Crossclimate meselesi..

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085
@bubiroyun karlı havalarda zaten bence araç kullanmamak lazım. sizde bırakın kışlık tekerleği karşınızda yazlıklarla dolaşan bir sürü açar oluyor. sürüş güvenliği açısından bence değiştirmeniz gerek.

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
Az once ogrendim ki 21 Temmuz da plakama Usak Banaz da 235 TL ceza kesilmis :) Ben de 2471 TL ye yeni CC+ lar bulup siparis ettim. 2018 uretim hatta kargolandi bile :)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,856
26,202
5,720
Ankara
Marka
Skoda

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
Cc+ lari lastik yanagindaki + isareti ile normal cc lardan ayiriyoruz heralde ?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,705
2
9,637
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Az once ogrendim ki 21 Temmuz da plakama Usak Banaz da 235 TL ceza kesilmis :) Ben de 2471 TL ye yeni CC+ lar bulup siparis ettim. 2018 uretim hatta kargolandi bile :)

İnternet alışverişi çok çok uyguna getirmiş :) Hayırlı olsun dileklerimle şimdiden :)

Evet Adana'da yaşıyorum mesela şu an hava 11 derece :) kasım ayının 1. yada 2. haftası kışlıklarımı takarım ve ben uzun yol yapıyorum sürekli :)

Cc+ lari lastik yanagindaki + isareti ile normal cc lardan ayiriyoruz heralde ?

Evet lastiğin tarih etiketi gibi yan tarafta PLUS "+" işareti bulunuyor :)

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
Cc+ lar 6. Hafta 2018 geldi. Bugun taktik. Foto yuklemek istedim ama yuklenmio.. Michelin taktik die aman aman bi degisiklik hissetmedim... Belki yeni diedir. Turanza larla arada bi fark gormedim ya ben ses ve yumusaklik acisindan... Nerde su Michelin efsanesi :D
60 TL takma ucreti 20 TL de bahsis... Toplamda 2.551 TL ye mal oldu... Bu arada firma fatura yol yardimi vs belgelerlr 4 subap yollamis ama 3 nu calmislar galiba.. :D

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
Simdi diger asamaya gecersek; sehir icinde 9890 km kullanilmis 225/45/17 (2016 40. hafta uretim) turanza larimi satabilir miyim? Satilabilirse kac para istemek lazim 4 tanesine ??

Son düzenleme:

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
tanıdığım ne kadar ankaralı varsa hepsi crossclimate kullanıyor ,ne çok kar yağıyor ,nede yazın çok sıcak oluyor sonuçta ankarada,bu durum istanbul içinde geçerli,çok iyi bir lastik teknolojisi @And abi de anlatmıştı videoda zaten .

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
Cc+ lar yolu turanzalara oranla bariz daha iyi tutuyo.. Her zaman gectigim virajli egimli yollardan gectim mesela bugun neredeyse hic tedirgin olmadan ama sanirim yakit tuketimi 0.3 - 0.4 artti. Turanzalarla ayni yerlerde aynu hizlarda yuregim pir pir ederdi sanki limitlere yaklasiyorum gibi :D (Yuregi pir pir etmek) Tuketim artisi soguk havadan mi cc+ lardan mi bilemedim simdilik zamanla analriz.. Yol tutus bariz iyi... Yumusaklik konusuna gelirsek sanki cukur cikintilsri kenarlari keskin deil de torpulenmis yuvarlatilmis gibi hissettiryo.. Yumusakliktan kasit bu heralde yoksa arac ayni; Golf sert bi arac...

Son düzenleme:

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
Yanaklar da XL olarak bilinen bir sey varmis. Yuk endeksini destekleyen ve yanal destek saglayan bir olcut. XL olmasi iyi bir sey gibi. Buyuk ve kalin yani yuzey ve malzeme orani galiba...

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
700 800 iste hocam en az
O civarda fiyatlar goruyorum genelde. 800 e satsam efsane olur benim icin :D
Fotolarini falan cekmem lazim. Ilana vericem, minik taslar var ama aralarda onlari temizlemekle de ugrasamam. Begenen boyle begensin. Lastiklerim 2016 40. Hafta uretildi ve hep sehir icinde kullanildi. Bakalim :/

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
O civarda fiyatlar goruyorum genelde. 800 e satsam efsane olur benim icin :D
Fotolarini falan cekmem lazim. Ilana vericem, minik taslar var ama aralarda onlari temizlemekle de ugrasamam. Begenen boyle begensin. Lastiklerim 2016 40. Hafta uretildi ve hep sehir icinde kullanildi. Bakalim :/
17.inc olduğu icin fiyat uygun alanıda satanıda memnun eder bence

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
CC+ larin yol tutusa katkisi tecrube etmeye deger. Bugun gunluk rutinimi yeni CC+ larla tekrarladim. Her zaman turanzalarla yuregimin pir pir ettigi her yerde bir sey beni yola cekiyo gibi hissettim... Yani limitleri zorlayarabilrim rahatlikla bu lastiklerle.. Ozellikle virajlarda izden cikmama konusunda acayip kararli davraniyo... Frenleme de ayni sekilde; duramiycakmisim hissi oldukca azaldi (malumunuz golf 7 lerdr boyle bir his var, frenler tutmuycakmis hissi :D)
Ozetle; kuru zemin performansi hissedilir oranda iyilesti...

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,705
2
9,637
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
CC+ zevki ıslak zeminde çıkıyor :p

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım