KAPALI Yanlış Duymadınız "İbiza/Leon/Superb" Hangisi? (0 km)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Arkadaşlar merhaba.Geçen gün kardeşim Pejo 208'le trafik kazası yaptı arabası pert oldu.Ona yeni bir araba almak gerekti,ben de otomatik vitesli bir araba istiyordum hem kendim için hem de eşim arabayı sürmeyi öğrensin diye çünkü manueli hiç öğrenmeyecek,vazgeçtik yani otomatik vites ehliyeti alacaz.Zaten bir arada forumda B sınıfı araç sormuştum 2. el fiyatları 0km fiyatlarına yakın olduğu için almaktan vazgeçmiştik daha doğrusu 0 km almak daha mantıklı gelmişti ama bütçemizi bir hayli aşıyordu 0km araç.

Şimdi...Bende 2015 Mondeo var onu kardeşime satacam 95 bin TL'ye.Eşimle birlikte ortak kullanabileceğimiz 0km bir araç bakıyoruz.Aklımda şunlar var:

Ibiza Yeni 1.0 EcoTSI 115 HP DSG Style (75.000 TL)
Ibiza Yeni 1.0 EcoTSI 115 HP DSG Style (75.000 TL) + 7.000 TL opsiyon (Çok dolu oluyor)
Leon Yeni 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSG Xcellence (103.000 TL)
Leon Yeni 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSG Xcellence (103.000 TL) + 15.000 TL opsiyon (Gırtlak dolu oluyor)
Superb 1.4 TSI 150 PS DSG Green Tec Style (124.000 TL)
Superb 1.4 TSI 150 PS DSG Green Tec Style (124.000 TL) + Geri G. Kamerası.,Keyless,E. Bagaj Kapağı

Aklımdaki deli sorular:
-İbiza motor,kalite,güvenlik konusunda üzer mi?
-Leona gerek var mı,o parayı hakediyor mu,gırtlak donanım ve indirimlerle 115'e geliyor bu kadar opsiyona ne mi gerek var,FR mı Xcellence mı,Ibiza neyimize mi yetmiyor?
-Superb'le araba kullanmayı öğrenmek çok mu zor olur,almışken geniş konforlu bir aile arabası mı alsak uzun bir süre 2. bir araba alamama ihtimalimizin yüksek olduğunu da düşünerek,
"Geri G. Kamerası-Keyless-E. Bagaj Kapağı" bu opsiyonlar için 3 ay beklemeye değer mi?
-Başka bir araba,ya da donanım öneriniz olur mu?

Kardeşim arabamı alırsa 3 ay sonra alabilir bu süre zarfında kayınbabasının arabasını sürecek.Yani opsiyonlu bir araba siparişi verebilirim zamanım var.Ayrıca fazla yol yapmama rağmen saydığım arabaların 8 litre benzin yakmasını göze almış durumdayım.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,603
18,392
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Eğer eşinizin baktığı araç Highline olup, ana unitesi büyükçe olup, birde kontak cevrilip o ekranı görürdüyse, ben söyliyim hiç şansınız yok .. boşa vakit harcamayın... onun aklı orada kalır artık ... hoş aslında çok kişinin aklı kalır.

gerçi Comfortline olsa bile Golf ün içine oturulduğunda verdiği ambiyans hissi hoştur... bana VW den baygınlık geldiği için pek dokunmuyor ama alışık olmayana hoş gelir.
Zaten temel olarak her şey aynı koltuklar vs orta ekran ve kadran farkı var :) Makyajsızda bakıldığında sadece orta ekran farkı vardı :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Eğer eşinizin baktığı araç Highline olup, ana unitesi büyükçe olup, birde kontak cevrilip o ekranı görürdüyse, ben söyliyim hiç şansınız yok .. boşa vakit harcamayın... onun aklı orada kalır artık ... hoş aslında çok kişinin aklı kalır.

gerçi Comfortline olsa bile Golf ün içine oturulduğunda verdiği ambiyans hissi hoştur... bana VW den baygınlık geldiği için pek dokunmuyor ama alışık olmayana hoş gelir.
Geçen memlekette ışıklarda beklerken yanımda 1.6 tdi dsg highline donanımlı, 18'lik kırmızı kaliperli orijinal brembo fren diskli, ön - arka led aydınlatmalı, geniş ekran multimedyalı ve hayalet göstergeli gırtlak donanım ve opsiyonlu ticari taksi golf durdu. Dedim ne oluyor böyle, ticari taksiler nereye gidiyor.

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,603
18,392
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Geçen memlekette ışıklarda beklerken yanımda 1.6 tdi dsg highline donanımlı, 18'lik kırmızı kaliperli orijinal brembo fren diskli, ön - arka led aydınlatmalı, geniş ekran multimedyalı ve hayalet göstergeli gırtlak donanım ve opsiyonlu ticari taksi golf durdu. Dedim ne oluyor böyle, ticari taksiler nereye gidiyor.
Kaliperler sonradan abi taksici de işi biliyormuş :D 2016 dan sonra Golf'ün donanımları baya tatminkar oldu ya iyi de oldu.Comfortline Golf 1000-2000 tl lik opsiyonla Titanium Focus'a eş olabiliyor.Ötv indirimi taksicilere yaradı vallaha.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kaliperler sonradan abi taksici de işi biliyormuş :D 2016 dan sonra Golf'ün donanımları baya tatminkar oldu ya iyi de oldu.Comfortline Golf 1000-2000 tl lik opsiyonla Titanium Focus'a eş olabiliyor.Ötv indirimi taksicilere yaradı vallaha.
Brembolar sonradan o belli de hani 1.6 tdi motor ve brembo fren diski bağlantısını çözmeyi düşünemeden gırtlak dolu ( belkide dinamik şasi kontrolü bile vardır ) golf'ü ticari taksi olarak görünce devlete isyan etmekle meşgul buldum kendimi.. Golf'ün donanımlar doyurucu hale geldi ama bu sırada fiyatlar da fazla doyurucu olunca pek anlamı kalmadı :D

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,603
18,392
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Brembolar sonradan o belli de hani 1.6 tdi motor ve brembo fren diski bağlantısını çözmeyi düşünemeden gırtlak dolu ( belkide dinamik şasi kontrolü bile vardır ) golf'ü ticari taksi olarak görünce devlete isyan etmekle meşgul buldum kendimi.. Golf'ün donanımlar doyurucu hale geldi ama bu sırada fiyatlar da fazla doyurucu olunca pek anlamı kalmadı :D
Aadwadsads %60 vergiye giriyor abi bazı modeller yapacak bi şey yok :(

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
ya geçen gün otobanda Accent CRDI a denk geldim.. geçemedim zaten sinirim... şimdi taksici diyorsunuz .. öyle dolu, böyle güzel diyorsunuz... daha da bir sinir oluyorum he ... az kaldı satıcam arabayı ..

Daha 3 hafta oldu lastikleri değişeli ama ya :( :( :(

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,603
18,392
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
ya geçen gün otobanda Accent CRDI a denk geldim.. geçemedim zaten sinirim... şimdi taksici diyorsunuz .. öyle dolu, böyle güzel diyorsunuz... daha da bir sinir oluyorum he ... az kaldı satıcam arabayı ..

Daha 3 hafta oldu lastikleri değişeli ama ya :( :( :(
Accent yazılımlı 0-100 videoları var deli gidiyorlar vallaha geçememen normal :D Bozma moralini Golf'le devam :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Accent yazılımlı 0-100 videoları var deli gidiyorlar vallaha geçememen normal :D Bozma moralini Golf'le devam :)

Yok zaten Golfu satıp benzer temizlikte oldukça belirgin farklarla daha iyi gidecek bir dizel bulsam (sanırım bunun için 2.0 a atlamam gerek), bu araç benzer konfor, izolasyon ve kaliteyi üzerine 25-30bin koymadan verse alacam da... o yok işte.. 2.0 Passat, Mondeo dediğin 120 den aşşağıya yok .. ya da yapıştırıcan TSI ı (150 lik) ...ama onuda 7 ayda 25k km yaptığım bir dönemde göze alamıyorum :)

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Yoo araba midline'dı ama piyano black içi vardı.Allah'tan highline değilmiş diyorum :) Mondeo gitmiyor ama iyi duruyor onu belirteyim lastiklerim ve yeni ön-arka balatalarıyla harika fren mesafesi var :)Çok uzatmak istemiyorum bu araba işini ders çalışacam.Cenk senin arabanı satsan kaça gider ortalama?

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,603
18,392
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Yoo araba midline'dı ama piyano black içi vardı.Allah'tan highline değilmiş diyorum :) Mondeo gitmiyor ama iyi duruyor onu belirteyim lastiklerim ve yeni ön-arka balatalarıyla harika fren mesafesi var :)Çok uzatmak istemiyorum bu araba işini ders çalışacam.Cenk senin arabanı satsan kaça gider ortalama?
Highline olsa alıp çıkardınız galiba :D

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Biraz paran olsa yapardım sana bir güzellik yemin ederim :) Niyeti bozarsan bana haber ver,ama sana iyice bir arabamı gömeyim herkes satarken arabasını över ben gömüyorum arkamdan küfür yemeyim diye :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Biraz paran olsa yapardım sana bir güzellik yemin ederim :) Niyeti bozarsan bana haber ver,ama sana iyice bir arabamı gömeyim herkes satarken arabasını över ben gömüyorum arkamdan küfür yemeyim diye :)
Niyeti bozup borca harca girmeyi göze alırsam zaten kesin düşünürüm. Eyvallah hocam, sıkıntı yok. Neticede aracın fiyatı oldukça uygun ve o fiyata zaten bu segment bir araba bulunmaz. O yüzden kusurları olsa da mazur görülebilir :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Az faizli kredi buluruz abi ya al şu mondeoyu :D

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben bütçe el verdikçe faiz olayına girmemeye çalışıyorum kardeşim. Hani ne faiz alıyorum ne de faiz veriyorum. Temel ve giderilmesi zorunlu olan ihtiyaçlar için para olmadığı vakit insan mecbur kalabiliyor ama lükse kaçan veya keyfi olan konularda faiz olayına girmiyorum :)

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Borca gireceksen boşver gerçekten.Ben bir ev aldım evlenmeden 6 ay önce çok zorlandık 1 sene pişman olduk demeyim de bayağı sıkıntı çektik.Ama teklifim geçerli ciddiyim 100 bin TL verdiler arabaya satmadım sana 100 olur.Biliyorum Mondeo'yu ne kadar sevdiğini.Bu teklif diğer arkadaşlar için geçerli değildir :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,603
18,392
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ben bütçe el verdikçe faiz olayına girmemeye çalışıyorum kardeşim. Hani ne faiz alıyorum ne de faiz veriyorum. Temel ve giderilmesi zorunlu olan ihtiyaçlar için para olmadığı vakit insan mecbur kalabiliyor ama lükse kaçan veya keyfi olan konularda faiz olayına girmiyorum :)
En iyisi vallaha abi de bu devirde köşeye para koymak zor biz de maalesef kredi ile aldık ev ile arabayı.2 sinin de ödemesi var aylık olarak :) Arabanın 6 ayı kaldı ama bitti sayılır sonra kurtuluş :D

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,603
18,392
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Borca gireceksen boşver gerçekten.Ben bir ev aldım evlenmeden 6 ay önce çok zorlandık 1 sene pişman olduk demeyim de bayağı sıkıntı çektik.Ama teklifim geçerli ciddiyim 100 bin TL verdiler arabaya satmadım sana 100 olur.Biliyorum Mondeo'yu ne kadar sevdiğini.Bu teklif diğer arkadaşlar için geçerli değildir :)
Golf ile kafa kafaya?87500-90000 yapıyor rahat dasdadas :D Hem de dizel otomatik

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Allah razı olsun hocam eksik olma inşallah. Gönül ister ki denkleştirip bulup buluşturup halledeyim ama dediğin gibi borca girmek insanı zora sokabiliyor. Eğer durumları ayarlayabilirsem zaten seninle iletişime geçerim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım