Trafikte arka sis..

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Arada sirada dusunmuyor degilim doblonun hem uzunlari hem de on ve arka sisi acsam diye full sis farıyla gezenlerle iyi taş taş geçerim

Son düzenleme:

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Maksat arabayı güzel göstermekse yakmasın sisleri ki hem önümüzü hem arabasını görelim. Bu şekil gereksiz yere arka sisleri açtıklarında ne önümüzü ne de o çok güzel arabalarını göremiyoruz. Hakikaten empati yaparak düşünmeye çalışıyorum ama yok bir mantıklı açıklama gelmiyor aklıma.

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
606
1,465
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Maksat arabayı güzel göstermekse yakmasın sisleri ki hem önümüzü hem arabasını görelim. Bu şekil gereksiz yere arka sisleri açtıklarında ne önümüzü ne de o çok güzel arabalarını göremiyoruz. Hakikaten empati yaparak düşünmeye çalışıyorum ama yok bir mantıklı açıklama gelmiyor aklıma.
ya dün İETT şöförünü gördüm adam açmış arka sisleri fotoğraf çekicektim de telefonum montumun cebinde arka koltuktaydı. Sen iett şöförüsün ya kendine gel senin işin insanları taşımak sanane arka sisten, yok gerçekten mantıklı bir açıklaması yok. Aslında bu biraz da bizim insanlar olarak hep ben ben ben dememizden kaynaklı, Türk toplumu olarak bizler hep önce kendimizi düşünüyoruz etrafımızda olan insanları hiç düşünmüyoruz.

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Bunlar hep sis farlarının 10 cm'lik yay etkisi bırakmasından kaynaklanıyor. Hele bir de sarıysa, araba direk M3 panpa!!! Böyle gaza basarken direksiyonu da sağ sol yapacan ki aracın hızlanması iyileşsin..

Son düzenleme:

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
606
1,465
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Bunlar hep sis farlarının 10 cm'lik yay etkisi bırakmasından kaynaklanıyor. Hele bir de sarıysa araba direk M3 panpa!!! Böyle gaza basarken direksiyonu da sağ sol yapacan ki aracın hızlanması iyileşsin..
Teknik olarak sarı sis farı doğru olan zaten ama bizde apaçi tayfa kullandığı için maalesef doğrusunuda takamıyoruz arabamıza :D:rolleyes:

BatuhanYildirm

Elit Apaçi
12 Ocak 2018
63
164
760
Ankara
Dün akşam yine kuş serisi bir abimiz önümde sislerini açmış,2 şeritlik yolu ortalamış güzel güzel giderken arkasında selektörlerimle belirmeme rağmen kenara çekilmedi e tabi kendisi haketti :D Ordan bir girersin dibine tampon yapınca , yanında geçerken koktuun muuu diye bakış attığımda doğrudur :D Şeridine sokmamda cabası..

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Turkiye'de trafik kulturu yok, saygi yok, kurallari taniyan/takan yok. Yahu adi uzerinde "sis fari" neden durduk yere acarsin ki ? Uretilis amaci belli ki farkli adamlar adini "sis fari" koymus. Mantiken "stepne", "sinyal", "geri vites lambasi" neyse bu da o..Hele hele o bilmem kac k'lik ampulleri koyuyorlar ya tam bir goruntu kirliligi. Farlarini kapatip sadece sislerle dolasan trafik magandalari kazaya sebebiyet vermekten baska bir sey yapmiyor. Farlarla birlikte sis farlarini acanlar ise sadece karsi tarafin dikkatini dagitiyor

Son düzenleme:

kekum34

Emirhan KEKUM
Panpa
8 Eyl 2016
2,347
5,331
4,270
22
İstanbul
Demin kendi şeridimde Octavia gibi birçok arabadan büyük arabamla sıkıştırıldım, sisi geçtim daha milletin şeritlerden yollardan haberi yok, önce onu öğretelim :D
öyle tipler sonra twitter'a "hayatım düzene girmiyor yaaa" falan yazarlar. Sen daha bir arabayı 2 çizginin içinde tutamıyorsun, hayatını nasıl düzene sokucaksın.:D

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Turkiye'de trafik kulturu yok, saygi yok, kurallari taniyan/takan yok. Yahu adi uzerinde "sis fari" neden durduk yere acarsin ki ? Uretilis amaci belli ki farkli adamlar adini "sis fari" koymus. Mantiken "stepne", "sinyal", "geri vites lambasi" neyse bu da o..Hele hele o bilmem kac k'lik ampulleri koyuyorlar ya tam bir goruntu kirliligi. Farlarini kapatip sadece sislerle dolasan trafik magandalari kazaya sebebiyet vermekten baska bir sey yapmiyor. Farlarla birlikte sis farlarini acanlar ise sadece karsi tarafin dikkatini dagitiyor
Türkiye'de saygı, kültür, kural (var da uyan yok, yaptırımı da yetersiz) yok ki. Trafiği eksik kalsın.

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
606
1,465
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Türkiye'de saygı, kültür, kural (var da uyan yok, yaptırımı da yetersiz) yok ki. Trafiği eksik kalsın.
tek bir örnek veriyim California'da engelli yerine araba park etmek 250$ dan başlıyor cezası. Eğer cezalar caydırıcı olmazsa maalesef bir adım ilerlemez bu iş. Dün gittiğim bir alışveriş merkezinde Mercedes C serili sığır'ın teki engelli yerine park etti lafımı söyledim ama kime söylüyorsun işte sığır ne anlar laftan.

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
Sis farı açık olan birisini uyardığımda aldığım cevabı aynen aktarıyorum: "Sanane kardeşim benim farımdan, ben ona para verdim istediğim gibi açarım.":eek: Bu lafından sonra adamın 46'lık olduğunu anlayıp yoluma devam etmiştim.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Sis farı açık olan birisini uyardığımda aldığım cevabı aynen aktarıyorum: "Sanane kardeşim benim farımdan, ben ona para verdim istediğim gibi açarım.":eek: Bu lafından sonra adamın 46'lık olduğunu anlayıp yoluma devam etmiştim.

Cok munakasaya gerek yok, tatsiz durumlar yasanabilir bu tip insanlarla. Seviye maalesef belli..Cahille tartismaya girilmez, kaybeden siz olursunuz

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Para verdi ya her haltı yapmaya hakkı olduğunu düşünecek kadar bencil, eğitimsiz ve vicdansız tipler bunlar. O gereksiz yakılan ışıklar zifiri karanlıkta gözü rahatsız olan birinin görme yetisini iyice düşürüp kaza yaptırır mı, insanlara zarar gelir mi zerre düşünmezler. Boş yere oksijen ziyanı bunlar. Bu tipler yüzünden insanlara çok hırslanıyorum.

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
Instagram'da ne Ferrariler gördüm arka sis yakmış 3. stop lambasını çakar yapmış gezen :rolleyes: geçen günlerde E5 trafiğinde sığır'ın teki 3. stop lambasını çakar yapmış denk geldi allahım gözümün içine bir şey yanıp yanıp sönüyor nasıl sinirlerim tepeme fırladı. Açtım uzunları bende şerit değiştirdi ama tabi o lambayı kırmadığın sürece yine millete bela. Hayır anlamadığım neden ? Güzel gözüktüğünü mü düşünüyorlar acaba ? Gerçi bu tarz kekoların instagram sayfaları var tabi 'ooo kanka efsoo' 'ooo nerde kaça yaptın bende yapiyim ya harika olmuş' 'böyle makas terzide yok' yazarken kendimden tiksindim :D O bahsettiğiniz eski bmw sahipleri aslında yavaş yavaş F30 sahibi oluyorlar, F30 kullanıcılarına ayrı bir parantez açmak lazım aslında gerçekten %85 lik kesimi ağır apaçi.:rolleyes:
Çakar değil F1 stop onlarla gore:D

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
ha bu arada klavyem İngilizce, haberiniz olsun, çk yazamyrm

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım