşünen bile vardır.

Bir de uzunları açıp gezen var, geçen denk geldi, selektör yapıyor sandım meğer uzunlar açık gidiyormuş. Gören aydınlatmasız dağ yolunda zanneder ama sığır arkadaşımız İstanbul'un göbeğinde öyle gezmeyi marifet sanıyordu. Baktım söndürmedi ben de arka sis açtım özellikle.
Eylül ayında Fethiye'den Sakarya'ya dönüyoruz, yüzlerce km'lik yolda öyle saçma sapan sürücülerle, canımıza kast eden tırlarla, bizi görmesine rağmen uzunları kapatmayan şahıslarla vs. karşılaştık ki, en son arkamızdan uzunlarla gelen birisine patladık. Kilometrelerce arkamızdan takip etti uzunlarla, arka sislerle uyarmaya çalıştım ama işe yaramadı, en sonunda yavaşlayıp beni geçmesini sağladım ve seri şekilde selektör yaptım. Adam ancak düzeltebildi hatasını, sonra da tam gaz geçip farkı açınca 90'a sabitleyip devam ettim. Gece sürmeyi çok seviyorum fakat sakin sakin gitmemize bile müsade etmiyorlar, huzurumuzu bozacaklar illa.

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
606
1,465
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Bir öne bir arkaya şundan takacaksın. Uzunla mı geliyor ? Sisler mi açık ? Önünde mi ? Arkanda mı ? Fark etmez, kör edip sı*ırtacaksın olduğu yere bak bir daha açıyor mu.

Üstüne mi sürdü ? Bir tane de bundan. Açıkçası benim kornamın sesi duyulmuyor, bundan lazım bir tane.

Korna konusunda tren kornasini tek gecerim :D:D

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Uzun yolda uzun farlar ile takip edenlerle uğraşırım. Bir tanesi o kadar sellektör yapıp uyarmama rağmen ne uzunları kapatıyor ne de arayı açıp gidiyor. Bir önümde bir arkamda dolanıyor. 60 km hıza kadar düştüm önüme aldım uzunları açtım 10-15 km kovaladım. 140 yapıyor ensesindeyim, yavaslayıp 80'e düşüyor geçmiyorum filan. Şans eseri bizim mahalleye yakın bir yerde oturuyormuş şehiriçi dahil mahallesine kadar kovaladım.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Bixenon farlarım + uzunlara taktığım ledler ile korkulu rüyaları oluyorum ama eşek ne anlar. Önlerine geçip sis açıp kapatıyorum, 4lü yakıp kapatıyorum ama yok. Dün gündüz hava hafif karanlıktı, bi tane ablamız uzunlar açık yol alıyor. O kadar işaret yaptım aynı şekilde o da bi haber gidiyor. Gına geldi kendinden bi haber sürücüler yüzünden.

BatuhanYildirm

Elit Apaçi
12 Ocak 2018
63
164
760
Ankara
En çok üstüne değinmek istediğim konu gelmiş :) Ankara'da ikamet ediyorum ve bu tarz olayları fazlasıyla görüyoruz.Üstüne çıkmaya çalışan mı dersin,uzun açık gelen mi dersin,arka sis açık gezen mi dersin hepsi bizim burda var :D Bir de şu var ki hepsiyle itinayla uğraşıp yerlerine sokuyorum :D

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
606
1,465
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
En çok üstüne değinmek istediğim konu gelmiş :) Ankara'da ikamet ediyorum ve bu tarz olayları fazlasıyla görüyoruz.Üstüne çıkmaya çalışan mı dersin,uzun açık gelen mi dersin,arka sis açık gezen mi dersin hepsi bizim burda var :D Bir de şu var ki hepsiyle itinayla uğraşıp yerlerine sokuyorum :D
virüs gibi bir anda yayıldı bu tipler allah'ım zombi filmi gibi resmen büyük bir hız ile çoğalıyorlar :D:D şerit taşıranları şeritlerine sokmakta bir dünya markasıyımdır resmen sıfır geçiyorum yanlarından soğuk terler döktürüyorum resmen :D:D

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Xenon ve LED farlarda olan otomatik yükseklik ayarı bütün araçlarda standart olmalı. Trafikteki herkesi ilgilendirebilecek böyle önemli bir şeyi sürücünün kontrolüne bırakmamak gerekiyor. Kaç kişi aracın doluluğuna göre her seferinde ayarlıyor ki yüksekliği? Belki keyfine göre ayarlaması için öyle bir özellik konduğunu düşünen bile vardır.

Eylül ayında Fethiye'den Sakarya'ya dönüyoruz, yüzlerce km'lik yolda öyle saçma sapan sürücülerle, canımıza kast eden tırlarla, bizi görmesine rağmen uzunları kapatmayan şahıslarla vs. karşılaştık ki, en son arkamızdan uzunlarla gelen birisine patladık. Kilometrelerce arkamızdan takip etti uzunlarla, arka sislerle uyarmaya çalıştım ama işe yaramadı, en sonunda yavaşlayıp beni geçmesini sağladım ve seri şekilde selektör yaptım. Adam ancak düzeltebildi hatasını, sonra da tam gaz geçip farkı açınca 90'a sabitleyip devam ettim. Gece sürmeyi çok seviyorum fakat sakin sakin gitmemize bile müsade etmiyorlar, huzurumuzu bozacaklar illa.
Uzun yolda öyle olan cidden çok, bende genelde arkalarına geçip far ayarını en yükseğe alıp gözlerine gözlerine ateş ediyorum ama tabi fazla sığır oldukları için ayna bile kullanmıyorlar :D

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
606
1,465
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Arka sis, uzunlar falan derken hepimizin ortak derdinin bu olduğu anlaşıldı. Şimdi gelelim bu ambulans'a yol vermeyen sığırlara evet alalım düşünceleri :D

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Ah f7r ah çok muzdaribim bu konulardan. Bunu yapan genelde ölmüş namazı kılınmamış eski honda bmw ve kuş serisi pilotları(!).
Gerçekten aracını seven trafikte ADAM GİBİ hareket edenleri elbetteki tenzih edip sözlerimin dışında tutuyorum, lakin bu bahsi geçen varlıklar her marka model sürücülerinden çıkmakla birlikte ağırlıklı olarak bu tayfadan çıkıyor. Sebebide basit süper spor araba tribine girmek. Kanıtı arabayı ferrari gibi bastım diye kasılanlar. Şurda birkaç ay evveline kadar bunu yapana uzunları dayayıp arka tamponuna yapışıyordum. Vites küçültüyor şerit değiştiriyor ama nafile kaçamıyorlardı. En son yaptığını anlayıp dörtlülerini yakıp özür dileyenle uğraşmayı kesiyordum. Çokta kavganın eşiğine geldim ama bazen kendi adaletini kendin sağlaman gerekebiliyor.

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
606
1,465
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Ah f7r ah çok muzdaribim bu konulardan. Bunu yapan genelde ölmüş namazı kılınmamış eski honda bmw ve kuş serisi pilotları(!).
Gerçekten aracını seven trafikte ADAM GİBİ hareket edenleri elbetteki tenzih edip sözlerimin dışında tutuyorum, lakin bu bahsi geçen varlıklar her marka model sürücülerinden çıkmakla birlikte ağırlıklı olarak bu tayfadan çıkıyor. Sebebide basit süper spor araba tribine girmek. Kanıtı arabayı ferrari gibi bastım diye kasılanlar. Şurda birkaç ay evveline kadar bunu yapana uzunları dayayıp arka tamponuna yapışıyordum. Vites küçültüyor şerit değiştiriyor ama nafile kaçamıyorlardı. En son yaptığını anlayıp dörtlülerini yakıp özür dileyenle uğraşmayı kesiyordum. Çokta kavganın eşiğine geldim ama bazen kendi adaletini kendin sağlaman gerekebiliyor.
Instagram'da ne Ferrariler gördüm arka sis yakmış 3. stop lambasını çakar yapmış gezen :rolleyes: geçen günlerde E5 trafiğinde sığır'ın teki 3. stop lambasını çakar yapmış denk geldi allahım gözümün içine bir şey yanıp yanıp sönüyor nasıl sinirlerim tepeme fırladı. Açtım uzunları bende şerit değiştirdi ama tabi o lambayı kırmadığın sürece yine millete bela. Hayır anlamadığım neden ? Güzel gözüktüğünü mü düşünüyorlar acaba ? Gerçi bu tarz kekoların instagram sayfaları var tabi 'ooo kanka efsoo' 'ooo nerde kaça yaptın bende yapiyim ya harika olmuş' 'böyle makas terzide yok' yazarken kendimden tiksindim :D O bahsettiğiniz eski bmw sahipleri aslında yavaş yavaş F30 sahibi oluyorlar, F30 kullanıcılarına ayrı bir parantez açmak lazım aslında gerçekten %85 lik kesimi ağır apaçi.:rolleyes:

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım