Trafikte arka sis..

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Ah f7r ah çok muzdaribim bu konulardan. Bunu yapan genelde ölmüş namazı kılınmamış eski honda bmw ve kuş serisi pilotları(!).
Gerçekten aracını seven trafikte ADAM GİBİ hareket edenleri elbetteki tenzih edip sözlerimin dışında tutuyorum, lakin bu bahsi geçen varlıklar her marka model sürücülerinden çıkmakla birlikte ağırlıklı olarak bu tayfadan çıkıyor. Sebebide basit süper spor araba tribine girmek. Kanıtı arabayı ferrari gibi bastım diye kasılanlar. Şurda birkaç ay evveline kadar bunu yapana uzunları dayayıp arka tamponuna yapışıyordum. Vites küçültüyor şerit değiştiriyor ama nafile kaçamıyorlardı. En son yaptığını anlayıp dörtlülerini yakıp özür dileyenle uğraşmayı kesiyordum. Çokta kavganın eşiğine geldim ama bazen kendi adaletini kendin sağlaman gerekebiliyor.
Ben de çok dellenince selektör, sis vb. şekillerde uyarlama çalışıyorum fakat trafikte gerçekten tehlikeli, belki de silahlı tipler olabiliyor. Aslında bu tip kişileri uyarmak bile tehlikeli fakat bazen öyle delirtiyorlar ki düşünmeden takip+selektör yapmak durumunda kalabiliyorum maalesef.

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
606
1,465
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Ben de çok dellenince selektör, sis vb. şekillerde uyarlama çalışıyorum fakat trafikte gerçekten tehlikeli, belki de silahlı tipler olabiliyor. Aslında bu tip kişileri uyarmak bile tehlikeli fakat bazen öyle delirtiyorlar ki düşünmeden takip+selektör yapmak durumunda kalabiliyorum maalesef.
yakın dövüş öğrenmenizi tavsiye ederim :) bu tabiki sadece trafik için değil gündelik hayat içinde gerçekten çok önemli kalabalık bir şehir de yaşıyoruz kendinizi korumayı bilmek çok önemli.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Instagram'da ne Ferrariler gördüm arka sis yakmış 3. stop lambasını çakar yapmış gezen :rolleyes: geçen günlerde E5 trafiğinde sığır'ın teki 3. stop lambasını çakar yapmış denk geldi allahım gözümün içine bir şey yanıp yanıp sönüyor nasıl sinirlerim tepeme fırladı. Açtım uzunları bende şerit değiştirdi ama tabi o lambayı kırmadığın sürece yine millete bela. Hayır anlamadığım neden ? Güzel gözüktüğünü mü düşünüyorlar acaba ? Gerçi bu tarz kekoların instagram sayfaları var tabi 'ooo kanka efsoo' 'ooo nerde kaça yaptın bende yapiyim ya harika olmuş' 'böyle makas terzide yok' yazarken kendimden tiksindim :D O bahsettiğiniz eski bmw sahipleri aslında yavaş yavaş F30 sahibi oluyorlar, F30 kullanıcılarına ayrı bir parantez açmak lazım aslında gerçekten %85 lik kesimi ağır apaçi.:rolleyes:
Hocam işte dediğim gibi her kesimde var ama belli başlı araç sahiplerinde bu durum neredeyse olmazsa olmaza döndü. Ben bu modifiye sebebiyle yazılan ağır cezalara kızamıyorum artık. Birşeylerin suyunu çıkartmakta milletçe üstümüze yok maalesef. Bu far olayı apayrı bir mevzu. Zaten o sisleri akşam yakınca arabayı göz kamaşmasından seçemiyoruz -ki ben öyle önümde değişik bir araç olunca bakabildiğimce incelerim- arka sisleri vs yaktılarmıydı ızdırap oluyorlar insanlara.

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
606
1,465
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Hocam işte dediğim gibi her kesimde var ama belli başlı araç sahiplerinde bu durum neredeyse olmazsa olmaza döndü. Ben bu modifiye sebebiyle yazılan ağır cezalara kızamıyorum artık. Birşeylerin suyunu çıkartmakta milletçe üstümüze yok maalesef. Bu far olayı apayrı bir mevzu. Zaten o sisleri akşam yakınca arabayı göz kamaşmasından seçemiyoruz -ki ben öyle önümde değişik bir araç olunca bakabildiğimce incelerim- arka sisleri vs yaktılarmıydı ızdırap oluyorlar insanlara.
Aynı düşüncedeyiz, millet olarak bir şeyin suyunu çıkartmakta üstümüze yok. Aslında herkes egsoz vs yasak diye ama allahtan yasak, düşünsenize yasak olmadığını ? Tahmin etmeye korkuyorum. Benim aracımda da var egsoz ama tutupta trafikte durduğum yerde kesiciye sokmuyorum arabayı. Geçen gün bakırköy de carouselin önünde bir tane hyundai kesiciye sokup durdu arabayı işte bu tipler yüzünden modifiye yasak ve iyi ki yasak. Çok severim arabada tatlı oynamalar yaparım hep ama bu apaçiler yüzünden bizde halının altına gidiyoruz işte. Aracın markası önemli değil zihniyet değişmediği sürece maalesef yol kat edemiyoruz.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Sadece arka sisi yaktı diye demir boncuk sıkacağınız adam dikkat edin de size sıkmasın he aman diyeyim sırf arka sis için ters yapmayın bence :D Bir bana garip geliyor galiba bu arka sis muhabbeti. Geçilecek durumdaysa geçerim, söndürmesi için bir çabaya girmem. Ama geçemeyecek durumdaysam bu sefer önde ne var ne yok açıyorum zaten yüksek araba bu sefer o benden kaçıyor. En etkili çözüm budur. Bir yaptırım getirtilebilir yada başka bir çözüm sunulabilir mi duruma? Hayır :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,602
18,388
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
29ee58226f84e19a7aee6c622a71cdf7.jpg

Araç kamerasından ss aldım.Gene kör etmeye devam ediyorlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
606
1,465
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
29ee58226f84e19a7aee6c622a71cdf7.jpg

Araç kamerasından ss aldım.Gene kör etmeye devam ediyorlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sığır işte ne bekliyorsun ki, bunları videolar'da falan aslında Sinan abinin söylemesi lazım. Her video'da söylese ve böyle her test videosu çeken kişiler söylese çok samimi olur.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Daha bugun bagdat caddesinde karsilastigim durumdur. Arkasina gecip sis uzun yaktim yok. Onune gectim arka sis yaktim gene devam. Ustelik kendisinde on arka sisler yaniyordu. Yanina gittim kacti direk bir sokakdan. Boyle andavallar cogaldi. Bunu neden yaptiklarini ben anlamiyorum

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım