KAPALI Yanlış Duymadınız "İbiza/Leon/Superb" Hangisi? (0 km)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Arkadaşlar merhaba.Geçen gün kardeşim Pejo 208'le trafik kazası yaptı arabası pert oldu.Ona yeni bir araba almak gerekti,ben de otomatik vitesli bir araba istiyordum hem kendim için hem de eşim arabayı sürmeyi öğrensin diye çünkü manueli hiç öğrenmeyecek,vazgeçtik yani otomatik vites ehliyeti alacaz.Zaten bir arada forumda B sınıfı araç sormuştum 2. el fiyatları 0km fiyatlarına yakın olduğu için almaktan vazgeçmiştik daha doğrusu 0 km almak daha mantıklı gelmişti ama bütçemizi bir hayli aşıyordu 0km araç.

Şimdi...Bende 2015 Mondeo var onu kardeşime satacam 95 bin TL'ye.Eşimle birlikte ortak kullanabileceğimiz 0km bir araç bakıyoruz.Aklımda şunlar var:

Ibiza Yeni 1.0 EcoTSI 115 HP DSG Style (75.000 TL)
Ibiza Yeni 1.0 EcoTSI 115 HP DSG Style (75.000 TL) + 7.000 TL opsiyon (Çok dolu oluyor)
Leon Yeni 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSG Xcellence (103.000 TL)
Leon Yeni 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSG Xcellence (103.000 TL) + 15.000 TL opsiyon (Gırtlak dolu oluyor)
Superb 1.4 TSI 150 PS DSG Green Tec Style (124.000 TL)
Superb 1.4 TSI 150 PS DSG Green Tec Style (124.000 TL) + Geri G. Kamerası.,Keyless,E. Bagaj Kapağı

Aklımdaki deli sorular:
-İbiza motor,kalite,güvenlik konusunda üzer mi?
-Leona gerek var mı,o parayı hakediyor mu,gırtlak donanım ve indirimlerle 115'e geliyor bu kadar opsiyona ne mi gerek var,FR mı Xcellence mı,Ibiza neyimize mi yetmiyor?
-Superb'le araba kullanmayı öğrenmek çok mu zor olur,almışken geniş konforlu bir aile arabası mı alsak uzun bir süre 2. bir araba alamama ihtimalimizin yüksek olduğunu da düşünerek,
"Geri G. Kamerası-Keyless-E. Bagaj Kapağı" bu opsiyonlar için 3 ay beklemeye değer mi?
-Başka bir araba,ya da donanım öneriniz olur mu?

Kardeşim arabamı alırsa 3 ay sonra alabilir bu süre zarfında kayınbabasının arabasını sürecek.Yani opsiyonlu bir araba siparişi verebilirim zamanım var.Ayrıca fazla yol yapmama rağmen saydığım arabaların 8 litre benzin yakmasını göze almış durumdayım.

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085
@Erhan Tekin genelde insanlar somut olan birşeyden yola çıkıp yorum yapıyorlar(leon iyi bir araç olmadığı) doğruda söylüyorlar ama sizin beklentiniz anladığım kadarıyla araba viraj alsın uçan halı şeklinde yürüsün değil. eşinizin kullanacağı güvenli(sağlam), tasarımı hoş, bastımı giden ve az yakan bir araç. mühendis birisi olarak leonun sizin beklentilerinizi karşıladığını düşünüyorum. leonu o kadar doldurmanın iyi bir mühendislik hareketi olmayacığını düşünüyorum. xcellence donanımı sizin beklediklerinizi karşıylacağını düşünüyorum.
benim tercihim sizin için yinede ilk ibiza sonra leon olurdu-sıfır araç için.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
@Erhan Tekin genelde insanlar somut olan birşeyden yola çıkıp yorum yapıyorlar(leon iyi bir araç olmadığı) doğruda söylüyorlar ama sizin beklentiniz anladığım kadarıyla araba viraj alsın uçan halı şeklinde yürüsün değil. eşinizin kullanacağı güvenli(sağlam), tasarımı hoş, bastımı giden ve az yakan bir araç. mühendis birisi olarak leonun sizin beklentilerinizi karşıladığını düşünüyorum. leonu o kadar doldurmanın iyi bir mühendislik hareketi olmayacığını düşünüyorum. xcellence donanımı sizin beklediklerinizi karşıylacağını düşünüyorum.
benim tercihim sizin için yinede ilk ibiza sonra leon olurdu-sıfır araç için.

Bu doğrultuda kesinlikle haklısınız...
Biz bazen normal bir kullanım beklentisinin ötesinde değerlendirdiğimiz için aslında araçları istemeden kötü gösterebiliyoruz...
Leon, normal bir kullanıcıyı gayet memnun edecek, makul donanımlı haliyle fiyatını da bence hak eden bir araç

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,272
45,905
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Leon mevzusu değerlendirilirken sadece normal kullanım şartlarının ötesi değerlendirilmedi. Bu aracın normal kullanımın ötesinde memnun etmediği zaten aşikar da limitleri aşağı düşürüp standart kullanım şartlarına indirdiğimizde de memnun etmeyen bir otomobil. Şimdi kime göre neye göre memnun etmiyor diye sorabilirsiniz haklı olarak. Cevap ise açıktır; mondeo'yu satıp üzerine para ekleyip en az 105 bin lira verilecek bir otomobile göre memnun etmiyor. Otopark'ın da test sonuçları fikir edinmek açısından değerlendirildiğinde 2 yıldız gibi oldukça düşük konfor değerine sahip bu otomobilin 105 bin lirayı hak etmeyecek, üstelik mondeo'nun üzerine sahip olup kullanılabilecek bir araç olmadığı aşikar. Yol tutuş konusu standart kullanıcı ve standartın üzerinde kullanıcı olarak ikiye ayrılabilir ama konfor mevzusunu böyle bir kategoriye sokamayız. Konforsuzsa konforsuzdur. Standart sürüşlerde yol bozuklukları, pütürleri, çukurları üzerinde giderken çıkarılan pat küt sesler, sürekli diplenmeye yakın amortisör tepkileri, aracı kullanana ve yolculara hissettirdiği tepkilerin hoş olmadığı aşikar. Golf'ten bir hayli ucuz olsa yine anlayabilirim belki ama Golf ile arasında ölümcül bir fiyat farkı da yokken bu araca bu kadar para vermenin mantıklı bir tarafını göremiyorum donanım ve motor gücü haricinde.

Son düzenleme:

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Golf'le arasında fiyat farkı var 134800 Golf,Xcellence'tan eksiği var sunrof,xenon far,geri görüş kamerası,anahtarsız giriş yok Highline'da.Buna karşılık direksiyon arkası kulakçık ve opsiyon sayılabilecek alcantara döşeme var golfte.En az 35 bin TL fark var az mı?Leon'dan daha iyi bir B sınıfı var mı,ibiza daha mı iyi mesela 355 litre bagajı var 75 bin TL?En çok satan 2. C sınıfı bir araç Leon bu kadar mı kötü ya?135 bine dizel Golf mu alayım ya da 103 bine yani Xcellence fiyatına 1.0 comfortline DSG golf geliyor,hangisi daha iyi bir seçenek olur.Ben arabamla C sınıfını karşılaştırmıyorum golf bile yanından geçemiyor ki arada dağ var,ben 170'le işe gidiyorum her gün,bakkala gitmiş kadar rahatım güvenliyim tedirgin olmuyorum viraj falan hiç umursamıyorum bunu zaten golf'le de yapamıyorsun ki Golf 130'da bitiyor sonrası korkutuyor.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,618
18,409
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Golf'le arasında fiyat farkı var 134800 Golf,Xcellence'tan eksiği var sunrof,xenon far,geri görüş kamerası,anahtarsız giriş yok Highline'da.Buna karşılık direksiyon arkası kulakçık ve opsiyon sayılabilecek alcantara döşeme var golfte.En az 35 bin TL fark var az mı?Leon'dan daha iyi bir B sınıfı var mı,ibiza daha mı iyi mesela 355 litre bagajı var 75 bin TL?En çok satan 2. C sınıfı bir araç Leon bu kadar mı kötü ya?135 bine dizel Golf mu alayım ya da 103 bine yani Xcellence fiyatına 1.0 comfortline DSG golf geliyor,hangisi daha iyi bir seçenek olur.Ben arabamla C sınıfını karşılaştırmıyorum golf bile yanından geçemiyor ki arada dağ var,ben 170'le işe gidiyorum her gün,bakkala gitmiş kadar rahatım güvenliyim tedirgin olmuyorum viraj falan hiç umursamıyorum bunu zaten golf'le de yapamıyorsun ki Golf 130'da bitiyor sonrası korkutuyor.
Leonla 100 o zaman :D 1.4 150 bg %60 ötv ye takılıyor 1.4 125 bg alıp sunroof koyabilirsiniz.Golfte de led farlar var zaten.
Edit:Mondeo limitleri arşa çıkarmış :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,272
45,905
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Highline golf al diyen yok ki hocam. Comfortline'a 1-2 eksik opsiyon eklediğin vakit golf niye donanım olarak yeterli gelmesin ? Leon'da fazladan kullanacağın şaşalı oyuncaklar yol üzerinde yaşayabileceğin potansiyel konfor ve yol tutuş zaaflarını ne kadar bertaraf edebilecek ? Mondeo'da bulamadığın sürüşü golf'te bulamayacağını söylüyorsun ki aynı sürüşü leon'da da bulamazsın, üzerine bir de konforsuzluğu eklersin. 1.0 tsi golf, şuan ki aracın olan 1.6 tdci mondeo'dan her türlü daha performanslı bir otomobil. Eee bu noktada o zaman eksik olan ne ? Ya da direkt olarak leon'u öne çıkaran ne ? Motor gücü mü fazladan 1-2 oyuncağı mı ?

Son düzenleme:

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
1.0 motoru bilmiyorum kimse bilmiyor,yüklenince çok yakar diyorlar bence haklılar,1.0 alacak olsam bu gün a3 sordum 0km 112 mi 116 dediler sunroof+geri görüş kamerası 122bin TL herşey dahil dediler.Xenon var bu donanımın içinde 122'nin yani.Ama hayır ben şunu diyorum arada fiyat farkı var arkadaşlar o zaman 10 daha koy golften iyi şunu al bunu al olayına girer.Comfortline özellik eklemek bedava değil ki bir ton para gidiyor yine,ben tablo yapmıştım Highline almak çok daha mantıklı oluyordu.O zaman 85 bin TL'lik Leon'da var onu neyle kıyaslayacaz.Madem golf bu kadar iyi 135 niye almıyoruz,çünkü ağır geliyor o paraları etmeyecek arabaların arasında en başta geleni.Burda bir çelişki yok mu?Leon'u savunmuyorum sadece tartışalım diyorum konuşalım.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,618
18,409
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Comfortline'ye sadece ışık görüş paketi ve led far eklesek bana gayet iyi donanım olurdu.İkisi 2500 tl civarlarında tutuyor.1.4 comfortline alınır çıtır opsiyon binilir bence.İstenirse highline alınır.Mondeodan sonra leona binince mutsuz olursunuz gibime geliyor.
1.0 motoru bilmiyorum kimse bilmiyor,yüklenince çok yakar diyorlar bence haklılar,1.0 alacak olsam bu gün a3 sordum 0km 112 mi 116 dediler sunroof+geri görüş kamerası 122bin TL herşey dahil dediler.Xenon var bu donanımın içinde 122'nin yani.Ama hayır ben şunu diyorum arada fiyat farkı var arkadaşlar o zaman 10 daha koy golften iyi şunu al bunu al olayına girer.Comfortline özellik eklemek bedava değil ki bir ton para gidiyor yine,ben tablo yapmıştım Highline almak çok daha mantıklı oluyordu.O zaman 85 bin TL'lik Leon'da var onu neyle kıyaslayacaz.Madem golf bu kadar iyi 135 niye almıyoruz,çünkü ağır geliyor o paraları etmeyecek arabaların arasında en başta geleni.Burda bir çelişki yok mu?Leon'u savunmuyorum sadece tartışalım diyorum konuşalım.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Ben şahsen aracın özüne daha çok para verme taraftarıyım .. onun için çok donanımlı bir C sınıfı yerine az donanım lı bir D segmenti.. veya aynı segment içinde daha iyi bir aracı (dikkat, daha donanımlı demedim) tercih ederim...

Bence de bir kaç ufak opsiyonla (ki olmasa da olur bence) Comfortline gayet alınası bir araç.. opsiyon koyacak olsam 1- Xenon 2- Sunroof koyardım .. diğerleri bence çokta elzem değil.

içinize sinmiyorsa 1.4 TSI 125 alın .... bence 1.0 TSI herhangi bir problem, üzüntü veya normal kullanımda aşırı bir tüketim göstermeycektir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,272
45,905
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam burada mevzu, minimum paraya maksimum faydayı sağlayabilmektir. 80-85'e sizi tatmin edecek leon alınabiliyorsa zaten 40-50 bin lira daha verip golf almak olmaz. Çünkü arada ciddi fiyat farkı olacak bariz şekilde. Ama 100 bin lira limitinin üzerine çıkıyorsanız da leon o paraların aracı değil. Tüm c segmentler değil, leon hiç değil. Bizim derdimiz şuan ki aracınızdan inip 100 küsür bin lira verdiğiniz otomobilde pişmanlık yahut beğenmeme durumunuzu minimuma indirmeye çalışmaktır.

Leon alacağınıza comfortline golf alın diyoruz çünkü golf'ün sürüş anlamında her noktası leon'dan daha kaliteli. 1.0 motor hem performans olarak üzmeyecektir hem de tüketim olarak deli rakamları görmeyecektir. Yine de tatmin olmazsanız 125'lik tsi motora da bakabilirsiniz. Bir otomobile para verecekseniz o otomobili otomobil yapan asıl özelliklerine para vermelisiniz. Bu da nedir altyapısal özellikleri ve buna bağlı olarak konfor, yol tutuş, yalıtım gibi etmenlerde mümkün olan en iyi modeli bulmaktır. Sizin yapmanız gereken öncelikle kesin şekilde maksimum para limitinizi belirlemek. Kafanızda ' ben şu limitin üzerine çıkmayacağım ' diye oluşturamadığınız için b segmentten c+ segmente kadar bir sürü otomobil canlanıyor. Sizinle mondeo'yu almadan önce de konuşmuştuk, aynı yorumları yapmıştım. Bir otomobili otomobil yapan altyapı kalitesidir, donanımları daha sonra temel ihtiyaçları karşılamak koşuluyla yeterli olsa makuldür demiştim. Bu doğrultuda gidip d segment 2.el mondeo aldınız. Kaç defa pişman oldunuz ? O sebeple tekrar diyorum ki 100 bin lira ve üzeri bir rakamı leon'a vermeyin. Üzülürsünüz.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,056
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşlar sıraya girmiş Leon'a vuruyorsunuz. Yorulan çekiliyor öteki devam ediyor öyle vuruyorsunuz :). Aranızda Leon'un adaptif süspansiyonlusunu deneyen var mı? Eğer başarılı iş çıkarıyorsa Leon birden bire öyle bir alınası araç olur ki hepimizin aklı durur :D
Leon mevzusu değerlendirilirken sadece normal kullanım şartlarının ötesi değerlendirilmedi. Bu aracın normal kullanımın ötesinde memnun etmediği zaten aşikar da limitleri aşağı düşürüp standart kullanım şartlarına indirdiğimizde de memnun etmeyen bir otomobil. Şimdi kime göre neye göre memnun etmiyor diye sorabilirsiniz haklı olarak. Cevap ise açıktır; mondeo'yu satıp üzerine para ekleyip en az 105 bin lira verilecek bir otomobile göre memnun etmiyor...
Hocam Leon'u kaç kere kullandın bilmiyorum da, malum bizim ailede var. Standart kullanım şartlarına indirildiğinde gayet tatmin edici araba. Tasarımın aksine sakin kullanım benimsenirse gayet güzel idare ediyor. B sınıfında 80bin liraları görüyoruz artık. Fiyat konusunda Golf ile arasında hala 30-35 bin lira fark varken evet maalesef hala C sınıfı için ucuz bir araba. Burada en önemli şey şu: Leon'u hacim olarak büyük bir Ibiza olarak düşünmek gerek. Ona göre beklenti oluşturmak gerekir. Zaten fiyatlar da ona göre. B+ denebilecek araba. Bu nedenle @omerta84 ve @atoprak arkadaşların yazdıklarına katılıyorum, fiyatı fazla yükseltilmedikçe çok gömülecek araba değil. Fiyat yükseltilirse de zayıf halkası bence iç mekan kalitesi filan değil, sadece fiyatını hak etmeyecek süspansiyon olur. Onda da tekrar söylüyorum, adaptif süspansiyonu deneyimlemek gerekiyor.

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
@bt Çok faydalı bir yorum yapmışsınız.Benim de çok beklentim yok bagajı büyük opsiyonlu İbiza gibi düşünüyorum.Zaten İbiza'yı Xcellence kadar doldurduğunuzda aşağı yukarı 90-95 bin yapıyor 150begiri de hesaba katınca Leon fiyatına geliyor.Bakalım hala vazgeçmiş değilim Leon'dan,aklımı 1.0 A3 kurcalıyor şimdi :)Arabam satılsa tüm acılarımı 2 gün de dindiririm ben,hemen araba alırım.Benim burda uzun uzun sormamın sebebi eğer opsiyonlu bir araba almaya karar verirsem siparişi geçim çok bekleyim diye.Ama opsiyonlu araba almaktan da vazgeçmiş gibiyim yorumlarınızla az çok yolumu çizdim.Arabamı satıp elime para geçince o an ki hissiyatımla alacam bişeyler artık.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,272
45,905
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Arkadaşlar sıraya girmiş Leon'a vuruyorsunuz. Yorulan çekiliyor öteki devam ediyor öyle vuruyorsunuz :). Aranızda Leon'un adaptif süspansiyonlusunu deneyen var mı? Eğer başarılı iş çıkarıyorsa Leon birden bire öyle bir alınası araç olur ki hepimizin aklı durur :D

Hocam Leon'u kaç kere kullandın bilmiyorum da, malum bizim ailede var. Standart kullanım şartlarına indirildiğinde gayet tatmin edici araba. Tasarımın aksine sakin kullanım benimsenirse gayet güzel idare ediyor. B sınıfında 80bin liraları görüyoruz artık. Fiyat konusunda Golf ile arasında hala 30-35 bin lira fark varken evet maalesef hala C sınıfı için ucuz bir araba. Burada en önemli şey şu: Leon'u hacim olarak büyük bir Ibiza olarak düşünmek gerek. Ona göre beklenti oluşturmak gerekir. Zaten fiyatlar da ona göre. B+ denebilecek araba. Bu nedenle @omerta84 ve @atoprak arkadaşların yazdıklarına katılıyorum, fiyatı fazla yükseltilmedikçe çok gömülecek araba değil. Fiyat yükseltilirse de zayıf halkası bence iç mekan kalitesi filan değil, sadece fiyatını hak etmeyecek süspansiyon olur. Onda da tekrar söylüyorum, adaptif süspansiyonu deneyimlemek gerekiyor.
Hocam leon'un stok süspansiyonlu halini kullandım. Hatta 2012 c4'ü kullandığım yollarda denedim ve maalesef hiç bir farkı yok. Hala aynı tepkiler, aynı rahatsızlık verici sürüş deneyimi. Ben bir tek fransızlarda bu var sanırdım ama leon'da da görmüş oldum.

Şimdi durum tam olarak şu; adaptif şasi opsiyonuyla gırtlak dolu bir leon 120-125 lira civarına geliyor. En baştaki mesajımda söylemiştim adaptif şasili halini kullandın mı, deneyimledin mi diye.. Malum Türkiye'de bu opsiyona sahip bir test aracı bulmak güç. Kullanıcı arabası bulunsa kim verecek de test et diyecek o da muamma. O sebeple adaptif şasili bir leon alınmaya karar verildiği vakit doğum günü sürprizi gibi bir bilinmeyen bir şey çıkacak ortaya :) Eee tecrübe edilmeyen, test edilmeyen bir araca da bu kadar para vermek pek mantıklı olmaz. Eğer 100 bin liranın altında bir meblağ ile leon alınabiliyorsa ben alınsın diyebilirim. Ama 100'ün üzerine çıkıldığı vakit devreye kendisinden daha kaliteli olan golf'ün gireceği ve bu iki tercih arasında düşünmeden golf'ü seçerim dedim. Başkası leon ile memnun olursa tabii ki alabilir ama ben stok haliyle leon'a 100 küsür bin lira vermezdim.

Şimdi 100 bin lira bandının üzerine çıkıldığı vakit ise devreye 1.0 tsi dsg comfortline golf giriyor. Gerekli bir kaç opsiyonla beraber 110 bin liraya bu araç alınabilir. Highline golf'e zaten şu aşamada fazla para verilmesini gerek görmüyorum. Açıkçası 120-125 aralığında gırtlak dolu leon mu, yoksa 110 bin liraya bir kaç opsiyon eklenmiş 1.0 tsi dsg comfort. golf mü sorusu oluşuyor. Burada da tercihler devreye giriyor ve ben adaptif şasili leon'un test edilmesinin zorluğu, test edilmeden alınacaksa yumurtadan surpriz çıkma riski, bu riski göze alıp satın alındığı vakit beğenilmeyip satılırsa zarar ettireceğini de düşündüğüm için 1.0 tsi golf'ü alır geçerim. Sonuçta burada otomobillerin sadece yol üzerindeki meziyetleri üzerinden bir yorum yapmış gibi duruyorum ama leon'un malzeme kalitesi, işçiliğindeki vasatlığı, bitmek bilmez trim sesleri gibi konuları da aslında cümlelerimde belirtmesem de işin içine katmıştım.

Neticede 1.0 tsi dsg golf alındığı vakit mevcut araca göre daha performanslı bir motoru olması, mevcut araçtan sonra konfor ve kalite anlamında fazla aşağı düşülmemiş olması, yakıt tüketimi açısından da memnun edecek bir seçenek olması açısından daha mantıklı buluyorum.

Son düzenleme:

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Görüyor ve arttırıyorum 110'a Golf 1.0 alınacağına A3 1.0 116'ya alınır.Golf hemen akıllara geliyor da A3 niye gelmiyor :) Şu 1.0 biraz araştırım gözüm keserse bu hafta sonu Audi'ye gidecem.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,272
45,905
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Görüyor ve arttırıyorum 110'a Golf 1.0 alınacağına A3 1.0 116'ya alınır.Golf hemen akıllara geliyor da A3 niye gelmiyor :) Şu 1.0 biraz araştırım gözüm keserse bu hafta sonu Audi'ye gidecem.
Hocam 2.eli geçtiğimiz ve sıfır otomobil istediğin için bu araçlar üzerinden gittik. Yoksa ben 2.el alacağım dediğin vakit bu fiyatlara bir çok seçenek daha eklenmiş olacak. Düşünmedik değil yani. Sen bir kaç mesaj önce 120-125 lira gibi bir rakamı leon'a vermeyi düşündüğünü, hatta sipariş geçmek üzere olduğunu belirtince yorumlarda böyle bir yol izledik.

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Yaptığınızı beğendiniz mi.Sizin yüzünüzden dün gittik Golf'e baktık maalesef eşim çok beğendi :) Yarın Leon bakmaya gidecez satış temsilcisini kovup arabayı tanıtacam öyle bir övecem ki Golf'ten vazgeçsin bizimki,15 bin lira daha para çıkmasın cebimizden:)A3 ve 116'ya da bakacaz.Benim araba da bir satılmadı gitti...

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...,tramersiz,garantili,extrali-475756323/detay/

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,618
18,409
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Yaptığınızı beğendiniz mi.Sizin yüzünüzden dün gittik Golf'e baktık maalesef eşim çok beğendi :) Yarın Leon bakmaya gidecez satış temsilcisini kovup arabayı tanıtacam öyle bir övecem ki Golf'ten vazgeçsin bizimki,15 bin lira daha para çıkmasın cebimizden:)A3 ve 116'ya da bakacaz.Benim araba da bir satılmadı gitti...

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...,tramersiz,garantili,extrali-475756323/detay/
Hayalet kadranlı Golf'ü beğenmiştir tabi ki :D Annem de arabasını çok seviyor bayan kullanımı için uygun konforlu bir araba.Mondeo da sanki 109 a ilandaydı 105k tl çok iyi bir fiyat bence. @Cenk abi seni bekliyor Mondeo :D

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok

Eğer eşinizin baktığı araç Highline olup, ana unitesi büyükçe olup, birde kontak cevrilip o ekranı görürdüyse, ben söyliyim hiç şansınız yok .. boşa vakit harcamayın... onun aklı orada kalır artık ... hoş aslında çok kişinin aklı kalır.

gerçi Comfortline olsa bile Golf ün içine oturulduğunda verdiği ambiyans hissi hoştur... bana VW den baygınlık geldiği için pek dokunmuyor ama alışık olmayana hoş gelir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım